Czternastu prokuratorów generalnych zakwestionuje połączenie T-Mobile i Sprint w sądzie w tym tygodniu – TechCrunch


Po miesiącach oświadczeń dziś największe wyzwanie dla proponowanej fuzji T-Mobile i Sprint rozpoczyna się na sądzie na Manhattanie. Proces jest rezultatem wycofania się koalicji prokuratorów generalnych z 13 stanów i Dystryktu Kolumbii, którzy podnieśli flagi ponad proponowane 26 miliardów dolarów połączenia trzeciego i czwartego co do wielkości przewoźnika w kraju.

„Dziś stoimy po stronie znaczącej konkurencji i niedrogich opcji dla konsumentów” – powiedział prokurator generalny Kalifornii Xavier Becerra w oświadczeniu przekazanym TechCrunchowi. „Nasze fale radiowe należą do społeczeństwa, które mają prawo do więcej, nie mniej. To połączenie zaszkodziłoby najbardziej wrażliwym ludziom spośród nas – pozostawiając konsumentom mniej możliwości wyboru i wyższe ceny. W tym czasie walczymy w sądzie z 14-stanową silną koalicją i dla wszystkich Amerykanów, i jesteśmy przekonani, że prawo jest po naszej stronie ”.

AG twierdzą, że takie połączenie zmniejszy konkurencję na rynku telekomunikacyjnym w USA, zmniejszając liczbę głównych operatorów do trzech. Z drugiej strony T-Mobile i Sprint twierdzą, że zrobi to odwrotnie, sugerując, że połączone moce firm lepiej przygotują ich do walki z Verizon i AT&T w pośpiechu do 5G.

Latem przewodniczący FCC, Ajit Pai, wydał rozkaz zasadniczo sprzeczając się z przewoźnikami i zasugerował, aby transakcja posunęła się naprzód. „Dowody jednoznacznie pokazują, że ta transakcja przyniesie szybką usługę bezprzewodową 5G wielu innym Amerykanom i pomoże zlikwidować przepaść cyfrową na obszarach wiejskich” – powiedział w sierpniu.

Według The Wall Street Journal proces powinien trwać trzy tygodnie, rozpoczynając od dzisiejszych oświadczeń otwierających. Przewodniczący Sprint Marcelo Claure i niedługo były dyrektor generalny T-Mobile, John Legere, zabiorą głos w sprawie przeciwko AG.