HBO Max: Pięć poważnych pytań na temat usługi Streaming New Streaming


Strumieniowy krajobraz rośnie z prędkością światła, co sprawia, że ​​ważniejsza jest wiedza o tym, co oferuje każda usługa strumieniowego przesyłania wideo i jak ją porównuje z tłumem. Jedną z najnowszych ogłoszonych usług jest HBO Max, która obiecuje zaoferować ponad 10 000 godzin treści z Warner Bros., HBO i różnych innych studiów filmowych i sieci telewizyjnych pod hasłem WarnerMedia AT&T.

Mimo że usługa ma oficjalną nazwę i datę uruchomienia wiosną 2020 r., Nadal nie wiemy wiele o HBO Max. Oto najważniejsze pytania dotyczące nowego pretendenta do Netflix i odpowiedzi, które musimy uzyskać, jeśli zamierzamy zainwestować nasze ciężko zarobione pieniądze w inną platformę strumieniową.

Ile?

Pierwszy niepotwierdzony raport o koszcie HBO Max pojawił się w czerwcu 2019 r. I wskazywał, że WarnerMedia planuje naliczyć między 16 a 17 USD za nienazwaną wówczas usługę przesyłania strumieniowego. Kolejne oficjalne ogłoszenia AT&T i WarnerMedia – w tym ogłoszenie – nie oferowały żadnego potwierdzenia tego punktu cenowego.

Dzięki szerokiemu zakresowi cen subskrypcji dla różnych usług strumieniowych dostępnych obecnie i uruchamianych w najbliższej przyszłości, każdy może zgadnąć w tym momencie, co HBO Max skończy się kosztem. Biorąc pod uwagę, że sam HBO kosztuje około 15 dolarów miesięcznie, jest dobry powód, by sądzić, że HBO Max będzie kosztować więcej – ale na obecnym Dzikim Zachodzie usług transmisji strumieniowej wszystko jest możliwe. Jeśli przychodzi za kilka dolarów więcej miesięcznie, trudno będzie się oprzeć komukolwiek, kto już jest uzależniony od HBO.

Jak o 4K i HDR?

najlepsza gra epizodów tronu psuje wojnę
HBO

Chociaż wiele usług oferuje tańsze plany subskrypcji dla treści o niższej rozdzielczości, rozdzielczość 4K i jej kontrastowy odpowiednik, HDR, szybko stają się standardowymi włączeniami w pakiety strumieniowego wideo. Netflix i Amazon Prime Video dostarczają subskrybentom wideo HDR o rozdzielczości 4K Ultra High Definition, co zapewnia poprawę zarówno gęstości pikseli obrazu, jak i jaśniejszych bieli, bogatszych poziomów czerni i bardziej żywych cieniowania kolorów.

HBO (w tym kanał premium i jego odpowiedniki strumieniowe w HBO Go i HBO teraz) do tej pory opierał się przechodzeniu z wideo HD 1080p na 4K. HBO Max prawdopodobnie będzie musiał wziąć to pod uwagę, gdy próbuje konkurować z liderami branży. Na razie nie ma słowa o tym, jak WarnerMedia planuje zająć się pragnieniem subskrybentów transmisji wideo 4K, więc będziemy musieli poczekać i zobaczyć, jaki rodzaj obrazu HBO Max ma zamiar dostarczyć.

Co dzieje się z DC Universe?

dc rozszerzony bohater wszechświata
DC Universe

Wraz z ogłoszeniem HBO Max, WarnerMedia wyprodukowała swoją obecną, niedawno uruchomioną usługę transmisji strumieniowej DC Universe, która ma rozmiar superbohatera w pokoju.

DC Universe oferuje abonentom stosunkowo niewielką, ale imponującą bibliotekę filmów i seriali telewizyjnych związanych ze światem DC Entertainment, w tym kilka dobrze odebranych oryginalnych seriali, takich jak reoom Patrol. Chcesz zobaczyć oryginał Tima Burtona Ordynans? Jest tam. Zainteresowany sprawdzeniem niektórych odcinków nagradzanego Batman: The Animated Series? To wszystko tam jest.

To ma sens, że usługa zostanie złożona w HBO Max w takiej czy innej formie, ale DC Universe oferuje również abonentom dostęp do ogromnej biblioteki komiksów cyfrowych ze skarbca DC Comics, co jest czymś, czego inne usługi strumieniowe nie mają. W tym momencie WarnerMedia nie wskazała żadnych planów zakończenia lub innej zmiany istniejącej platformy DC Universe, ale może to być zmieniarka gier w taki czy inny sposób dla HBO Max – a może także DC Universe.

Ile telewizji zaoferuje Max?

Nadanie usłudze nazwy „HBO Max” wydaje się sugerować, że programowanie HBO będzie jednym z podstawowych elementów, które będzie oferować usługa, ale AT&T i WarnerMedia mają wyjątkową możliwość dysponowania ogromną listą właściwości telewizyjnych.

Wraz z HBO, WarnerMedia jest również właścicielem Cinemax, TBS, TNT i TruTV, a także CNN, HLN i długiej listy innych głównych i mniejszych programów telewizji kablowej i telewizji premium. To dużo treści telewizyjnych pod jednym dachem, a ten program nie uwzględnia nawet CW i innych sieci, które są wspólnie własnością WarnerMedia i innych firm.

Dzięki programowi CBS All Access oferującemu na żywo i emitowane na żywo programy z kanałów CBS online, istnieje precedens umożliwiający subskrybentom natychmiastowy, strumieniowy dostęp do treści nadawanych. HBO ma już usługę HBO Now, która umożliwia oglądanie programów HBO na żywo w Internecie bez abonamentu kablowego, więc czy pakiet HBO Max będzie miał podobny dostęp do dowolnej innej kontroli sieci WarnerMedia? Jeśli tak – i za odpowiednią cenę – HBO Max może szybko stać się jedną z najlepszych dostępnych opcji cięcia kabli.

Czy Max będzie domem WB dla filmów DC, Harry'ego Pottera itd.?

pytania na temat usługi strumieniowania hbo max warnermedia zaczyna się najlepszy film batmana netflix

Strumieniowy konkurent Disney + ogłosił już plany, aby być wyłącznym źródłem strumieniowym dla wielu Marvel Studios, a projekty Lucasfilm w przyszłości, więc HBO Max nie byłby zbyt wielkim zaskoczeniem, aby zrobić to samo z filmami Warner Bros. .

Gdyby tak się rzeczywiście stało, spowodowałoby to, że HBO Max stałby się poważnym konkurentem dla portfeli subskrybentów wideo strumieniowego – ale spowodowałoby to znacznie większy podział na usługi. Warner Bros. Pictures obejmuje znacznie więcej niż tylko właściwości Batmana i DC Extended Universe, a franczyza Harry'ego Pottera „Czarodziejski świat” również wchodzi pod sztandar WB, obok potwora Godzilla i różnych innych hitów.

Sprawienie, że HBO Max stanie się usługą strażnika do przesyłania strumieniowego dostępu do tych filmów ala Disney +, może być najśmielszym posunięciem, jakie może zrobić WarnerMedia – ale podobnie jak Disney +, zmusza kochających film sznurków do podejmowania trudnych decyzji o tym, gdzie wydać swoje pieniądze.