Fortnite Views na Twitch Fall, Apex Legends Misses Top 10 rozegranych gier


Fortnite Apex Legends Twitch YouTube Facebook Gaming Mixer Elementy strumieniowe widoki na żywo

Śledzenie ebbs i przepływów pomiędzy platformami livestreamingu, twórcami treści i tematami pracy tych twórców są kluczem do zrozumienia trajektorii branży livestream, a najnowszy raport StreamElement jest pouczający. W ostatnim kwartale FortniteBlokada na najwyższym miejscu osłabła, Apex Legends spadł z pierwszej dziesiątki, a Facebook Gaming przeniósł się na trzy najlepsze platformy do przesyłania strumieniowego.

Raport StreamElements z ostatniego kwartału był kolejnym, który się rozwinął FortniteDominacja pomimo wzrostu Apex Legends i pokazał, że Richard „Ninja” Blevins nie był najlepszym streamerem na Twitchu. Tym razem, Fortnite pozostaje na topie, ale traci grunt do strumieni innych niż gry. Twitch jest dostępną platformą, a twórcy treści wykorzystują ją do czegoś więcej niż tylko pokazywania gier swoim społecznościom. Kategoria „Just Chatting” wzrosła w ciągu ostatniego kwartału o ponad 7% Fortnite i League of Legends, dwie najlepsze gry w pierwszych dwóch kwartałach spadły odpowiednio o 3,6% i 5,9%.

W „Just Chatting” Twitcha znajdziesz twórców omawiających bieżące wydarzenia ze swoimi społecznościami, zabierających ich widzów w podróż, a także innych rzeczy, które traktują Twitcha bardziej jak platformy społecznościowe, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Apex Legends odpadnięcie z list przebojów jest nieco zaskakujące, ale prawdopodobnie w tym kwartale nastąpi odrodzenie, a nowy sezon treści będzie dostępny na żywo. Hearthstone zajął swoje miejsce w drugim kwartale.

Podczas gdy Blevins wciąż nie może być streamerem nr 1, nie ma nikogo innego, kto mógłby na razie konsekwentnie ubiegać się o ten tytuł. Turner „Tfue” Tenney prowadził ładunek w dwóch z trzech miesięcy drugiego kwartału, w tym w kwietniu, maju i czerwcu. Jaryd „Summit1g” Lazar prowadził w trzecim miesiącu, a Ninja zajęła pierwsze trzy miejsca w ciągu dwóch miesięcy, spadając do czwartego w czerwcu.

Jeśli chodzi o najlepsze platformy livestreamingowe, Twitch wciąż ma wygodną przewagę, ponieważ 70% godzin oglądanych w drugim kwartale przypadało na Twitch, a platforma miała trochę mniej niż cztery razy więcej godzin niż YouTube Live, co zajmuje drugie miejsce. Intrygującą potrawą jest powstanie Facebook Gaming, który zajął trzecie miejsce nad Mixerem. Aby ugruntować wpływ wszystkich czterech tych platform, łączna liczba godzin oglądania wynosi ponad 3,7 miliarda.