Instagram zacznie prosić o urodziny, aby wymusić ograniczenia wiekowe


Instagram zacznie od dziś pytać użytkowników o urodziny, poinformowała firma w poście na blogu.

Technicznie tylko osoby w wieku 13 lat i więcej są dozwolone na platformie Instagram, ale do tej pory aplikacja nie mogła sprawdzić ani potwierdzić wieku użytkownika.

„Proszenie o te informacje pomoże powstrzymać osoby niepełnoletnie przed dołączeniem do Instagrama, pomoże nam zapewnić młodym ludziom bezpieczeństwo i umożliwi bardziej ogólne wrażenia dostosowane do wieku”, napisała firma.

Użytkownicy, którzy zarejestrowali się na Instagramie przy użyciu swoich kont na Facebooku, automatycznie zobaczą, że ich konta są aktualizowane wraz z datą urodzin, ale data nie będzie informacją publiczną.

instagramowa strona sprawdzająca wiek
Instagram

W oświadczeniu dla Digital Trends Instagram nie powiedział, czy spodziewają się jakiegokolwiek spadku liczby aktywnych użytkowników, a jedynie, że „Naszym celem jest to, aby ta aktualizacja jeszcze bardziej powstrzymała osoby poniżej 13 roku życia przed dołączeniem do Instagrama”.

„Zrozumienie, ile lat mają ludzie na Instagramie, jest centralną częścią pracy, którą wykonujemy, aby zapewnić bezpieczeństwo młodym ludziom” – powiedział rzecznik. „Pozwoli nam to stworzyć odpowiednie dla wieku doświadczenia dla naszych najmłodszych członków społeczności, jednocześnie przestrzegając naszej wieloletniej zasady, aby zapewnić osobom niepełnoletnim dostęp do Instagrama”.

Ta praktyka sprawdzania wieku była już standardem w konkurencyjnych aplikacjach, takich jak Snapchat. Egzekwowanie limitów wiekowych spowoduje teraz, że Instagram będzie zgodny z ustawą o ochronie prywatności dzieci w Internecie lub COPPA, która wymaga od operatorów ochrony prywatności osób poniżej 13 roku życia online. W tym roku Federalna Komisja Handlu ukarała popularną aplikację wideo TikTok rekordową kwotą 5,7 miliona dolarów za naruszenia COPPA. TikTok wymaga teraz, aby użytkownicy rejestrowali się podczas rejestracji.

Facebook – który kupił Instagram za 1 miliard dolarów w 2012 roku – już nie zezwala użytkownikom na platformie poniżej 13 lat, ale wydaje się, że Mark Zuckerberg, dyrektor generalny Facebooka, nie jest fanem COPPA. Przemawiając na szczycie edukacyjnym w 2016 r., Powiedział, że uważa, że ​​dzieciom poniżej 13 roku życia powinno się zezwalać na platformy mediów społecznościowych w celach edukacyjnych.

„W pewnym momencie będzie to walka” – powiedział podczas konferencji, jak donosi magazyn „Fortune”. „Moją filozofią jest to, że do edukacji musisz zacząć w naprawdę, bardzo młodym wieku”.

Oczywiście, jak to zwykle bywa, ta metoda nie będzie niezawodna: użytkownicy mogą łatwo kłamać lub rodzic może założyć konto dla swojego dziecka. Instagram powiedział Digital Trends, że rozumie, że ludzie będą leżeć w Internecie i że „będą nadal współpracować z przemysłem i rządami w celu znalezienia najlepszych rozwiązań”. Każdy rodzic, który założy konto dziecka, musi wyraźnie stwierdzić, że dorosły prowadzi konto, dodał rzecznik.

Wygląda również na to, że Instagram testuje funkcję, która pozwoli firmom ograniczyć wiek, w którym mogą oglądać swoje produkty, twierdzi Jane Manchun Wong, badaczka aplikacji.

Instagram powiedział również, że nowe dane dotyczące urodzin wszystkich ich 1 miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie zostaną wykorzystane „w celu stworzenia bardziej dopasowanych doświadczeń”.

Zalecenia redaktorów