Dylemat poszukiwania pracy: Jak wybrać między prestiżem a spełnieniem

[ad_1]

Wybór jednej z dwóch ofert pracy może być trudny, zwłaszcza jeśli jedna firma jest bardziej prestiżowa od drugiej.

Praca w uznanej firmie może wydawać się ekscytująca, ale sama praca może nie zawsze być satysfakcjonująca. Idealnie byłoby, gdybyśmy wszyscy znaleźli pracę, która jest zarówno dochodowa, jak i satysfakcjonująca – ale w rzeczywistości nie zawsze tak jest.

To, jak ostatecznie zdecydujesz, zależy od twoich osobistych i zawodowych celów, a prestiż zawodowy często staje się mniej realny na późniejszych etapach kariery. Ale spojrzenie na ludzi, którzy to robili wcześniej, może pomóc ci podjąć właściwą decyzję.

Wybór między dwiema ofertami pracy

Ruby Chandy, prezes Lumina Advisory Services, która konsultuje się i doradza firmom private equity i venture, poradziła sobie z tym dylematem przy podejmowaniu decyzji między dwoma różnymi stanowiskami zarządu. Chandy zabrała głos w panelu podczas Światowej Konferencji Kobiet MIT Sloan w październiku i powiedziała, że ​​dwie firmy zaoferowały jej stanowiska w ciągu kilku miesięcy.

Powiedziała, że ​​jedna firma jest bardziej ugruntowana i znana, ale druga ma młodszego dyrektora generalnego, który jest energiczny i potrzebuje jej konkretnych umiejętności w jego zarządzie. „Szukał komercyjnego doświadczenia na rynku i czułem, że mogę w pewien sposób wnieść wartość” – powiedziała. Jako były prezes działu przemysłowego i dyrektor korporacyjny Pall Corporation, Chandy był odpowiedzialny za oddział o wartości 1,3 miliarda dolarów i 5000 pracowników.

Ostatecznie Chandy wybrała tę drugą szansę na doświadczenie, które jej da.

Podczas panelu Chandy powiedziała, że ​​ważne jest, aby zarówno firma, jak i osoba fizyczna opracowały analizę umiejętności przed podjęciem decyzji o możliwości. Z punktu widzenia organizacji „Zmusza firmę do zrozumienia, czego nie ma i czego potrzebuje” – powiedziała.

Jej doświadczenie znajduje odzwierciedlenie na wielu etapach kariery, niezależnie od tego, czy decydujesz się zostać dyrektorem wykonawczym, czy menedżerem, rozważasz zmianę kariery lub zakładasz własną firmę. Często masz do czynienia z kompromisem, bez względu na to, którą pracę wybierzesz. Być może będziesz musiał poświęcić idealną pensję, aby uzyskać większą swobodę twórczą. Lub być może będziesz musiał odłożyć ważne wydarzenia życiowe, takie jak zakup domu lub założenie rodziny, aby skoncentrować się na wymagającej pracy.

Dwa kluczowe pytania mogą pomóc w dokonaniu wyboru.

Jaki jest kompromis przy każdej okazji?

Dziennikarze Hana Schank i Elizabeth Wallace przeprowadzili wywiad z 43 kobietami na temat ich książki „The Ambition Decisions”, aby dowiedzieć się, jak pieniądze wpłynęły na ich karierę, rodziny i ogólne szczęście.

Jeśli chodzi o decyzje podejmowane przez te kobiety, trudno im było iść na kompromis w jednym obszarze życia, na przykład ścigając ich pasję lub będąc niezależnym finansowo.

Na początku swojej kariery Schank i Wallace wybrali okazje do pisania, które nie były ich wymarzoną pracą, ale opłacały rachunki. W swojej książce napisali: „Uznaliśmy za priorytet pieniądze i stabilność i doszliśmy do wniosku, że część pasji się sprawdzi. I kiedy piszemy te słowa, tak się dzieje”.

Czy chcesz podjąć ryzyko?

Dla innych wykonywanie pracy, która spełnia ich pasję, może być warte ryzyka niestabilności finansowej. Weźmy pod uwagę Elaine Welteroth, która jest dziennikarką i ocenia „Biegnący projekt” Bravo. Wspięła się na szczyt branży wydawniczej czasopism, a mając 29 lat została wówczas najmłodszym redaktorem naczelnym w historii Condé Nast.

Podczas gdy prowadziła Teen Vogue, był to magazyn drukowany z witryną cyfrową. Ale w 2017 roku Condé Nast zamknęła wersję drukowaną i uczyniła publikację cyfrową – pozostawiając Welteroth decyzję o pozostaniu na nowej roli lub całkowitym odejściu z firmy.

W swoim pamiętniku „More Than Enough” pisze, że była dumna ze swojego momentu w Condé Nast, ale „czuła się powołana do zrobienia więcej – poza tymi murami, poza tylko jedną marką medialną”. W końcu opuściła firmę, aby podążać własną ścieżką, która obejmowała napisanie książki i pracę nad serialem Freeform „Grown-ish”.

Welteroth zauważa w swojej książce, że odwaga polega na odejściu od wymarzonej pracy w nieznane. Pisze: „Tylko ty możesz odejść od tego, co już ci nie służy, pozostawić to, co już podbiłeś, i śmiało wkroczyć do tego, co będzie dalej”.

[ad_2]