Facebook odpowiada na pytanie, jak zadziałają podatki i zwalczanie nadużyć Libra – TechCrunch


Facebook dostarczył TechCrunch z nowymi informacjami o tym, jak jego kryptowaluta pozostanie legalna pośród zarzutów prezydenta Trumpa, że ​​Libra może ułatwić „niezgodne z prawem zachowanie”. Kierownictwo Facebooka i Libra Association mówi mi, że spodziewa się, że Libra poniesie podatek od sprzedaży i podatki od zysków kapitałowych. Potwierdzili, że Facebook prowadzi również rozmowy z lokalnymi sklepami spożywczymi i wymianą pieniędzy, aby zapewnić stosowanie czeków przeciw praniu brudnych pieniędzy, gdy ludzie dokonują wpłat lub wypłat waga w tradycyjnej walucie, oraz aby umożliwić korzystanie z kodu QR w celu zakupu lub sprzedaży Libry osobiście.

Rzecznik Facebooka powiedział, że firma nie zareaguje bezpośrednio na tweety Trumpa, ale zauważył, że stowarzyszenie Libra nie będzie wchodzić w interakcje z konsumentami ani działać jako bank, a Libra ma być uzupełnieniem istniejącego systemu finansowego.

atut napisał na Twitterze że „Unregulowane aktywa kryptograficzne mogą ułatwiać zachowania niezgodne z prawem, w tym handel narkotykami i inną nielegalną działalność. Podobnie „wirtualna waluta” Facebook Libra będzie miała niewielką pozycję lub niezawodność. Jeśli Facebook i inne firmy chcą zostać bankiem, muszą ubiegać się o nową kartę bankową i stać się przedmiotem wszystkich przepisów bankowych, tak jak inne banki, zarówno krajowe, jak i międzynarodowe ”.

Aby dowiedzieć się, jak działa Libra, obejrzyj poniższy film wyjaśniający lub przeczytaj nasze głębokie nurkowanie na temat wszystkiego, co musisz wiedzieć:

W szerokiej serii wywiadów w tym tygodniu stowarzyszenie Libra Association szef polityki Dante Disparte, główny ekonomista Facebooka w Blockchain Christian Catalini oraz wiceprezes ds. produktu Keibra Weil, filant projektu Blockchain na Facebooku, odpowiadał na pytania dotyczące regulacji Libra. Oto, czego się nauczyliśmy (ich odpowiedzi zostały przycięte dla jasności, ale nie były edytowane):

Czy portfel Calibry na Facebooku zostanie uruchomiony w innym miejscu, nawet jeśli jest zakazany w USA przez regulatorów?

Calibra Kevin Weil: Wierzymy, że stworzenie ekosystemu finansowego, który ma znacznie szerszy dostęp tam, gdzie wystarczy telefon i niższe opłaty transakcyjne na całym świecie, jest dobre dla ludzi. I chcemy przekazać go jak największej liczbie ludzi na całym świecie. Ale jako portfel powierniczy jesteśmy regulowani i będziemy zgodni, a my będziemy działać tylko na rynkach, na których jesteśmy dopuszczeni.

Chcemy, aby to było jak najwięcej rynków. Dlatego też z dużym wyprzedzeniem ogłosiliśmy wprowadzenie produktu na rynek – ponieważ współpracujemy z organami regulacyjnymi. W dalszym ciągu współpracujemy z organami regulacyjnymi i możemy pomóc im zrozumieć wysiłek, jaki podejmujemy, aby zapewnić bezpieczeństwo ludziom, a także wartość, która przypada ludziom w ich krajach, gdy istnieje szerszy dostęp do usług finansowych przy niższych transakcjach opłaty na całym pokładzie.

Portfel Facebook Calibra Libra

TechCrunch: Ale co, jeśli jesteś zbanowany w USA?

Weil: Waham się, czy dać ogólną odpowiedź. Ale generalnie uważamy, że Libra jest pozytywna dla ludzi i chcemy uruchomić jak najszerzej. Świat, w którym USA uważają, że prawdopodobnie spowodowałoby to obawy innych systemów regulacyjnych. Myślę, że to jest most, który przekroczymy, kiedy tam dotrzemy. Ale do tej pory prowadzimy szczere, otwarte i szczere rozmowy z organami regulacyjnymi. Oczywiście to trwa w przyszłym tygodniu z zeznaniami Davida. I mam nadzieję, że do tego nie dojdzie, ponieważ uważam, że Libra może zrobić wiele dobrego dla wielu ludzi.

Analiza TechCruncha: Podkomisja amerykańskiego domu przesłała już list do Facebooka, prosząc o zaprzestanie opracowywania Libra i Calibra, dopóki organy regulacyjne nie będą mogły lepiej go zbadać i podjąć działań. Wygląda na to, że Facebook uważa, że ​​amerykański zakaz dotyczący Libra / Calibra spowodowałby efekt domina na innych czołowych rynkach, a tym samym utrudnia racjonalizację wciąż wprowadzanych produktów. Stawia to jeszcze większą presję na wyniki przesłuchań Kongresu w Libra, które odbyły się 16 i 17 lipca, z szefem Calibry, Davidem Marcusem na Facebooku.

W jaki sposób użytkownicy będą zarabiać i wypłacać Librę osobiście?

Wiemy już, że własny portfel Libra o nazwie Calibra na Facebooku zostanie zapieczętowany w programie Messenger, a WhatsApp plus ma własną samodzielną aplikację. Tam osoby z połączonymi kontami bankowymi i identyfikatorami rządowymi przechodzące przez sprawdzanie przeciwdziałania oszustwom / praniu brudnych pieniędzy (KYC) będą mogły kupować i sprzedawać Libra. Ale wielkim celem Libry jest wprowadzenie niezabudowanych do nowoczesnego systemu finansowego. Jak to działa?

Weil: Ponieważ Libra jest otwartym ekosystemem, każda firma zajmująca się wymianą pieniędzy lub przedsiębiorca może rozpocząć wspieranie wypłaty / wypłaty bez konieczności uzyskania zgody od kogokolwiek związanego ze Stowarzyszeniem Libra lub członkiem Stowarzyszenia Libra. Mogą to zrobić. Dzisiaj na wielu rynkach wschodzących [there’s a service for matching you with someone to exchange cryptocurrency for cash or vice-versa called] LocalBitcoins.com i myślę, że zobaczysz to także w Librze.

Po drugie, możemy zwiększyć to, współpracując z lokalnymi giełdami, sklepami i innymi dostawcami gotówki / wypłaty, aby ułatwić korzystanie z Calibry. Możesz sobie wyobrazić doświadczenie w aplikacji Calibra lub w programie Messenger lub WhatsApp, gdzie, jeśli chcesz dokonać wypłaty lub wypłaty, pojawi się mapa, która podkreśla fizyczne lokalizacje, które pozwalają to zrobić. Wybierasz ten, który jest w pobliżu, wybierasz kwotę, a otrzymasz kod QR, który możesz im zabrać i dokończyć transakcję.

Wyobrażam sobie, że większość z tych firm, z którymi współpracujemy, będzie wspierać Librę szerzej, więc nawet jeśli zaczniemy te transakcje, przyniesie to korzyści całemu ekosystemowi i każdemu portfelowi Libra, a nie tylko Calibrze.

Facebook Calibra

TechCrunch: Czy nawiązałeś relacje z operatorami sklepów wielobranżowych lub wymiennikami pieniędzy, takimi jak Western Union lub MoneyGram, lub Walgreens, CVS lub 7-Eleven? Czy rozmawiasz z nimi jeszcze?

Weil: Prawdopodobnie nie powinienem komentować żadnych konkretnych ofert, ale rozmawiamy z wieloma osobami, o których można by pomyśleć, ponieważ ostatecznie możliwość poruszania się między Librą a lokalną walutą ma kluczowe znaczenie dla napędzania adopcji i użyteczności we wczesnych dniach. . . Jeśli jesteś bankiem, możesz to zrobić łatwiej. Jeśli nie jesteś bankrutem i jesteś w gotówce – to są ludzie, którym naprawdę chcemy służyć w Libra – bardzo ciężko pracujemy, aby ten proces był łatwy dla ludzi.

Analiza TechCrunch: Calibra będzie KYC wszystkich swoich użytkowników. Ale to partnerskie podejście przesunie część odpowiedzialności i odpowiedzialności za skomplikowany i potencjalnie podatny na błędy proces przekazywania pieniędzy osobiście innym stronom, z których część będzie musiała przeprowadzić własne procesy KYC.

W jaki sposób Libra przerwie oszustwo lub pranie, oferując jednocześnie dostęp do użytkowników bez konta bankowego bez identyfikatora?

Weil: Istnieją bardzo ważne populacje, które nie mają identyfikatora. Ludzie w obozie dla uchodźców nie mogą, na przykład, i chcemy, aby Libra im służyła. Jest to jeden z wielu przykładów, dlaczego ważne jest, aby Calibra nie była jedyną opcją dla osób, które chcą uczestniczyć w ekosystemie Libra. . . Inne z nich będą prowadzone przez lokalnych dostawców i mają programy do spotkań z klientami twarzą w twarz i inne sposoby, aby służyć ludziom, a nawet KYC, że nie możemy. . . Nie będziemy jedynym portfelem, nie chcemy być jedynym portfelem.

Jest to jeden z powodów, dla których organizacje pozarządowe są członkami stowarzyszenia Libra od samego początku, ponieważ chcemy zachęcać do monetyzacji procesów tożsamościowych zarówno poprzez współpracę z rządami wydającymi poświadczenia dla większej liczby osób, jak i wykorzystywanie nowych rodzajów informacji dla tożsamości i poświadczenie. Mamy nadzieję, że ten proces poradzi sobie z problemem ostatniej mili.

W przypadku portfela niepolegającego na pozbawieniu wolności użytkownik nie ufa nikomu. Sposób, w jaki przepisy zadziałały i zmienia się w miarę mówienia. Podjazdy i podjazdy do świata kryptograficznego są regulowane i mają bezpośrednie relacje z klientami, a ich odpowiedzialność spoczywa na osobach KYC. W naszym przypadku będziemy portfelem opiekuńczym, a my będziemy ludźmi KYC. Istnieje wiele portfeli w ekosystemie Bitcoin lub Ethereum – portfele nie będące depozytariuszami, które nie mają bezpośrednich relacji z użytkownikami. . . Muszą jakoś zdobyć ten Bitcoin. Zwykle przechodzą przez wymianę, w której zazwyczaj są częścią procesu KYC.

Na wielu rynkach wschodzących masz LocalBitcoins.com, gdzie możesz znaleźć przedstawiciela lub agenta, który spotka się z tobą osobiście i wymieni gotówkę na bitcoin na jakimkolwiek rynku, w którym musisz być. I wierzę, że właśnie zaczęli się upewnić, że KYC wszyscy, ale robią to osobiście. I mają większą elastyczność w tym, jak to robią, niż mogłoby być inaczej. Myślę, że jest wiele sposobów, aby to się stało, a fakt, że Libra jest otwartym ekosystemem, pozwoli ludziom być przedsiębiorczym.

Istnieje wiele osób, które nie są w pełni obsługiwane przez dzisiejszy ekosystem finansowy, który ma identyfikator rządu. Tak więc nawet przy wymaganiu, aby wszyscy przeszli proces KYC, będziemy mogli obsługiwać wielu, wielu ludzi, którzy nie są dobrze obsługiwani przez dzisiejszy ekosystem finansowy. Chcemy znaleźć sposoby, aby wspierać ludzi, którzy nie mogą KYC, a ważną częścią jest to, że Calibra będzie w pełni współpracować z każdym innym portfelem, w tym tymi, z których korzystają ludzie na lokalnych rynkach, ponieważ lepiej pasuje do ich potrzeb.

TechCrunch: Dzięki tej interoperacyjności, jeśli ktoś z portfelem niepolegającym na pozbawieniu wolności otrzyma Librę, a następnie wyśle ​​go użytkownikowi portfela Calibra, czy to oznacza, że ​​Libra przychodzi do Calibry od użytkowników, którzy nie byli KYC i mogliby prać pieniądze?

Weil: Dlatego część sytuacji regulacyjnej ewoluuje w miarę mówienia. Jest coś, co nazywa się regułą podróży. . . Jeśli istnieje przelew powyżej pewnej wartości, musisz upewnić się, że rozumiesz zarówno to, kim jest nadawca, co robisz, jeśli używasz portfela powierniczego, a kim jest odbiorca. Są to zmieniające się przepisy, ale jest to coś, co oczywiście zapewnimy, abyśmy je wdrożyli w miarę utrwalania się przepisów.

Analiza TechCruncha: Wydaje się, że Calibra zachęca do regulacji, której może ściśle przestrzegać, zamiast próbować odgadnąć, jakie jest najlepsze podejście. Ale zważywszy, że nie jest jasne, kiedy zostaną ustanowione konkretne zasady dotyczące transferów między portfelami niepolegającymi na pozbawieniu wolności i portfelami powierniczymi, lub dla osobistych wypłat, Facebook i Calibra mogą potrzebować ustanowić własne silne protokoły. W przeciwnym razie mogliby być winni dopuszczenia „bezprawnego zachowania” – opisuje Trump.

Deklaracja misji Libra

Jak opodatkować Librę?

Dante Disparte of Libra: Opodatkowanie zasobów cyfrowych jest projektowane na poziomie lokalnym i na poziomie jurysdykcji. Nasz pogląd na świat jest taki, że podobnie jak w przypadku każdej formy pieniędzy lub jakiejkolwiek formy płatności lub bankowości, odpowiedzialność za przestrzeganie przepisów podatkowych spoczywa na indywidualnym użytkowniku i konsumentu, a to samo dotyczy szeroko pojętego tutaj.

Oczekujemy, że wielu, wielu dostawców portfeli i usług finansowych budujących rozwiązania na blokach Libra zacznie dostarczać narzędzia, które znacznie ułatwią to, co jest dzisiaj [to calculate and file taxes] w przypadku aktywów cyfrowych i kryptowalut bardziej ogólnie. . . Jest teraz mnóstwo czasu między Wagą a rynkiem, aby zacząć definiować to bardziej rygorystycznie na poziomie jurysdykcji wśród dostawców.

Analiza TechCruncha: Ponownie, tutaj Facebook, Calibra i Stowarzyszenie Libra mają nadzieję uniknąć odpowiedzialności za podatki. Ich pozycja polega na tym, że tak jak musisz podjąć inicjatywę płacenia podatków bez względu na to, czy korzystasz z karty Visa czy czeków banku, aby dokonać transakcji, musisz zapłacić podatki Libra.

TechCrunch: Czy uważasz, że w Stanach Zjednoczonych rozsądne jest, by rząd żądał opodatkowania transakcji Libra?

Disparte: Traktowanie podatkowe aktywów cyfrowych nie zostało w pełni wyjaśnione w większości miejsc na świecie. Mamy nadzieję, że ten projekt i otaczający go ekosystem pomogą wyjaśnić.

Organy podatkowe zobaczą korzyści z Libra na poziomie konsumpcji i na poziomie gospodarstwa domowego, podczas gdy niektóre kryptowaluty unikały podatków do momentu, w którym próbowały wypłacić pieniądze. Jednak jego charakter i brak spekulacji oraz jego projekt powinny dać lekkie traktowanie podatkowe w taki sam sposób, jak w przypadku tradycyjnych walut.

Transakcje Calibra 2

Christian Catalini z Facebooka: Kryptowaluty są teraz opodatkowane za każdym razem, gdy masz sprzedaż różnic w zyskach i stratach. Ponieważ Libra ma być środkiem wymiany, zyski i straty są prawdopodobnie bardzo małe w stosunku do lokalnej waluty. . . Podatek od sprzedaży prawdopodobnie zostanie wprowadzony dokładnie w taki sam sposób w Libra, jak dzisiaj, kiedy płacisz kartą kredytową.

W momencie wprowadzenia aktualnych przepisów portfel Calibra będzie musiał śledzić każdy zakup i sprzedaż wagi Libra dla użytkownika z USA, a różnice te będą musiały być zgłaszane w dniu podatkowym. Możesz pomyśleć o stratach, choć mogą one być bardzo małymi zyskami i stratami w stosunku do USD, podobnie jak to, co ludzie robią dzisiaj, kiedy mają konto Coinbase w Bitcoin.

Podatek od sprzedaży, który moim zdaniem mógłby zostać wdrożony dokładnie w taki sam sposób, jak w przypadku każdego innego rodzaju płatności cyfrowej, nie byłby inny. Jeśli kupujesz towary lub usługi w Libra, będziesz płacić podatek od sprzedaży w taki sam sposób, jak gdybyś użył innej formy płatności. Tak jak dzisiaj, gdy widzisz procent, to jest podatek od sprzedaży od całości.

Disparte: Być może najlepszym sposobem na określenie, jak działają podatki na całym świecie, jest to, że nie zależy od Libry, Calibry, Facebooka ani żadnej innej firmy. To zależy od organów regulacyjnych i władz.

TechCrunch: Czy Calibra ma już plany dotyczące obsługi podatku od sprzedaży?

Weil: To także dość szybko rozwijająca się część ekosystemu regulacyjnego w tej chwili. To naprawdę ciągła dyskusja. Zrobimy wszystko, co mówi rozporządzenie, musimy zrobić.

Analiza TechCruncha: Oto najpewniejsze odpowiedzi z naszych wywiadów. Facebook, Calibra i Libra Association uważają, że właściwe podejście do podatków polega na tym, że transakcje Libra zawierają tradycyjny podatek od sprzedaży w kraju, a posiadana przez Ciebie w portfelu Libra będzie musiała płacić podatki na podstawie wartości ustalonej przez Librę (która jest powiązana z koszykiem waluty międzynarodowe) w stosunku do dolara amerykańskiego.

Jeśli Stowarzyszenie Libra zaleca, aby wszystkie portfele i transakcje były zgodne z tymi zasadami, a Calibra buduje protokoły w celu prostego zarządzania tymi podatkami, przynajmniej rząd nie może twierdzić, że Libra jest metodą unikania podatków, a wszyscy płacą sprawiedliwy udział.