Instagram przetestuje ukrywanie „polubień” w USA od przyszłego tygodnia


Jeśli opublikujesz zdjęcie i nikt nie zobaczy, ile osób się podobało, czy nadal istnieje? Użytkownicy Instagram w Stanach Zjednoczonych dowiedzą się w przyszłym tygodniu. Kilka miesięcy po tym, jak firma testowała ukrywanie liczników „jak” w Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Japonii, Irlandii, Włoszech i Brazylii, prezes Adam Mosseri ogłosił dziś na WIRED25, że użytkownicy amerykańskich instagramów mogą zniknąć z publicznego widoku.

Instagram nie jest jedyną firmą, która próbuje usunąć publicznie dostępne dane dotyczące zaangażowania ze swoich platform. Facebook (który jest właścicielem Instagrama), YouTube i Twitter eksperymentowały z usuwaniem wskaźników zaangażowania z ich platform. Jak wcześniej informował WIRED, badacze mediów społecznościowych argumentowali, że kiedy użytkownicy dostosowują swoje treści do wszystkiego, co wzbudza największe zaangażowanie (lub oburzenie), powstaje radykalne środowisko, które sprawia, że ​​zdrowe, szczęśliwe rozmowy są prawie niemożliwe.

Ukrywanie się jak liczba to tylko ostatni krok w dążeniu Instagrama do stania się najbezpieczniejszym miejscem w Internecie, wraz z algorytmami i filtrami do usuwania obraźliwych lub dzielących komentarzy lub zdjęć. Jednak ruch ten nie nastąpił bez panicznej reakcji użytkowników, którzy, między innymi, zauważają, że ukrywanie wskaźników zaangażowania utrudni ustalenie, czy liczba obserwujących jest uzasadniona.

Arielle Pardes z WIRED rozmawiała z Mosseri oraz aktorem i producentem Tracee Ellis Ross, być może najbardziej znanym ze swojej głównej roli w serialu telewizyjnym Czarniawy, o tym, dlaczego platformy społecznościowe muszą brać odpowiedzialność za bezpieczeństwo i dobre samopoczucie osób, które je odwiedzają.

Jest jeszcze za wcześnie, aby ocenić, czy demetracja mediów społecznościowych poprawia zdrowie psychiczne użytkownika czy jakość dyskursu online. Jeśli to zadziała, może być ważnym krokiem do powrotu użytkowników na platformy, z których korzystali rzadziej lub porzucali.