Gogle pływackie AR Form Doprowadzają do następnego poziomuRozszerzona rzeczywistość od lat podskakuje jako technologia nowości Pokémon Go przyniósł to masom. Aplikacja mobilna szturmem zdobyła świat dzięki grze AR, która wprowadziła świat wirtualny w świat rzeczywisty. Teraz Forma startowa z Vancouver ma nadzieję wprowadzić AR do świata fitness z nowymi okularami pływackimi wyposażonymi w AR.

Okulary pływackie Form wyglądają jak każda inna para gogli, którą zobaczysz w triathlonie. Mają elegancki wygląd z przezroczystym obiektywem, wodoszczelnym krojem i mocnym paskiem, który pomoże utrzymać gogle bezpiecznie przymocowane do głowy podczas pływania. Jedyną różnicą, jaką zauważysz, jest dodatkowa masa po prawej stronie, która zawiera technologię AR, która czyni te gogle tak wyjątkowymi. Istnieje również bateria, która obiecuje dostarczyć do 16 godzin śledzenia pływania za jednym ładowaniem.

Sportowcy noszący gogle mogą wyświetlać wskaźniki wydajności na ekranie rozszerzonej rzeczywistości wbudowanym w obiektyw. Pływacy mogą zobaczyć tempo, dystans, tempo, podział czasu i więcej na zintegrowanym wyświetlaczu. Ponieważ jest to nakładka AR, widok pływaka na basen i innych ludzi w wodzie nie jest zasłonięty.

Pływacy mogą dostosować gogle, pozwalając im wybrać, które dwa wskaźniki chcą zobaczyć na ekranie pływania. Pływacy mogą również decydować, kiedy pojawia się każdy parametr – podczas pływania, po zakrętach lub podczas odpoczynku. Po zakończeniu pływania szczegóły pływania są wysyłane do aplikacji mobilnej Formularz, gdzie można je analizować i udostępniać trenerom, a także społeczności Form.

Gogle Form są nie tylko użytecznym narzędziem dla rekreacyjnego sportowca, ale są także zmiennikiem gry dla trenowanego przez trenera sportowca. Gogle pozwalają pływakowi zobaczyć ich metryki i dokonać zmian w locie, aby poprawić ich wydajność w czasie rzeczywistym. Jednocześnie aplikacja mobilna pozwala trenerom i pływakom na przeglądanie występów, dlatego dostosowują trening i technikę do następnej sesji puli.

Według założyciela Forma, Dana Eisenhardta, firma współpracuje z tą technologią od lat, ale nie była w stanie zminiaturyzować jej na tyle, by zmieścić się w gogle pływackie, które ludzie będą nosić. Dzięki mniejszym czujnikom i lepszym akumulatorom, Form wreszcie miał sprzęt do osadzenia tej technologii w okularach pływackich, które są małe i lekkie zarówno do pływania konkurencyjnego, jak i rekreacyjnego. Okulary pływackie Form będą dostępne 7 sierpnia za 199 USD. Towarzysząca aplikacja mobilna zadebiutuje również 7 sierpnia w sklepie iOS App Store i Google Play.