Google Fit jest tak buggy, że niektórzy użytkownicy nie mogą się nawet zalogować


nagłówek zaleceń dotyczących dopasowania google
Brenda Stolyar / Digital Trends

Podczas gdy Apple nadal koncentruje się na zdrowiu za pomocą urządzeń takich jak Apple Watch i bardzo lubiana aplikacja Apple Health, Google wydaje się borykać z problemem zdrowotnym.

Google Fit dostał całkiem poważny przeprojektowanie pod koniec zeszłego roku, ale od tego czasu witryna Google Fit została zamknięta, a użytkownicy od miesięcy narzekają na nową, wadliwą aplikację, wynika z nowego raportu Android Police. Najgorszy ze wszystkich? Wydaje się, że Google nie pracuje nad rozwiązywaniem problemów.

Zwróciliśmy się do Google z prośbą o komentarz do raportu i otrzymaliśmy relatywnie zwięzłą odpowiedź.

„Obecnie nie mamy nic nowego do udostępnienia, poza tym, że aktywnie przyglądamy się raportom” – powiedziała firma w e-mailu.

Więc co tak naprawdę jest nie tak z aplikacją Google Fit? Cóż, błędy są liczne. Jak zauważa Android Police, śledzenie przez aplikację lub zegarek Wear OS często po prostu się zatrzymuje, a logowanie do aplikacji jest najwyraźniej niemożliwe – więc nawet nie myśl o próbie rozwiązania problemu przez wylogowanie się i ponowne zalogowanie. Co więcej, wydaje się, że aplikacja nie synchronizuje się z aplikacjami i usługami innych firm, co oznacza, że ​​nie można go używać jako centrum zdrowia, z którego powinno się korzystać.

Błędy również nie są rzadkie. Istnieje wiele złych opinii o aplikacji w Google Play Store, a te złe opinie wydają się być coraz trudniejsze. 11 czerwca Google powiedział, że problem z logowaniem miał zostać naprawiony – ale tak się nie stało, ponieważ wielu użytkowników nadal nie może zalogować się do usługi.

Zdrowie to dziedzina, w której inne firmy, takie jak Apple, miały już przewagę nad Google – a jeśli tego rodzaju problemy nie zostaną naprawione, prawdopodobnie będzie to kontynuowane. Wielu uważało, że Google ponownie skupiło się na zdrowiu po przeprojektowaniu Google Fit. Jeśli jednak nie uda się rozwiązać tych problemów i kontynuować budowanie nowych funkcji w Fit, wygląda na to, że Apple pozostanie królem technologii medycznej, choć nadal krążą pogłoski o tym, że Amazon dołącza do wyścigu.