IMDb Freedive oferuje bezpłatne filmy i programy telewizyjne z obsługą reklamIMDb, bogata w informacje witryna internetowa poświęcona filmom i telewizji, uruchomiła w tym tygodniu darmowy, wspierany przez reklamę, streaming video w USA. IMDb Freedive oferuje szeroki wybór popularnych seriali telewizyjnych i hollywoodzkich filmów fabularnych, wszystkie dostępne bez płatnego abonamentu. Wiadomość o bezpłatnej transmisji treści dla właścicieli Fire TV zaczęła krążyć w sierpniu.

Podczas premiery Freedive, wybór programów telewizyjnych wliczony w cenę Frędzle, Bohaterowie, Kawaler, i Bez śladu. Filmy Hollywood są ułożone według kategorii. Najważniejsze filmy to hity Przebudzenia, Foxcatcher, Memento, Potwór, Uruchom Lola Run, Iluzjonista, Ostatni samuraj, i Prawdziwy romans.

Kategoria IMDb Originals zawiera wywiady z gwiazdami, filmy dokumentalne, krótkie seriale, zwiastuny, wiadomości oraz relacje z festiwali filmowych, nagród i wydarzeń powiązanych. Jeśli IMDb Freedive przyciąga dużą oglądalność ze względu na głęboką treść, mimo reklam, łatwo można założyć, że kanał przyspieszy produkcję oryginalnych funkcji i krótkich tematów.

Opcja X-Ray na wideo Amazon Prime jest również dostępna w wersji Freedive. X-Ray wykorzystuje ogromną bazę danych filmowych i telewizyjnych IMDb do uzupełniania treści. Podczas oglądania programu lub filmu możesz wstrzymać działanie i wyświetlać promieniowanie X w nakładce ekranu z krótkimi informacjami na temat aktorów sceny, ścieżek dźwiękowych, lokalizacji, powiązanych tytułów, notatek sceny i innych. Jeśli wybierzesz jedną z informacji o ciekawostkach, prześwietlenie przyjdzie głębiej wraz z dodatkową treścią dotyczącą określonego tematu.

Jeśli używasz urządzenia Fire TV do przesyłania strumieniowego treści, kanał IMDb Freedive jest już wyborem menu, takim jak Netflix lub Amazon Prime. Po prostu kliknij na kanale i zacznij cieszyć się zawartością.

Freedive jest również dostępny na stronie internetowej IMDb. Nie potrzebujesz płatnej subskrypcji, aby oglądać kanał, ale musisz się zalogować. Logowanie się nie jest wymagane w urządzeniach Fire TV, ponieważ już wiedzą, kim jesteś.

Możesz zalogować się na stronie internetowej IMDb Freedive, korzystając z danych logowania do Amazon, Facebooka lub konta Google lub tworząc bezpłatne konto IMDb. Jeśli wolisz, aby Twoja aktywność Freedive była oddzielona od mediów społecznościowych i Twojego konta Amazon, powinieneś wiedzieć, że Amazon jest właścicielem IMDb.

Po zalogowaniu się do IMDb, oprócz bezpłatnych pełnometrażowych filmów i programów telewizyjnych, dodatkowe funkcje obejmują spersonalizowane rekomendacje dotyczące treści Freedive oraz możliwość tworzenia listy obserwowanych filmów na dużym ekranie z powiadomieniami e-mail, gdy otwierają się w kinach blisko Ciebie. Członkowie IMDb mogą również oceniać pokazy i filmy, które oglądają i wnosić wkład do bazy filmów i telewizji IMDb.