Elon Musk wygrywa w sprawie o zniesławienie brytyjskiego nurka

[ad_1]

Po niecałej godzinie narady w piątek jury z Los Angeles stwierdziło, że Elon Musk, prezes Tesli i SpaceX, nie zniesławił brytyjskiego nurka, nazywając go „pedałem” i „podejrzanym” w serii tweetów z lipca 2018 r. . W piątek w sądzie prawnik nurek Vernon Unsworth domagał się odszkodowania w wysokości 190 milionów dolarów.

„Moja wiara w ludzkość została przywrócona”, Musk podobno powiedział po wydaniu wyroku przez jury.

Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości na temat Elon Musk w swojej skrzynce odbiorczej? Podpisz tutaj!

Kręta droga do czterodniowego procesu w tym tygodniu w federalnej sali sądowej rozpoczęła się latem 2018 roku, kiedy tajlandzka młodzieżowa drużyna piłkarska utknęła w szeregu podwodnych jaskiń w prowincji Chiang Rai. Musk napisał na Twitterze, że wysyła zespół inżynierów, aby zbudowali miniaturowy okręt podwodny, który uratuje dzieci z jaskiń. Kiedy reporter zapytał Unswortha, urodzonego w Wielkiej Brytanii nurka jaskiniowego z Tajlandii i pomagającego mu w ratowaniu, o pomysły Muska, nurek nazwał ich „wyczynem PR”. Musk mógł „wsadzić łódź podwodną tam, gdzie boli”, powiedział Unsworth.

W odpowiedzi Musk odpalił tweety, nazywając Unswortha „pedo facetem” i „sus”. Chociaż później prezes usunął tweety, kilka tygodni później podwoił insynuację, pisząc w sierpniu, że zastanawia się, dlaczego Unsworth jeszcze tego nie zrobił pozwał go, jeśli zarzuty nie były prawdziwe. We wrześniu – po tym, jak pozew ujawnił później, rodzinne biuro Muska zatrudniło oszusta, który „zbadał” Unswortha – Musk wysłał e-maila do reportera BuzzFeed News, sugerując, że Unsworth był „gwałcicielem dzieci”.

Prawnicy Unsworth twierdzili, że tweety Muska stanowiły zarzuty pedofilii. Zamykając argumenty, główny prawnik Unsworth, L. Lin Wood, powiedział, że Musk „zrzucił bombę nuklearną” na nurka, tweetując te twierdzenia do 22 milionów obserwujących. Prawnicy Unswortha nie zareagowali natychmiast na prośbę o komentarz w sprawie wyroku.

Prawnicy Muska twierdzili, że w kółko w mediach i Internecie stanowiło publiczne sprzeczki między dwoma mężczyznami i niczym więcej. Główny prawnik Muska, Alex Spiro z firmy Quinn Emanuel, nazwał ten odcinek „JDART”: „żartujący, usunięty, przeprosiony, responsywny tweet”.[ad_2]