Czy ktoś tam jest? Nowe narzędzie SETI utrzymuje śledzenie obcych


Czy ktoś tam jest? Nowe narzędzie SETI utrzymuje śledzenie obcych

The Allen Telescope Array używany przez SETI Institute (Search for Extraterrestrial Intelligence) do wyszukiwania sygnałów od inteligentnych kosmitów.

Źródło: SETI Institute

Wraz z badaniami nad życiem pozaziemskim kontynuowanym na całym świecie, znany badacz z Instytutu Poszukiwania Inteligencji Pozaziemskiej (SETI) uruchomił nowe narzędzie, które pomaga badaczom śledzić wyniki.

Jill Tarter, współzałożycielka instytutu, która zainspirowała fikcyjną postać Ellie Arroway w powieści Carla Sagana "Kontakt" (która później stała się filmem z 1997 roku), poprowadziła rozwój nowo ogłoszonego narzędzia internetowego o nazwie Technosearch. Ta baza danych zawiera wszystkie opublikowane wyszukiwania SETI między 1960 a dniem dzisiejszym. Możesz przeglądać bazę danych online na stronie https://technosearch.seti.org/.

Oświadczenie INA z dn. 9, które ogłasza bazę danych, przedstawiciele SETI powiedzieli, że mają nadzieję, że cała społeczność SETI będzie współpracować, aby Technosearch był dokładny i aktualny. Narzędzie ma za zadanie odpowiedzieć na bieżące potrzeby społeczności dotyczące zasobu reprezentującego setki wyszukiwań przeprowadzanych na niebie. [13 Ways to Search for Intelligent Aliens]

"Zacząłem prowadzić archiwum wyszukiwania, gdy byłem studentem studiów", powiedział Tarter w oświadczeniu. "Niektóre z oryginalnych prac były prezentowane na konferencjach lub pojawiały się w mało znanych czasopismach, które są trudne dla początkujących w dziedzinie SETI." Cieszę się, że mamy teraz narzędzie, które może być używane przez całą społeczność i metodologię utrzymania to jest aktualne. "

Technosearch został opracowany we współpracy ze stażystami Research Experience for REu, którzy pracowali pod kierunkiem Jasona Wrighta – exoplaneta i badacza gwiazd w Penn State University. Jeden z byłych studentów REU, Andrew Garcia, powiedział, że nowe narzędzie odegra dużą rolę w SETI.

"Przekonałem się, że Technosearch stanie się ważnym instrumentem dla astronomów i amatorów zainteresowanych odkrywaniem kosmosu dla wskazań innych technologicznych cywilizacji", powiedział Garcia w oświadczeniu. "Nie wiemy, gdzie szukać dowodów jutro, jeśli nie wiemy, gdzie już wyglądaliśmy."

Technosearch został wydany 9 stycznia na 223 spotkaniu Amerykańskiego Towarzystwa Astronomicznego podczas sesji plakatowej.

Śledź nas na Twitterze @Spacedotcom i na Facebooku. Oryginalny artykuł na stronie Space.com.