HBO Max vs. Netflix: Czy znajomi i talenty z najwyższej półki mogą zlikwidować Netflix?


Zbliża się inny pretendent. Jak Disney, CBS, Apple i NBC przed nim AT&T / WarnerMedia ma swój cel w strumieniowej transmisji wideo Netflix. Nowa usługa przesyłania strumieniowego firmy, która ma uruchomić wiosnę 2020 roku, będzie nosiła nazwę HBO Maxi połączy nagradzany pakiet programowy HBO z obszerną biblioteką treści Warner Bros., a także garść oryginalnych filmów i seriali telewizyjnych.

To wszystko dobrze i dobrze, ale czy HBO Max naprawdę ma to, czego potrzeba, aby przerwać panowanie Netflixa? Jest jeszcze za wcześnie, by powiedzieć. Ale jeśli już próbujesz ustalić swój budżet strumieniowy na najbliższy rok lub dwa, zestawiliśmy to, co wiemy o nowej usłudze, z założeniem, że jest to największa konkurencja w poście, który będziemy stale aktualizować jako nową usługę awanse.

Zawartość

sześć programów telewizyjnych, które zasługują na ponowne uruchomienie znajomych

HBO Max ma podobno wystartować z 10 000 godzin treści w swojej bibliotece. To brzmi jak dużo (i tak jest!), Dopóki nie uświadomisz sobie, że Netflix wystartował prawie 1500 godzin oryginalnej treści tylko w 2018 roku. Dodaj wszystkie istniejące oryginały Netflix i katalog filmów i programów telewizyjnych innych firm, i jasne jest, która z nich ma więcej rzeczy. Jest to Netflix, prosty i prosty.

Ale dla wielu ludzi czynnikiem decydującym jest jakość, a nie ilość. Tam jest trochę trudniej. W miarę jak coraz więcej firm uruchamia własne usługi przesyłania strumieniowego, oferta Netflix jest coraz mniejsza. Disney zaczął ciągnięcie jej główne franczyzy z Netflix i zacznie przenosić je do Disney + Tej jesieni. Biuro, Najbardziej oglądany program Netflix, pozostawi streamer dla usługi NBC Universal w 2021 roku.

Z tej perspektywy HBO Max zaczyna wyglądać całkiem nieźle. Jak sama nazwa wskazuje, HBO Max ma mieć wszystkie hity i filmy HBO, w tym The Sopranos, Game of Thrones, Veep, Westworldi mnóstwo innych. Od 2020 r. Będzie to również jedyne miejsce, w którym można znaleźć Przyjaciele, które Netflix wcześniej zapłacił 100 milionów dolarów płynąć tylko przez rok.

To nie wszystko. HBO Max zawiera również każdy odcinek starych ulubionych, takich jak Nowy książę Bel-Air i Pretty Little Liarsi będzie ekskluzywnym domem cyfrowym dla nowej serii CW Batwoman i Riverdale odkręcić Kathy Keene. Prawdopodobnie zobaczysz także filmy fabularne Warner Bros. na temat HBO Max. Mogą to być właściwości DC Comics, kino Harry Potter i Władca Pierścieni, chociaż nie jest jasne, ile z nich zostanie uruchomionych w HBO Max lub czy będą one wyłączne dla usługi. HBO Max obejmie także treści z kanałów kablowych, takich jak TNT, TBS, klasyczne filmy Turner, Cartoon Network i inne.

będzie smith nowa komedia świeży książę bel air

Mimo to widziałeś już wszystkie te rzeczy. Co z nowymi rzeczami? Wygląda na to, że WarnerMedia stara się zdobyć nowych subskrybentów pompując HBO Max pełen treści od twórców marek. Firma niedawno podpisała J.J. Abrams do transakcja warta 500 milionów dolarówi zaciągnął nazwiska takie jak Reese Witherspoon, Paul Feig, Anna Kendrick i Greg Berlanti (człowiek stojący za serią superbohaterów CW), aby opracować oryginalną treść.

HBO Max wykorzysta także niektóre własności intelektualne Warner Bros. Gremliny prequel i spin-off z Denis Villeneuve Wydma restart. HBO ma w swoim dorobku kilka oryginalnych seriali Jego mroczne materiały, Abrams i Jordan Peele Kraj Lovecraft, i Veep twórca Armando Iannucci Aleja 5. Te Gra o tron prequele także posuwają się do przodu.

Jednak nie licz jeszcze Netflix. Oczekuje się, że król przesyłania strumieniowego wyda prawie 18 miliardów dolarów na oryginalnych treściach w samym tylko roku 2020 i ma już szereg legalnych hitów w swoim składzie. Pierwsza fala dużych oryginałów Netflix – Domek z kart, Pomarańcz to nowa czerńi Marvel pokazuje jak Śmiałek i Jessica Jones – może się skończyć, ale ostatni sezon Nieznajome rzeczy rozrywa to. The Haunting of Hill House kontynuacja, The Haunting of Bly Manor, jest w drodze. Wiedźmin, Dark Crystal, i Siły kosmiczne wszyscy czekają na skrzydłach.

W rzeczywistości w 2018 r. Netflix zdobył więcej nominacji do nagrody Emmy niż HBO, przełamanie 17-letniej passy HBO jako najbardziej nominowanej sieci i związanie HBO, gdy doszło do całkowitej wygranej. Wraz z rozwojem usług strumieniowania specyficznych dla studia, przyszłość całej biblioteki Netflix może być niepewna, ale jeśli chodzi o oryginalną treść, Netflix wielokrotnie udowodnił, że wie, co robi.

Cena £

Stranger Things Season 3 w centrum handlowym

Nie wiemy, ile będzie kosztować HBO Max, ale pogłoski sugerują, że WarnerMedia pobierze około 17 dolarów miesięcznie za usługę przy uruchomieniu. W porównaniu z regularną subskrypcją HBO, która kosztuje około 15 USD, to świetna okazja.

Na najdroższym poziomie, Netflix kosztuje tylko 16 USD, a zawiera obraz 4K HDR i dźwięk Dolby Atmos, którego obecnie nie obsługuje żadna z obecnych aplikacji HBO. Jeśli HBO Max jest tylko w HD, pasuje do własnej warstwy HD Netflix, która obecnie kosztuje 13 USD. Oczywiście, potrzebujemy więcej informacji o HBO Max przed ostatecznym werdyktem, ale na razie wygląda na to, że Netflix może mieć niewielką przewagę jeśli chodzi o cenę.

Pomysłowość

urządzenia netflix

Jeśli masz nowoczesne urządzenie multimedialne, prawdopodobnie będziesz mógł oglądać zarówno Netflix, jak i HBO Max. Netflix obecnie obsługuje wszystkie główne urządzenia strumieniowe, telefony komórkowe i tablety, komputery i przeglądarki internetowe, i prawie każda duża konsola do gier (obecnie nie ma aplikacji Netflix na Nintendo Switch – jeszcze nie, tak czy inaczej).

To samo można powiedzieć o HBO Go i HBO teraz, i byłoby dziwne, gdyby WarnerMedia nie oparł HBO Max na istniejących platformach. Mimo to istnieje szansa, że ​​wsparcie HBO Max będzie ograniczone podczas uruchamiania. DC Universe, usługa transmisji strumieniowej zorientowana na bohaterów w WarnerMedia, nadal ma dość ograniczone wsparcie. Ale to już produkt niszowy. HBO Max będzie znacznie większym przedsięwzięciem. Netflix prawdopodobnie będzie działał na większej liczbie urządzeń bez względu na to, co się dzieje, ale w zależności od tego, jak będziesz przesyłać strumieniowo, może to nie mieć większego znaczenia.

Wniosek

Jest bardzo wcześnie, ale nie możesz żyć bez niego Przyjaciele (a sądząc po liczbach, jest cię tam dużo), nie możesz się zmęczyć Gra o tronlub jesteś fanem DC, który wykrwawia Supermana na niebiesko, HBO Max jest nie do pomyślenia.

Podobnie, jeśli jesteś już subskrybentem HBO, powinieneś zaplanować uzyskanie HBO Max. Zakładając, że przewidywane ceny HBO Max się utrzymają, nowa usługa może dać ci dużo, dużo więcej za kilka dodatkowych dolarów. Chyba że dostaniesz HBO za darmo (lub jeśli subskrybujesz HBO dla jednego lub dwóch konkretnych programów), HBO Max to świetna oferta.

W przeciwnym razie potrzebujemy więcej informacji o HBO Max, zanim będziemy mogli podjąć jakąkolwiek ostateczną decyzję. Jednak biorąc pod uwagę to, co wiemy, Netflix wciąż wygląda całkiem nieźle. HBO Max ma potencjał, aby być świetną usługą. Netflix jest już sprawdzonym, wysokiej jakości towarem. Czy HBO Max mógł pokonać Netflix w walce o twoje ciężko zarobione dolary? Jasne – ale z wyglądu wygląda na to, że ma swoją pracę.