Co właściwie oznaczają liczby widzów „Nieznajomych rzeczy”


Hej, zgadnij co? Przesyła się około 40 milionów rachunków gospodarstw domowych Nieznajome rzeczy„trzeci sezon! To prawda, mówi Netflix. Mówią też za pośrednictwem Twittera, że ​​18,2 miliona tych kont zakończyło już nowy sezon. Całkiem fajnie, prawda? Z pewnością brzmi imponująco. Ale czy tak? Podobnie jak sprawiedliwość dla Barb, odpowiedź na to pytanie może być zawsze nieuchwytna.

Dla nieco perspektywy, finał szalenie popularnego Teoria wielkiego podrywu miał nieco ponad 23 miliony widzów i ostatni odcinek Gra o tron miał ponad 19 milionów. Netflix twierdzi również, że Nieznajome rzeczy liczba widzów jest wyższa niż „każdy inny film lub seria w pierwszych czterech dniach”. Jednak bez wielu innych statystyk, aby je porównać, liczby te wydają się nieco puste.

Netflix od zawsze był pod wrażeniem liczby widzów. W porządku. To ich służba; mogą uwolnić dane, które chcą. Ale próbując poderwać hype, używając liczb bez kontekstu, często nic nie oznaczają. A gdy porównasz liczby do kilku innych statystyk, obraz stanie się jeszcze bardziej mętny.

W zeszłym roku, kiedy wszyscy utknęli w domu na święta, patrzyli Skrzynia dla ptakówgigant strumieniowy napisał na Twitterze, że ponad 45 milionów kont obejrzało film, który był „najlepszym pierwszym siedmiodniowym filmem dla Netflix!” Niedawno scenarzysta-reżyser Ava DuVernay napisał na Twitterze, że gigant strumieniowy poinformował ją, że miniserial Kiedy nas widzą miał dostęp do ponad 23 milionów kont. Netflix również tweetowany ta seria ty i Edukacja seksualna były oglądane przez 40 milionów kont w pierwszych miesiącach od premiery. Wszystkie są licznymi numerami, ale co to znaczy, że 40 milionów kont zostało uruchomionych na pokazie Nieznajome rzeczy w ciągu czterech dni, a 45 milionów zrobiło to samo z filmem Skrzynia dla ptaków? To znaczy, że widzowie prawdopodobnie dostaną kolejny sezon Nieznajome rzeczy, ale niewiele więcej. Dostosuj przedział czasowy i parametry –najlepsze pierwsze 23 dni na oryginalne miniserialu!—I każda figura może brzmieć imponująco.

Netflix ma prawie 150 milionów subskrybentów. Oznacza to, że około jedna czwarta kont Netflix została dostrojona Nieznajome rzeczy od czasu jego uruchomienia 4 lipca. To… nieźle? Naprawdę ciężko powiedzieć. Oznacza to również, że obserwowana jest nieco większa frakcja Skrzynia dla ptaków w zeszłym roku, ale mniejszy oglądany Kiedy nas widzą. Innymi słowy, społeczeństwo wie, że miliony ludzi oglądają pokazy i filmy w Netflix, ale w porównaniu z innymi programami w usłudze przesyłania strumieniowego – w szczególności w jaki sposób łączą się z popularnymi nie-oryginałami, takimi jak wkrótce Przyjaciele i Biuro-pozostaje tajemnicą.

W całej uczciwości Netflix nie jest sam w swojej niechęci do udostępniania danych. Hulu nie podaje regularnych numerów oglądalności dla popularnych programów takich jak Opowieść służącej. (Chociaż pod koniec zeszłego roku ujawnił, że drugi sezon otwierający serial był najbardziej popularnym odcinkiem). . Mimo to Netflix obiecał ujawnić więcej szczegółów w przyszłości, starając się być „bardziej przejrzystym”. W miarę rozgrzewania się wojen firma będzie musiała działać szybko. Jeśli nie mogą pokazać, że ich koncerty są uwielbiane poza kilkoma losowymi, pozbawionymi znaczenia przeglądami oglądalności, ludzie mogą zacząć pytać, czy muszą ich oglądać.


Więcej świetnych opowiadań