Harlem Capital, fundusz koncentrujący się na różnorodności, debiutuje za 40 mln USD – TechCrunch


Harlem Capital przekształcił się z syndykatu aniołów w pełnoprawny fundusz venture capital, zamykając swoje debiutanckie wysiłki nadmierną subskrybcją w wysokości 40,3 miliona dolarów.

Firma została założona przez partnerów zarządzających Henri Pierre-Jacquesa i Jarrida Tingle'a w nowojorskiej dzielnicy Harlem w 2015 roku. Od tego czasu para ukończyła Harvard Business School i zatrudnił dwóch partnerów venture, Brandon Bryant i John Henry oraz dwóch starszych współpracowników, którzy pomogli rozszerzyć ich portfolio. Nadrzędny cel: zainwestuj w 1000 różnych założycieli w ciągu następnych 20 lat.

„Zasadniczo wierzymy, że jesteśmy funduszem typu venture, który ma wpływ, a nie funduszem wpływu” – powiedział TechCrunch Pierre-Jacques. „Sposób, w jaki generujemy wpływ, to przyznanie własności kobietom i przedsiębiorcom mniejszościowym”.

Kapitał z Harlem Capital Partners Venture Fund I, niezależnego od branży pojazdu, który inwestuje w działalność po USA w Stanach Zjednoczonych, zostanie wykorzystany do prowadzenia, współprowadzenia lub uczestnictwa w finansowaniu początkowym lub finansowym w wysokości od 250 000 do 1 miliona USD. Do tej pory zespół wsparł 14 firm, w tym produkt higieny kobiecej B2B Ciocia Flow, rynek ekonomii koncertowej Jobble i platformę wellness dla zwierząt Wagmo. Harlem Capital planuje dodać kolejne 22 firmy do Funduszu 1.

Potrzebujesz funduszy na różnorodność, takich jak my, aby zbliżyć ten rynek do parytetu. Jarrid Tingle, partner zarządzający Harlem Capital

Po zamknięciu pierwszego funduszu Harlem Capital staje się jednym z największych funduszy venture capital z mandatem na rzecz różnorodności. Pomimo rosnącej liczby karających danych ujawniających różnicę płci i rasy w venture capital, założyciele mniejszości nadal gromadzą zaledwie niewielki procent środków każdego roku. Według raportu RateMyInvestor i Diversity VC opublikowanego na początku tego roku, większość dolarów VC inwestuje się w firmy prowadzone przez białych mężczyzn z dyplomem uniwersyteckim. Inne ostatnie dane wskazują, że startupy założone wyłącznie przez kobiety zebrały zaledwie 2,2% całkowitego finansowania VC w 2018 r., A tempo wzrostu nieznacznie wzrosło tylko w 2019 r. Tymczasem mediana kwoty zebranych przez założycielki czarnych kobiet na 2018 r. Wyniosła 0 USD .

Wyraźny kontrast w finansowaniu kobiet i mężczyzn lub białych kobiet w porównaniu z założycielkami czarnych kobiet jest częściowo wynikiem braku różnorodności wśród komplementariuszy w funduszach venture capital i wśród partnerów komandytowych, którzy wybierają fundusze venture capital, które mają zapewnić kapitał. Chociaż dostępnych jest niewiele danych na temat różnorodności płyt LP, 81% firm VC nie miało ani jednego czarnego inwestora od 2018 roku.

„Nie ma żadnego racjonalnego powodu, dla którego ten problem istnieje”, mówi Tingle dla TechCrunch. „Utrzymuje się, ponieważ fundusze VC ogólnie były ściśle przechowywane i gromadzone wokół Doliny Krzemowej. Pochodzą z określonych szkół o określonych sieciach z małą liczbą pracowników, która nie często się zmienia. Niektóre firmy strategicznie dodały tu i tam kilku partnerów, ale nie na tyle, aby zmienić organizację. Potrzebujesz funduszy na różnorodność, takich jak my, aby zbliżyć ten rynek do parytetu ”.

„Wielu inwestorów szczerze traci szanse”, dodaje Tingle.

Po spotkaniu w ramach programu Leadership Management for Tomorrow organizacja non-profit identyfikująca nowe pokolenie przywództwa, Tingle i Pierre-Jacques opracowali bogaty program staży w firmie. Przy co najmniej sześciu stażystach przyjmowanych co kwartał, celem jest szkolenie przyszłych inwestorów w kolorze.

Partnerzy komandytowi w Harlem Capital Partners Fund I to TPG Global, State of Michigan Retirement Systems, Consumer Technology Association i Dorm Room Fund .