Inteligentny czujnik popija pot, aby sprawdzić, czy osoba jest odwodniona


próba siły powietrznej łaty do pomiaru potu
GE Global Research

W przypadku pracy, która często wiąże się z przenoszeniem ciężkiego sprzętu w nieprzyjaznym otoczeniu, nic dziwnego, że wojskowi i kobiety są narażeni na odwodnienie. Zdolne do wywoływania objawów, począwszy od dreszczy i skurczów mięśni po drgawki i silne bóle w klatce piersiowej, odwodnienie występuje w organizmie ludzkim, gdy straci około 2% całkowitej płynów. Podczas gdy jedynym rozwiązaniem problemu odwodnienia jest zwiększenie poziomu płynów poprzez spożywanie płynów, nowa inteligentna łatka również może odgrywać ważną rolę, ostrzegając, gdy osoba staje się niebezpiecznie odwodniona.

Wspomniana inteligentna łatka została opracowana przez naukowców z GE Global Research, Binghamton University, UConn, NextFlex i Laboratorium Badawczego Sił Powietrznych. Wyposażony w elastyczną elektronikę, mocuje się do ciała i stale mierzy poziom nawodnienia użytkownika. Robi to, analizując potas i sód w pocie, oprócz ich potu. Pomagając żołnierzom, jego twórcy uważają, że może on być wykorzystany do pomocy w odwodnieniu w walce z ludźmi pracującymi zarówno na zewnątrz, jak i na sportowcach.

„Wyjątkowe jest to, że pomiary te są wykonywane w czasie rzeczywistym, w sposób ciągły i nie rzucający się w oczy” – powiedział w wywiadzie dla Digital Trends Azar Alizadeh, główny naukowiec w GE Global Research. „Surowe sygnały elektryczne odpowiadające czujnikowi objętości potu i dwóm czujnikom elektrolitu są przesyłane bezprzewodowo do zewnętrznego urządzenia mobilnego, gdzie za pośrednictwem aplikacji osoba może śledzić tempo potu i poziom elektrolitów w pocie bez żadnej ingerencji w to, co on robił. Podobnie jak możemy śledzić tętno lub kroki za pomocą urządzenia fitness w czasie rzeczywistym, nasze urządzenie może bezproblemowo mierzyć pot. Dzisiaj nie można tego zrobić tak łatwo, bez zatrzymywania się na wykonywanie pomiarów, takich jak próbka moczu. ”

Według Scotta Millera, dyrektora programów strategicznych w elastycznej firmie elektronicznej NextFlex, istnieją dwa główne sposoby pomiaru uwodnienia. Patrzy się na krótkotrwałą zmianę masy ciała, podczas gdy druga skupia się na laboratoryjnych pomiarach stężenia elektrolitów we krwi lub moczu. Problem z obydwoma tymi podejściami polega na tym, że nie są one w czasie rzeczywistym i są niepraktyczne dla osoby przechodzącej normalną codzienną aktywność.

Aby wprowadzić inteligentną łatę w swoje tempo, ośmiu członków zespołu strzeleckiego Akademii Sił Powietrznych ostatnio założyło je, walcząc z asortymentem przeszkód, w tym dwie 1,5-milowe marsze z rakietami, dźwigając 45 funtów sprzętu.

"Teraz [our] działania koncentrują się na poprawie produktywności i przeprowadzaniu testów w laboratorium iw terenie ”- kontynuował Miller. „Wiąże się to ze zrozumieniem, w jaki sposób kilka kategorii użytkowników końcowych będzie korzystać z urządzeń, a czego konkretnie potrzebują, jest ważnym natychmiastowym wynikiem. Wcześniej zdobycie urządzeń w terenie dla sportowców i wojska jest kolejnym krokiem. ”