Głupi termin na inteligentne urządzenie

[ad_1]

<div _ngcontent-c17 = "" innerhtml = "

Premiera urządzenia Amazon Echo w 2014 roku spopularyzowała ideę urządzeń, w których jedynym sposobem interakcji jest głos i rozmowa. Teraz wydaje się, że co miesiąc przynosi nowy rozwój dedykowanych urządzeń, które przetwarzają polecenia głosowe i wykonują czynności. Czym jednak są te urządzenia? & Nbsp;

Popularne media je nazywają „Inteligentni mówcy” lub „asystenci głosowi” lub „inteligentni asystenci personalni”, ale te słowa nie są dokładnie analogiczne. Inteligentny głośnik wyczarowuje przede wszystkim urządzenie zorientowane na wyjście, którego celem jest zastąpienie interakcji klawiatury lub przycisków poleceniami głosowymi. Jest to jednak szczególnie trywialna aplikacja dla miliardów dolarów zainwestowanych przez Amazon, Google, Microsoft, Apple, Alibaba, Tencent, Samsung, Baidu i inne, które postrzegają to jako rynek o kluczowym znaczeniu, który próbuje dominować. W końcu dlaczego wszyscy ci dostawcy tak agresywnie sprzedają i promują te urządzenia, skoro tylko pozwalają ci grać w Taylor Swift na żądanie lub pytają o pogodę?

Oczywiście jest tu większa gra niż po prostu głośniki aktywowane głosem. Inteligentny głośnik to sposób na inteligentniejszą interakcję z bazą klientów, dotarcie do większej liczby gospodarstw domowych i firm oraz zapewnienie ludziom komfortu korzystania z tych urządzeń. Prawdziwa gra to coś więcej niż tylko głośnik, którym można sterować głosem. Moc nie jest w głośniku, ale w technologii opartej na chmurze, która zasila urządzenie. & Nbsp;

Nie inteligentne głośniki. Inteligentni asystenci konwersacyjni.

Jeśli zapytasz Amazon i inne osoby, wiesz, że odtwarzanie muzyki, gier i po prostu odpowiadanie na zapytania nie jest końcowym stanem ich wizji tego, czym będą te bramy konwersacyjne. Urządzenia te są niedrogim sprzętem wejściowym i wyjściowym, które są bramą do znacznie potężniejszej infrastruktury, która znajduje się w centrach danych dużych firm technologicznych. Samo urządzenie jest tego podarunkiem. Możesz nawet zbudować własne w pełni funkcjonalne urządzenie konwersacyjne za zaledwie kilka dolarów. & Nbsp; Zrezygnujmy zatem z niedopasowanego terminu „inteligentny głośnik”. Zaprzecza prawdziwej mocy tych urządzeń. Zamiast być pasywnymi urządzeniami, inteligentni asystenci konwersacyjni mogą proaktywnie działać w Twoim imieniu, wykonywanie zadań wymagających interakcji z innymi ludźmi, a być może wkrótce innymi asystentami rozmów na drugim końcu. Jak na ironię, część głośnikowa jest najmniej istotną częścią, aby to się stało. Po prostu zapewnia wynik. Cała moc dzieje się przed tym wyjściem.

Rzeczywiście, gdzie dokładnie jest urządzenie konwersyjne? Na przykład w wersji demonstracyjnej Google Duplex, w której Asystent Google wchodzi w interakcję z restauracją w celu dokonania rezerwacji, sam głośnik nawet tam nie ma. Wszystko dzieje się za kulisami z interakcji w chmurze. Nie widzimy urządzenia, ponieważ tutaj nie jest potrzebne. Te urządzenia są tylko bramami do prawdziwej aktywności, która dzieje się w chmurowych centrach danych. W wersji demonstracyjnej Google Duplex agent konwersacyjny działa całkowicie za kulisami z centrum danych Google, wchodząc w interakcje za pośrednictwem linii telefonicznych VoIP z człowiekiem na drugim końcu.

Dlaczego więc urządzenia są w ogóle potrzebne, jeśli są tylko bramami? Są potrzebne, ponieważ zapewniają interfejs użytkownika do chmurowych usług wywiadowczych. Bez urządzenia jedynym sposobem na uzyskanie dostępu do tych usług jest interfejs WWW, stacjonarny lub mobilny. Ale to jest nieefektywne. Amazon nie był tak naprawdę pierwszym, który wprowadził na rynek asystentów głosowych. Apple zmusiło ich do pokonania Siri przez ponad trzy lata, a Google krótko potem wprowadził swojego asystenta głosowego na Androida. Tym, co wyróżnia Amazon z ich urządzeń Echo, jest to, że telefon komórkowy został całkowicie wyeliminowany. & Nbsp; Zamiast aktywować urządzenie za pomocą telefonu, możesz po prostu mówić w zaciszu swojej aktywności i uruchamiać inteligentne funkcje. Zasadniczo wartością urządzenia jest tryb interakcji bez użycia rąk, ale inteligencja urządzenia znajduje się w infrastrukturze zaplecza.

Jak inteligentne są te urządzenia?

W 2018 roku Cognilytica ogłosiła utworzenie Test porównawczy asystenta głosowego aby przetestować inteligencję urządzeń, z którymi nawiązał kolejny punkt odniesienia w 2019 r. (Ujawnienie: & nbsp; Jestem analitykiem w Cognilytica). Celem testu porównawczego nie jest testowanie możliwości przetwarzania języka naturalnego (NLP) lub generowania języka naturalnego (NLG) urządzeń, które są obecnie dość standardowe dla każdego, kto chce mieć dostęp do wysokiej jakości języka naturalnego. Benchmark nie ma też na celu sprawdzenia, jakie umiejętności mogą wykonywać te urządzenia. Wiemy, że lepsza NLP / NLG oznacza zdolność do obsługi szerszego zakresu głosów, akcentów, języków i cech głośników, a więcej umiejętności oznacza więcej możliwości jednego zadania. Dla nas to wszystkie „stawki stołowe”. Celem testu porównawczego jest sprawdzenie, jak naprawdę inteligentne są te urządzenia, poza aktywowanymi głosowo narzędziami do wyszukiwania i wyszukiwania.

Jeśli moc urządzeń nie leży w samym urządzeniu, ale w inteligencji zaplecza, która daje tym urządzeniom realne możliwości, musimy przetestować, aby zobaczyć, jak naprawdę inteligentny jest ten zaplecze. Czy agenci rozmów mogą zrozumieć, kiedy porównujesz dwie rzeczy razem? Czy rozumieją ukryte niewypowiedziane rzeczy, które wymagają zdrowego rozsądku lub wiedzy kulturowej? Na przykład agent rozmawiający umawiający się na wizytę powinien wiedzieć, że nie należy planować fryzury kilka dni po ostatniej fryzurze ani umówić się na wizytę do dentysty kanałowego tuż przed przyjęciem obiadowym. & Nbsp; To są rzeczy, które ludzie mogą zrobić, ponieważ mamy wiedzę, inteligencję i zdrowy rozsądek. A jednak na obecnym etapie i jak wykazaliśmy w naszym początkowym teście porównawczym, ani Google Home, ani Amazon Echo, ani Apple Siri nie mogą odpowiedzieć na pytanie „co jest większe: słońce czy ziemia?” Czy zaufałbyś tym urządzeniom? Jeszcze nie. Staramy się jednak pomóc w poruszaniu się w tym kierunku.

Implikacje inteligentnego asystenta konwersacyjnego

W niedalekiej przyszłości inteligentni asystenci będą wszędzie. Będziemy z nimi kontaktować codziennie, zarówno w życiu osobistym, jak i biznesowym. Będziemy rozmawiać z asystentami w naszych domach, a także wchodzić w interakcje z agentami konwersacyjnymi innych osób i firm. W przyszłości, gdy wszyscy będą mieli osobistego elektronicznego wirtualnego asystenta, będziemy robić wszystko, od wysyłania wiadomości znajomym, kiedy organizujesz przyjęcie urodzinowe, do planowania całej logistyki dla tej imprezy, do obsługi połączeń przychodzących od późnych uczestników kto nie może tego zrobić. Już niedługo, ponieważ jesteśmy tak zależni od naszych systemów GPS, że nie możemy się zgubić, a telefony komórkowe zapewniają nam stałą łączność, będziemy zależni od inteligentnych asystentów, którzy utrzymają porządek w naszym życiu. To tylko nieunikniony kierunek, w którym zmierzają rzeczy.

Korzystanie z inteligentnych asystentów ma jednak pewną wadę. W artykule w Verge, eksperci uboleją nad faktem, że ludzie będą chcieli wiedzieć, czy rozmawiają z robotem, czy nie. Najwyraźniej ludzie będą sfrustrowani przez pierwsze pokolenia inteligentnych asystentów, gdy popełniają frustrujące błędy. Istnieje jednak jeszcze ciemniejszy potencjalny wynik. Przestępcy i psotnicy mogą korzystać z asystentów głosowych w celu wiązania linii telefonicznych, wywoływania ataków typu „odmowa usługi” w sprzedaży detalicznej poprzez planowanie fałszywych spotkań, wyrządzania krzywdy poprzez fałszowanie informacji, aby ludzie opuścili swoje domy lub w inny sposób powiązali zasoby. W przyszłości będziemy potrzebować niezawodnego sposobu, aby upewnić się, że wiemy, kto jest mówcą w telefonie, jakie są ich intencje i jak prawdziwe są żądania. Przyszłość (która jest teraz naprawdę tutaj) polega na tym, że nie możemy uwierzyć we wszystko, co widzimy lub słyszymy. To sprawia, że ​​weryfikacja rzeczywistości jest niezwykle ważna w Przyszłość z obsługą AI gdzie inteligentni asystenci są częścią naszego codziennego życia.

Przed nami jeszcze długa droga, zanim nasi asystenci będą podobni do tych, które widzimy w filmach science fiction i programach telewizyjnych. Jeśli chcemy, aby nasi inteligentni asystenci konwersacyjni byli jak komputer w Star Trek: Następna generacja, potrzebujemy, aby stali się bardziej przydatni, inteligentni i bardziej godni zaufania. Dlatego potrzebujemy inteligentnych asystentów, a nie tylko tak zwanych „inteligentnych głośników”. & Nbsp;

„>

Premiera urządzenia Amazon Echo w 2014 roku spopularyzowała ideę urządzeń, w których jedynym sposobem interakcji jest głos i rozmowa. Teraz wydaje się, że co miesiąc przynosi nowy rozwój dedykowanych urządzeń, które przetwarzają polecenia głosowe i wykonują czynności. Czym jednak są te urządzenia?

Popularne media nazywają ich „inteligentnymi mówcami”, „asystentami głosowymi” lub „inteligentnymi asystentami osobistymi”, ale te słowa nie są dokładnie analogiczne. Inteligentny głośnik wyczarowuje przede wszystkim urządzenie zorientowane na wyjście, którego celem jest zastąpienie interakcji klawiatury lub przycisków poleceniami głosowymi. Jest to jednak szczególnie trywialna aplikacja dla miliardów dolarów zainwestowanych przez Amazon, Google, Microsoft, Apple, Alibaba, Tencent, Samsung, Baidu i inne, które postrzegają to jako rynek o kluczowym znaczeniu, który próbuje dominować. W końcu dlaczego wszyscy ci dostawcy tak agresywnie sprzedają i promują te urządzenia, skoro tylko pozwalają ci grać w Taylor Swift na żądanie lub pytają o pogodę?

Oczywiście jest tu większa gra niż po prostu głośniki aktywowane głosem. Inteligentny głośnik to sposób na inteligentniejszą interakcję z bazą klientów, dotarcie do większej liczby gospodarstw domowych i firm oraz zapewnienie ludziom komfortu korzystania z tych urządzeń. Prawdziwa gra to coś więcej niż tylko głośnik, którym można sterować głosem. Moc nie jest w głośniku, ale w technologii opartej na chmurze, która zasila urządzenie.

Nie inteligentne głośniki. Inteligentni asystenci konwersacyjni.

Jeśli zapytasz Amazon i inne osoby, wiesz, że odtwarzanie muzyki, gier i po prostu odpowiadanie na zapytania nie jest końcowym stanem ich wizji tego, czym będą te bramy konwersacyjne. Urządzenia te są niedrogim sprzętem wejściowym i wyjściowym, które są bramą do znacznie potężniejszej infrastruktury, która znajduje się w centrach danych dużych firm technologicznych. Samo urządzenie jest tego podarunkiem. Możesz nawet zbudować w pełni funkcjonalne urządzenie konwersacyjne za zaledwie kilka dolarów. Zrezygnujmy zatem z niedopasowanego terminu „inteligentny głośnik”. Zaprzecza prawdziwej mocy tych urządzeń. Zamiast być jedynie urządzeniami pasywnymi, inteligentni asystenci konwersacyjni mogą proaktywnie działać w Twoim imieniu, wykonując zadania wymagające interakcji z innymi ludźmi, a być może wkrótce innymi asystentami konwersacyjnymi z drugiej strony. Jak na ironię, część głośnikowa jest najmniej istotną częścią, aby to się stało. Po prostu zapewnia wynik. Cała moc dzieje się przed tym wyjściem.

Rzeczywiście, gdzie dokładnie jest urządzenie konwersyjne? Na przykład w wersji demonstracyjnej Google Duplex, w której Asystent Google wchodzi w interakcję z restauracją w celu dokonania rezerwacji, sam głośnik nawet tam nie ma. Wszystko dzieje się za kulisami z interakcji w chmurze. Nie widzimy urządzenia, ponieważ tutaj nie jest potrzebne. Te urządzenia są tylko bramami do prawdziwej aktywności, która dzieje się w chmurowych centrach danych. W wersji demonstracyjnej Google Duplex agent konwersacyjny działa całkowicie za kulisami z centrum danych Google, wchodząc w interakcje za pośrednictwem linii telefonicznych VoIP z człowiekiem na drugim końcu.

Dlaczego więc urządzenia są w ogóle potrzebne, jeśli są tylko bramami? Są potrzebne, ponieważ zapewniają interfejs użytkownika do chmurowych usług wywiadowczych. Bez urządzenia jedynym sposobem na uzyskanie dostępu do tych usług jest interfejs WWW, stacjonarny lub mobilny. Ale to jest nieefektywne. Amazon nie był tak naprawdę pierwszym, który wprowadził na rynek asystentów głosowych. Apple zmusiło ich do pokonania Siri przez ponad trzy lata, a Google krótko potem wprowadził swojego asystenta głosowego na Androida. Tym, co wyróżnia Amazon z ich urządzeń Echo, jest to, że telefon komórkowy został całkowicie wyeliminowany. Zamiast aktywować urządzenie za pomocą telefonu, możesz po prostu mówić w zaciszu swojej aktywności i uruchamiać inteligentne funkcje. Zasadniczo wartością urządzenia jest tryb interakcji bez użycia rąk, ale inteligencja urządzenia znajduje się w infrastrukturze zaplecza.

Jak inteligentne są te urządzenia?

W 2018 r. Cognilytica ogłosiła utworzenie testu porównawczego Voice Assistant w celu przetestowania inteligencji urządzeń, a następnie w 2019 r. Przeprowadziła kolejny test porównawczy. (Ujawnienie: Jestem analitykiem w Cognilytica). Celem testu porównawczego nie jest testowanie możliwości przetwarzania języka naturalnego (NLP) lub generowania języka naturalnego (NLG) urządzeń, które są obecnie dość standardowe dla każdego, kto chce mieć dostęp do wysokiej jakości języka naturalnego. Benchmark nie ma też na celu sprawdzenia, jakie umiejętności mogą wykonywać te urządzenia. Wiemy, że lepsza NLP / NLG oznacza zdolność do obsługi szerszego zakresu głosów, akcentów, języków i cech głośników, a więcej umiejętności oznacza więcej możliwości jednego zadania. Dla nas to wszystkie „stawki stołowe”. Celem testu porównawczego jest sprawdzenie, jak naprawdę inteligentne są te urządzenia, poza aktywowanymi głosowo narzędziami do wyszukiwania i wyszukiwania.

Jeśli moc urządzeń nie leży w samym urządzeniu, ale w inteligencji zaplecza, która daje tym urządzeniom realne możliwości, musimy przetestować, aby zobaczyć, jak naprawdę inteligentny jest ten zaplecze. Czy agenci rozmów mogą zrozumieć, kiedy porównujesz dwie rzeczy razem? Czy rozumieją ukryte niewypowiedziane rzeczy, które wymagają zdrowego rozsądku lub wiedzy kulturowej? Na przykład agent rozmawiający umawiający się na wizytę powinien wiedzieć, że nie należy planować fryzury kilka dni po ostatniej fryzurze ani umówić się na wizytę u dentysty kanałowego tuż przed przyjęciem obiadowym. To są rzeczy, które ludzie mogą zrobić, ponieważ mamy wiedzę, inteligencję i zdrowy rozsądek. A jednak na obecnym etapie i jak wykazaliśmy w naszym początkowym teście porównawczym, ani Google Home, ani Amazon Echo, ani Apple Siri nie mogą odpowiedzieć na pytanie „co jest większe: słońce czy ziemia?” Czy zaufałbyś tym urządzeniom? Jeszcze nie. Staramy się jednak pomóc w poruszaniu się w tym kierunku.

Implikacje inteligentnego asystenta konwersacyjnego

W niedalekiej przyszłości inteligentni asystenci będą wszędzie. Będziemy z nimi kontaktować codziennie, zarówno w życiu osobistym, jak i biznesowym. Będziemy rozmawiać z asystentami w naszych domach, a także wchodzić w interakcje z agentami konwersacyjnymi innych osób i firm. W przyszłości, gdy wszyscy będą mieli osobistego elektronicznego wirtualnego asystenta, będziemy robić wszystko, od wysyłania wiadomości znajomym, kiedy organizujesz przyjęcie urodzinowe, do planowania całej logistyki dla tej imprezy, do obsługi połączeń przychodzących od późnych uczestników kto nie może tego zrobić. Już niedługo, ponieważ jesteśmy tak zależni od naszych systemów GPS, że nie możemy się zgubić, a telefony komórkowe zapewniają nam stałą łączność, będziemy zależni od inteligentnych asystentów, którzy utrzymają porządek w naszym życiu. To tylko nieunikniony kierunek, w którym zmierzają rzeczy.

Korzystanie z inteligentnych asystentów ma jednak pewną wadę. W artykule w Verge eksperci narzekają, że ludzie będą chcieli wiedzieć, czy rozmawiają z robotem, czy nie. Najwyraźniej ludzie będą sfrustrowani przez pierwsze pokolenia inteligentnych asystentów, gdy popełniają frustrujące błędy. Istnieje jednak jeszcze ciemniejszy potencjalny wynik. Przestępcy i psotnicy mogą używać asystentów głosowych do wiązania linii telefonicznych, wywoływania ataków typu „odmowa usługi” w sprzedaży detalicznej poprzez planowanie fałszywych spotkań, wyrządzania krzywdy poprzez fałszowanie informacji, aby ludzie opuścili swoje domy lub w inny sposób związali zasoby. W przyszłości będziemy potrzebować niezawodnego sposobu, aby upewnić się, że wiemy, kto jest mówcą w telefonie, jakie są ich intencje i jak prawdziwe są żądania. Przyszłość (która jest teraz naprawdę tutaj) polega na tym, że nie możemy uwierzyć we wszystko, co widzimy lub słyszymy. To sprawia, że ​​weryfikacja rzeczywistości jest niezwykle ważna w przyszłości z obsługą AI, w której inteligentni asystenci są częścią naszego codziennego życia.

Przed nami jeszcze długa droga, zanim nasi asystenci będą podobni do tych, które widzimy w filmach science fiction i programach telewizyjnych. Jeśli chcemy, aby nasi inteligentni asystenci konwersacyjni byli jak komputer w Star Trek: Next Generation, potrzebujemy, aby stali się bardziej przydatni, inteligentni i bardziej godni zaufania. Dlatego potrzebujemy inteligentnych asystentów, a nie tylko tak zwanych „inteligentnych głośników”.

[ad_2]