Jak być ohydnym przyjacielem bez bycia niegrzecznym


oszczędny przyjaciel

Kiedy masz budżet lub spłacasz dług, są pewne poświęcenia, które prawdopodobnie będziesz musiał ponieść. Dla mnie osobiście oznacza to mniej jedzenia i bycie świadomym moich wydatków, gdy jestem z innymi.

Kiedy jesteś ze swoimi przyjaciółmi, łatwo jest wydać więcej, ponieważ chcesz być miły i płynąć z prądem, a może nawet być hojny – nawet jeśli nie możesz sobie na to pozwolić.

bycie oszczędnym przyjacielemWiem, że tam byłem. Byłem w sytuacjach, w których zostałem zaproszony na kolację do restauracji, która była poza moim przedziałem cenowym. Cicho wariuję, skanując menu, szukając najtańszego przedmiotu. To jest nie świetna pozycja do bycia.

Nie tylko to, ale mam tendencję do wydawania większej ilości pieniędzy z przyjaciółmi, ponieważ kiedy mam frajdę z zabawy, trudno powiedzieć „nie”. Inny napój? Pewnie! Chcesz iść gdzie indziej? Oczywiście!

Wszystkie te scenariusze z przyjaciółmi, choć zabawne, sprawiły, że czułem się bardzo nieswojo, ponieważ nie są to wybory, których dokonałbym normalnie. Czuję, że mój budżet dostaje „przepustkę przyjaciela”, ale potajemnie powoduje, że popełniam grzech główny. Chociaż wydaje mi się, że warto wydawać pieniądze z przyjaciółmi i na nich, uważam, że istnieje sposób na bycie oszczędnym przyjacielem bez bycia niegrzecznym.

Z moich wcześniejszych doświadczeń związanych z uczuciem dyskomfortu, ale z nauką mówienia, czerpałem kilka pomysłów. Jeśli chcesz być oszczędnym przyjacielem, nie będąc niegrzecznym, oto kilka wskazówek.

1. Zainicjuj zaproszenie

Ten jest łatwy, ale zrozumiałem, że ten potężny przełącznik może wszystko zmienić. Kluczem do bycia oszczędnym przyjacielem jest zainicjowanie zaproszenia, z terminami zgodnymi z budżetem.

Mam tendencję do zapraszania przyjaciół na kolację u mnie lub na happy hour. Lubię też chodzić na spacery, wieszać się w parku lub chodzić na kawę lub herbatę. Wszystkie przyjaźnie są różne, ale są to moje oszczędne standby i pomagają pokazać, że chcę spędzać czas z przyjaciółmi, nie wydając dużo pieniędzy.

2. Bądź szczery i z góry

Odkryłem, że jeśli jesteś uczciwy wobec swoich przyjaciół w kwestii swojej sytuacji finansowej, mogą cię spotkać tam, gdzie jesteś. Może również służyć jako dobra okazja do połączenia finansów i wspólnych celów!

Teraz niektórzy z moich przyjaciół nie są zadłużeni, tak jak ja, ani nie dbają o budżetowanie. I to dobrze! W żaden sposób nie jest uczciwy o swoich finansach wyrok na ich. To po prostu sposób ustalone oczekiwania i bądź jasny ze swoimi przyjaciółmi, co ty mogą i nie może pozwolić sobie.

Jeśli zostaniesz zaproszony na coś, co wydaje się być poza zakresem cenowym, możesz odpowiedzieć: „To już trochę za mało w moim przedziale cenowym” lub zaproponować coś zupełnie innego.

3. Wiedzieć, kiedy nadszedł czas, aby powiedzieć Nie

Nauczyłem się na własnej skórze, że nie możesz powiedzieć „tak” na wszystko – a nie mówiąc „tak” na wszystkie oznacza, że ​​nie musisz czasem mówić. „Nie” trudno powiedzieć przyjaciołom, zwłaszcza gdy nie chcesz skrzywdzić ich uczuć lub być niegrzecznym. Ale mówienie „nie” może uratować twoje zdrowie psychiczne i budżet!

Jeśli coś nie jest w twoim wnętrzu, powiedz „Nie”. Jeśli czujesz się niekomfortowo lub żałujesz podjęcia określonej decyzji, słowo „nie” jest dobrym zakładem. Powiedz nie łaskawie i odwróć się i zaproś ich do zrobienia czegoś innego w późniejszym terminie.

4. Połącz się ze swoimi wartościami

Przyjaźń nie musi kosztować pieniędzy. Jestem pierwszym, który przyznaje, że uwielbiam chodzić z przyjaciółmi, ale to, co naprawdę kocham, to godziny rozmowy. Mogę to zrobić za ułamek kosztów, gdy zacznę być kreatywny i hostować potluck lub zapraszać ludzi.

Również spacery z przyjaciółmi to świetny sposób na aktywność i nadrabianie zaległości. Jeśli czujesz się przywiązany do gotówki z powodu przyjaźni, zacznij łączyć się z podstawowymi wartościami i tym, co naprawdę oznacza przyjaźń. Prawdziwi przyjaciele opierają się na czymś więcej niż czynnościach, więc jeśli czujesz się przywiązany, połącz się z tym, co naprawdę się liczy.

Możesz być oszczędnym przyjacielem, nie będąc niegrzecznym! Pamiętaj tylko, aby ustawić oczekiwania, podjąć inicjatywę i robić to, co jest dla Ciebie właściwe.

Jak praktykujesz bycie oszczędnym przyjacielem? Jak wyznaczasz granice, nie będąc niegrzecznym?