Geoinżynieria może rozwiązać nasze problemy klimatyczne, jeśli ktoś na to pozwoli – TechCrunch


W ten weekend skończyłem czytanie Oliver Morton's The Planet Remade (podziękowania dla czytelnika Eliota Pepera za rekomendację). Morton ma wiele celów związanych z tą książką, ale były dwie, które moim zdaniem są bardzo cenne. Po pierwsze, geoinżynieria jest wiarygodnym podejściem do rozwiązania naszych problemów klimatycznych w tym stuleciu, a po drugie, inżynieria klimatu generuje trudne wyzwania polityczne, ale także możliwości uczynienia planety bardziej sprawiedliwą.

TechCrunch eksperymentuje z nowymi formami treści. Jest to wstępny szkic czegoś nowego – prześlij swoją opinię bezpośrednio do autora (Danny at danny@techcrunch.com) jeśli lubisz lub czegoś nienawidzisz.

Przede wszystkim: książka rozwija umysł w najlepszy możliwy sposób. Morton konfrontuje niezwykle kontrowersyjną kwestię z rozsądnymi faktami i najwyższym wglądem zebranym przez wiele lat studiowania geoinżynierii. Niezależnie od tego, czy jesteś oddanym akolitem zasiewu chmur i zasłon, czy też zaangażowanym przeciwnikiem w celu manipulowania ziemskim środowiskiem, opracował on książkę, która zmusza nas do myślenia o naszych działaniach i ostatecznie o konsekwencjach tych wyborów.

Szczerze mówiąc, te wybory mają poważne konsekwencje. Morton opisuje wyzwania związane z klimatem w tym stuleciu:

Oczekuje się, że liczba ludności na świecie wzrośnie z siedmiu miliardów do mniej więcej dziesięciu miliardów do 2100 roku. Do tego czasu liczba osób korzystających z bogatych uprawnień energetycznych również powinna osiągnąć dziesięć miliardów. Tak więc wyzwaniem jest osiągnięcie dodatkowych ośmiu miliardów ludzi w dwudziestym pierwszym wieku, co udało się osiągnąć za dwa miliardy w dwudziestym wieku. Sprostanie temu wyzwaniu wiąże się z większym zużyciem energii.

Morton jest zagorzałym ekologiem i głęboko zaniepokojony sprawiedliwością środowiskową i nierównościami planety. Ale jest również "realistą klimatycznym" – rozumie, że nasze obecne rozwiązania dotyczące zmian klimatu w rzeczywistości nie są rozwiązaniami, ponieważ albo nie mają skali wymaganej do rozwiązania problemu, albo będą nadal zaostrzać istniejące nierówności między różnymi ludźmi tego planeta.

Weźmy na przykład energię jądrową wolną od emisji, która jest traktowana jako panaceum dla naszej gospodarki opartej na paliwach kopalnych. Morton pisze:

Gdyby świat był w stanie dostarczyć jedną z największych elektrowni atomowych, jaką kiedykolwiek zbudowano raz w tygodniu, tydzień w tygodniu, to zastąpienie obecnego stanu elektrowni węglowych zajęłoby 20 lat (obecnie świat buduje trzy lub cztery elektrownie jądrowe rocznie i prawie równie szybko wycofuje stare).

Jasne, elektrownie jądrowe są dosłownym rozwiązaniem, ale zdecydowanie nie są pragmatyczne, skoro wymagana skala jest po prostu nieobecna.

Dużo czasu poświęca również na dekonstrukcję niedawnych negocjacji w sprawie klimatu, stwierdzając, że koncentracja na węglu jest czymś w rodzaju czerwonego śledzia (wiele innych emisji jest znacznie gorszych niż węgiel i mniej bezpośrednio wiąże się z nowoczesną gospodarką przemysłową). Zamiast tego kierowały nimi różne strony związane z ochroną środowiska:

Dwutlenek węgla pasował do naukowców, ponieważ wydawał się prostą miarą problemu. Pasował do zieleni, ponieważ był całkiem dobrym pośrednikiem dla społeczeństwa przemysłowego, wobec którego ich ruch był reakcją. Międzynarodowe negocjacje ustanawiające UNFCCC pokazały, że jest on odpowiedni dla krajów rozwijających się, ponieważ był to przede wszystkim problem krajów rozwiniętych; w czasach Rio, znaczna większość wszystkich emisji przemysłowych od XVIII wieku pochodziła z Europy i Ameryki.

Węgiel jest oczywiście problemem, ale stał się hasłem, marką, a cri de coeur międzynarodowego ruchu klimatycznego. Jednak wyzwania stojące przed naszą planetą są o wiele głębsze niż tylko węgiel.

Aby uniknąć tego wąskiego zainteresowania, Morton argumentuje za całkowitym przeformułowaniem debaty o klimacie na rozwiązania, które mogą rzeczywiście naprawić klimat, a nawet poprawić go dla różnych populacji na całym świecie.

Teraz określenie "geoinżynieria" niesie ze sobą torbę hollywoodzkich obrazów zim jądrowych i huraganów obejmujących cały świat. Morton zajmuje się tymi zagrożeniami w swoich rozdziałach, zauważając, że geoinżynieria może rzeczywiście pójść nie tak.

Mimo to przekonująco argumentuje, że istnieją techniki geoinżynieryjne zaprojektowane wokół kluczowych procesów klimatycznych, które mogą mieć wysoką siłę oddziaływania, są odwracalne, testowalne i mają skalę wymaganą do rzeczywistego rozwiązywania problemów klimatycznych w sposób zrównoważony. Te procesy nie są spekulacją – my (w większości) rozumiemy dzisiejszą naukę i mamy ścieżki prowadzące do technologii wymaganej do realizacji strategii.

Prawdziwym wyzwaniem – jak zawsze jest – są ludzie i ich rządy. Morton zauważa, że ​​zmiany klimatyczne mają ogromny negatywny wpływ na narody takie jak Malediwy, ale mogą również przynieść korzyści niektórym regionom, przenosząc je z klimatów chłodniejszych do bardziej umiarkowanych.

Oznacza to, że każde rozwiązanie geoinżynieryjne stanie przed szansą stworzenia zwycięzców i przegranych. Każde porozumienie międzynarodowe będzie musiało stawić czoła tej polityce i zaprojektować mechanizmy, aby złagodzić ich skutki.

Tak jak Morton wzywa do przebudowy planety, widzi szansę dla geoinżynierii, by wywołać refleksję wśród rządów na temat ich własnych interesów:

Znacznie lepiej, zamiast traktować geoinżynierię jako technokratyczny sposób unikania polityki, aby wykorzystać ją jako sposób na ponowne odkrywanie polityki. Poznanie potencjału geoinżynierii może stymulować i kształtować rozwój nowego sposobu podejmowania decyzji planetarnych. Celem nie powinno być opracowanie samego termostatu; powinien to być rozwój nowej ręki, aby go użyć.

Ekolodzy mogą przeciwstawić się idei umożliwienia ludziom posiadania rąk w dowolnej części systemu ziemskiego. Ale jesteśmy tutaj, wszystkie siedem miliardów z nas, a my już mamy nasze brutalne ręce w systemie. Pytanie brzmi, czy możemy zacząć używać naszych rąk w znacznie bardziej produktywny sposób, który może uczynić ziemię zrównoważoną przez wieki. Jak zauważa Morton, "Planeta została przerobiona, jest przerabiana, będzie przerabiana". Technologie geoinżynieryjne oferują rozwiązania, jeśli możemy zgodzić się, jak z nich korzystać.

Podziel się swoją opinią na temat adwokata startupu

Mój kolega, Eric Eldon i ja, docieramy do założycieli startupów i wykonujemy ich doświadczenia z ich prawnikami. Naszym celem jest zidentyfikowanie wiodących źródeł światła w branży i pomoc w dyskusji na temat najlepszych praktyk. Jeśli masz adwokata, który Twoim zdaniem wykonał fantastyczną pracę dla twojego startupu, daj nam znać, korzystając z tej krótkiej ankiety Google Forms, a także roześlij to słowo. Podzielimy się wynikami i więcej w nadchodzących tygodniach.

Bezpańskie myśli (aka, co czytam)

Krótkie streszczenia i analiza ważnych wiadomości

Dlaczego Gutenberg nadal może rozpoznać książkę

Craig Mod napisał w Wired fascynujący artykuł na temat przyszłości książki i dlaczego dzisiejsze książki wyglądają tak samo, jak wtedy, gdy wynaleziono maszynę drukarską. Mimo że prognostycy spodziewają się, że książki będą miały ruchome obrazy, interaktywność i dynamiczne narracje, prawie nic w tym kierunku nie nastąpiło, ponieważ czytelnicy nadal cieszą się tradycyjnym formatem. Zamiast tego, tam, gdzie prawdziwa innowacja miała miejsce, znajduje się strona biznesowa, w której nowe modele od finansowania społecznościowego po subskrypcje e-maili przekształciły ekonomię publikacji książek.

Automattic's Newspack, aby zwiększyć przychody mniejszych wydawców

Chociaż systemy zarządzania treścią istnieją od dziesięcioleci, prawie żaden z tych systemów nie jest zaprojektowany do generowania przychodów dla swoich użytkowników po wyjęciu z pudełka. WordPress nie ma żadnych funkcji subskrypcji ani wbudowanych sieci reklamowych, co oznacza, że ​​witryny, które chcą zarabiać, muszą wydać dużo dolarów tylko na rozpoczęcie instalacji.

Tak więc dzisiejsze ogłoszenie, że Automattic, właściciel WordPress.com, zaoferuje nową platformę łączącą zarządzanie treścią z przychodami zwanymi "Newspack", jest interesujący i zdecydowanie potrzebny. Jest to właściwe rozszerzenie istniejącej platformy i przypomnienie dla menedżerów produktu, że zrównoważony rozwój ich klientów ma kluczowe znaczenie dla długoterminowego sukcesu.

Huawei Sales Executive aresztowany w Polsce

Od pewnego czasu śledzimy losy Huawei na Zachodzie. Jednym z głównych punktów spornych jest to, czy firma szpieguje w imieniu chińskiego rządu. Zachodnie rządy twierdzą, że tak jest, ale jak wielokrotnie zauważyły ​​Chiny, nigdy nie dostarczyły żadnego dowodu.

W piątek w Polsce jeden z kierowników Huawei został aresztowany za domniemane szpiegostwo, które mogło dostarczyć pierwszych publicznych dowodów na istnienie zmowy pomiędzy Huawei a Pekinem. Firma następnie zwolniła kierownictwo i twierdziła, że ​​jego działania nie miały związku z firmą. Od tego czasu Polska wzywała państwa NATO do usunięcia sprzętu Huawei ze swojej infrastruktury telekomunikacyjnej. Sprzęt Huawei jest szeroko instalowany w Europie, a rządy europejskie jak dotąd unikają rozmów ze strony USA o bojkotowanie firmy. Jako największy producent sprzętu telekomunikacyjnego na świecie, odpowiedź Huawei może mieć ogromne konsekwencje dla wdrożenia sieci 5G.

PG & E – oh boy

Elektrownia i elektrownia w Dolinie Krzemowej (i dużo w Kalifornii) bankrutują w wyniku masowych roszczeń odszkodowawczych przeciwko zakładom użyteczności publicznej z powodu sprzętu, który w ostatnich latach spowodował pożar. Kalifornia może przewodzić światu w dziedzinie innowacji, ale wydaje się, że zawsze znajduje się na krawędzi katastrofy, jeśli chodzi o infrastrukturę.

Co dalej i obsesje

  • Czytam "Kolor prawa" Richarda Rothsteina
  • Arman i ja interesują się startami w zakresie odporności społecznej, które są ukierunkowane na takie obszary jak bezpieczeństwo wody, mieszkalnictwo, infrastruktura, zmiana klimatu, reagowanie na katastrofy itp. Sięgnij, jeśli masz tu pomysły lub firmy.