Co Spider-Man: Daleko od domu ujawnia informacje o fazie 4 MCU


Epopeja Marvel Studios Avengers: Endgame mogło się wydawać, że jest to ostatni rozdział sagi, ale najnowszy rozdział Marvel Cinematic Universe (nazwany „Phase 3”) dobiega końca Spider-Man: Daleko od domu. Kolejna część Spider-Man: Powrót do domu trafił do kin 2 lipca i, jak przewidywało wielu fanów, oferował sporo wskazówek na temat tego, co ma przyjść na MCU.

Spider-Man: Daleko od domu wystąpił Peter Parker (Tom Holland) rozpoczynający klasową wycieczkę do Europy, godząc się z post-postEtap końcowy środowisko – świat bardzo brakuje niektórych z jego największych bohaterów. Oto, co film ujawnił – aw niektórych przypadkach potencjalnie zasugerował – o wierszu Marvela.

(Powinno iść bez słowa, że ​​będzie spoilery w następnym artykule, ale powiemy to tak czy inaczej.)

Oficjalnie odszedł

gra końcowa mścicieli
Marvel Studios

Nie było pewności co do losów kilku kluczowych postaci Avengers: Endgame, ale Spider-Man: Daleko od domu nie tracił czasu na oczyszczanie się z tej tajemnicy.

Na początku filmu szkolny film pokazany uczniom z Midtown School of Science and Technology ujawnia, że ​​Tony Stark, Vision, Captain America i Black Widow są rzeczywiście wśród bohaterów uważanych za martwych w obecnym MCU. Podczas gdy los Tony'ego Starka nigdy nie był naprawdę kwestionowany, istniała pewna niepewność co do pozostałych trzech postaci biorących udział w podróżach w czasie i kapitańskiej Ameryce, a także fakt, że Black Widow i Vision mają odpowiednio serial filmowy i telewizyjny.

Oczekiwano, że film Black Widow będzie filmem prequelowym, ale przesłanką do filmu WandaVision Seria wydaje się teraz o wiele bardziej intrygująca, biorąc pod uwagę, że jedna połowa duetu z gwiazdami jest, cóż … zmarła (lub może być martwa jak syntetyczna istota ze sztuczną inteligencją wzmocnioną przez kosmitów).

Brak wieloświata… jeszcze

Pająk w recenzji wersetu

Nie byliśmy sami podekscytowani potencjałem multiwersu Marvela, o którym wspominaliśmy we wczesnych zapowiedziach Daleko od domui może doprowadzić do obfitości krzyżówek i alternatywnych wersji bohaterów i złoczyńców Marvela (i prawdopodobnie Spider-Man: Into the Spider-Verse połączenie). Niestety, pojęcie multiwersu okazało się być czerwonym śledziem Daleko od domu, z Mysterio (Jake Gyllenhaal) oszukując zarówno bohaterów MCU, jak i fanów filmu Marvel dzięki swojej alternatywnej historii Ziemi.

Choć wygląda na to, że na razie będziemy musieli odłożyć pomysł na multiwers MCU, nie oznacza to, że jest całkowicie wyłączony z gry. W końcu fakt, że został wychowany Daleko od domu oznacza, że ​​studio jest – przynajmniej – myśli o tym.

Świat bez Avengers

Pomimo obecności kilku ocalałych z udaremnionego podboju Thanos, post-Etap końcowy wydaje się, że świat nie zdecydował się na odtworzenie Mścicieli w tym momencie. W różnych miejscach filmu Daleko od domu jasno dał do zrozumienia, że ​​nieobecność Tony'ego Starka, Kapitana Ameryki i Czarnej Wdowy jest pustką, której nikt nie próbował wypełnić – nawet kilka miesięcy po tym, jak bohaterowie MCU wygrali bitwę z Thanosem.

Avengers Infinity War

Pogłoski, że nowy skład Avengers będzie dokuczany w jakiejś formie podczas Daleko od domu – najprawdopodobniej w scenach mid-post lub post-kredytów w ukłonie w stronę wstępu zespołu pod koniec Człowiek z żelaza – W końcu okazały się bezpodstawne. Oznacza to, że MCU jest obecnie bez oficjalnej listy Avengers po raz pierwszy od 2012 roku Mściciele.

Sugeruje to, że pierwsza kolejność działań w fazie 4 Marvela będzie prawdopodobnie wiązać się z utworzeniem nowego zespołu bohaterów.

Skrull w pokoju

Nie wprowadził nowego zespołu Avengers, ale scena post-kredytów w Spider-Man: Daleko od domu zaoferował rewelację o MCU, która wydaje się mała, ale może być wielką sprawą.

Recenzja kapitana Marvela

Podczas krótkiej sceny odkrywamy, że zmieniają się kształty Kapitan Marvel Obcy Talos i jego żona Soren otrzymali zadanie podszywania się pod Nicka Fury'ego (Samuel Jackson) i Marię Hill (Cobie Smulders) w przeszłości. Oznacza to, że dwa Skrulle zostały oszukane przez Mysterio, a nie dwa S.H.I.E.L.D. agentów. Scena ujawnia również, że Nick Fury jest obecnie gdzieś w kosmosie na pokładzie statku, który wydaje się być statkiem Skrull.

Choć scena może wydawać się dość prosta, rodzi ona pewne poważne problemy dotyczące przyszłości – i niedawnej przeszłości – MCU.

kapitan marvel skrull
Marvel Studios

Nie ma żadnych wskazówek na temat tego, kiedy Skrullowie zastąpili Fury i Hill, na przykład, co oznacza, że ​​mogli być na Ziemi przez dowolną liczbę lat między wydarzeniami Kapitan Marvel i Daleko od domu. Dlaczego to wielka sprawa? Oznacza to, że każda postać w tych filmach i wszystko między nimi – w tym Avengers: Infinity War i Etap końcowy, żeby wymienić tylko kilka – mógł to być Skrull w przebraniu.

Jest mało prawdopodobne, by Marvel zaprzeczył wpływowi śmierci Tony'ego Starka Etap końcowy w ten sposób, ale co z Vision lub Black Widow? Możliwości są nieskończone, a ustalając, że obcy doppelgängerowie są na Ziemi przez ostatnie trzy dekady, franczyza dodała jeszcze jedno narzędzie, aby powstrzymać fanów przed przekonaniem, że wszystko – nawet śmierć – jest całkowicie pewne w MCU.

Marvel Studios ” Spider-Man: Daleko od domu jest teraz w kinach.

Poglądy wyrażone tutaj są wyłącznie poglądami autora i nie odzwierciedlają przekonań Digital Trends.