Fetroja vs. Rocephin Recepta Leczenie ZUM: Skutki uboczne i różnice

[ad_1]

Czy Rocephin i Fetroja są tym samym?

Fetroja (cefiderokol) i Rocefina (ceftriakson sodowy) do wstrzykiwań to antybiotyki cefalosporynowe stosowane w leczeniu zakażeń dróg moczowych (ZUM).

Fetroja jest stosowana w leczeniu powikłanych zakażeń dróg moczowych (cUTI), w tym odmiedniczkowego zapalenia nerek wywołanego przez wrażliwe mikroorganizmy Gram-ujemne.

Rocephin stosuje się również w leczeniu wielu rodzajów zakażeń bakteryjnych, w tym ciężkich lub zagrażających życiu form, takich jak zapalenie opon mózgowych.

Skutki uboczne Fetroja i Rocephin, które są podobne, obejmują biegunkę, reakcje w miejscu wstrzyknięcia / infuzji (obrzęk, zaczerwienienie, ból, twardy guzek lub ból), ból głowy, nudności i wymioty.

Efekty uboczne Fetroja, które różnią się od Rocephin, to zaparcia, wysypka, kandydoza (pleśniawki lub zakażenia drożdżakami pochwy), kaszel, podwyższenie wyników badań wątroby i niski poziom potasu we krwi (hipokaliemia).

Efekty uboczne Rocephin, które różnią się od Fetroja, to utrata apetytu, rozstrój żołądka, zawroty głowy, nadaktywne odruchy, ból lub obrzęk języka, pocenie się oraz świąd lub wydzielina z pochwy.

Zarówno Fetroja, jak i Rocephin mogą wchodzić w interakcje z innymi lekami.[ad_2]