Elon Musk na stojaku: „Pedo Guy” nie znaczy „Pedophile”


Na najwyższym piętrze sądu w Los Angeles prawnicy brytyjskiego nurka i miliarderowy dyrektor techniczny rozwiązywali dylemat językowy: czy to zdanie pedo facet koniecznie znaczy pedofil?

Elon Musk, założyciel Tesli i SpaceX, napisał na Twitterze zniewagę na temat nurka Vernona Unswortha w lipcu 2018 r. Później Unsworth pozwał go o zniesławienie. Ale we wtorek w sądzie Musk wystąpił z obroną, którą po raz pierwszy złożył w zeznaniu w sierpniu: Facet pedo, powiedział, tak naprawdę nie miał na myśli pedofil ale nieco mniej nikczemny przerażający starzec.

Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości na temat Elon Musk w swojej skrzynce odbiorczej? Podpisz tutaj!

W zeznaniu Musk prześledził tę definicję do swojego dzieciństwa w Południowej Afryce, gdzie twierdził, że to pedo facet jest powszechną zniewagą. Ale we wtorek w sądzie, w dniu otwarcia zeznań w pozwie Unswortha, Musk rozszerzył roszczenie. Facet pedo oznacza przerażające nie tylko w Południowej Afryce, ale w całym świecie anglojęzycznym. „Jest to dość powszechne w Internecie” – powiedział Musk. „Jeśli go teraz przejrzysz, to właśnie to pokaże”.

Dziwna plątanina wydarzeń sięga głośnego kryzysu w czerwcu 2018 r., Kiedy powódź spowodowała, że ​​grupa 12 młodych piłkarzy i ich trenera została uwięziona w jaskini w Tajlandii. Gdy dni przeciągały się na początek lipca, tajska marynarka wojenna zmarła podczas próby ratowania dzieci. Gorzej, jak The Washington Post ostrzegam, że deszcze monsunowe groziły jeszcze większym zalaniem jaskini.

Musk, który śledził wiadomości, zdeklarowany na Twitterze, że wkroczy. Chociaż nikt nie prosił go o pomoc, Musk polecił swoim inżynierom zbudować łódź podwodną wielkości dziecka. Ale kiedy było gotowe, Musk był już za późno. Zespół nurków ratowniczych – w tym Unsworth – był w trakcie ratowania dzieci.

Później w tym tygodniu CNN zapytał Unswortha o wysiłki Muska. Niegodny nazywa im „wyczyn PR” i powiedział Piżmowi, że „może wsadzić swój okręt podwodny tam, gdzie boli”. W odpowiedzi, Musk, w czym później kredą do gniewu, opublikował swój niesławny tweet „pedo guy”. W tym samym wątku Musk dodał, że „nigdy nie widział tego brytyjskiego emigranta, który mieszka w Tajlandii (sus)”. (Musk usunął oba tweety).

„Zakładam, że dosłownie nie chciał mnie sodomizować za pomocą łodzi podwodnej, tak jak nie miałem dosłownie na myśli, że był pedofilem”

Elon Musk

We wtorek w sądzie prawnicy Unsworth zapytali, co jest takiego podejrzanego w stosunku do Brytyjczyka mieszkającego w Tajlandii. Musk powtórzył, że w tym czasie postrzegał Unswortha jako „przerażającego starego białego faceta mieszkającego w Tajlandii” i powiedział: „Kto wie, co tam robi?”

Świerg z Twittera w lipcu 2018 r. Również spowodował pozalekcyjne dochodzenie, które spowodowało dodatkowe kłopoty dla Muska. Niedługo po tym, jak napisał „tweet pedo”, mężczyzna o imieniu James Howard-Higgins, który rzekomo był śledczym, przedstawił się w wiadomości e-mail do biura Muska. Howard-Higgins napisał: „Myślę, że podobnie jak Elon, pan Unsworth ma szkielety w swojej szafce.” Dodał: „Mogę dyskretnie asystować i mieć zespół w Bangkoku”. Na początku Musk nie zareagował.

Następnie, 6 sierpnia, prawnik Unswortha wysłał Muskowi list z informacją, że Unsworth zamierza pozwać tweeta „pedo faceta”. We wtorek na stoisku Musk przyznał, że możliwość pozwu zainspirowała go do skontaktowania się z Howard-Higgins. „Powiedziano mi o liście grożącym” – powiedział Musk. „Właśnie dlatego zdecydowałem, że powinniśmy skorzystać z oferty tego śledczego.”

Pod pseudonimem szef biura rodzinnego Muska zaciągnął się do Howarda-Higginsa, oferując mu 52 000 $ w zamian za badania przeszłości Unsworth. Musk powiedział ławie przysięgłych, że nie wie, że jego pracownik używa pseudonimu, chociaż przyznał, że pracownik powiedział, że „dopilnuje, by nie było jego wstydliwego e-maila, który trafiłby do prasy”.