Chromecast vs. Roku vs. Amazon Fire TV: Battle of the Streaming Sticks
Drążki strumieniowe i klucze sprzętowe kiedyś istniały wyłącznie jako niskobudżetowe alternatywy dla większych, mocniejszych dekoderów. Obecnie jednak te małe cuda techniki mogą wykonywać prawie wszystkie te same zadania, co ich więksi bracia, ale w bardziej przystępnych cenach (i rozmiarach). Z opcjami od Google, Roku i Amazon, który z nich jest najlepszy? Przeciwstawiliśmy je sobie i odkryliśmy, że Roku Premiere + i Roku Streaming Stick + to najlepsze tanie urządzenia do przesyłania strumieniowego.

Używamy tych urządzeń strumieniowych od lat, obserwując, jak ewoluowały w wysoce wydajne urządzenia multimedialne. Aby zobaczyć, jak wybraliśmy naszych zwycięzców, przeczytaj…

Chromecast 3rd Gen

Google Chromecast (3. gen)

google chromecast ultra 2016

Google Chromecast Ultra

roku streaming stick + review led

Roku Streaming Stick +

roku premiera plus przegląd 2018 1

Roku Premiere +

Amazon Fire TV Streaming Stick 4K

Amazon Fire TV Stick 4K

Cena £ 35 USD 69 USD 60 USD 50 $ 50 $
Wideo 1080p 4K UHD 4K UHD 4K UHD 4K UHD
HDR nie dotyczy HDR10, Dolby Vision HDR10 HDR10 HDR10, HDR10 +, HLG, Dolby Vision
Dedykowany pilot Nie Nie tak tak tak
Aplikacja kontrolera Android, iOS, MacOS, Windows, Chrome OS Android, iOS, MacOS, Windows, Chrome OS Android, iOS, Windows Phone, BB10 Android, iOS, Windows Phone, BB10 Android, iOS
Szukanie głosowe Tak, za pośrednictwem aplikacji domowej Tak, za pośrednictwem aplikacji domowej tak tak Tak, za pośrednictwem aplikacji lub pilota
Wyszukiwanie międzyplatformowe Ograniczony Ograniczony tak tak tak
Przegląd DT tak tak tak tak tak
Dostępny tutaj Walmart, Różni sprzedawcy Najlepsza oferta, Różni sprzedawcy
Amazonka, Roku Walmart Amazonka

Łatwość użycia

najlepsza technika poniżej 0

Mimo że umożliwiają dostęp do tej samej zawartości, Chromecast i Chromecast Ultra działają zupełnie inaczej niż inne urządzenia na tej liście. Ponieważ Chromecastowie używają twojego urządzenia mobilnego lub komputera do „rzucania” treści do telewizora, są pozbawieni tradycyjnego interfejsu użytkownika opartego na menu, pilota zdalnego sterowania i wbudowanej pamięci masowej. W rzeczywistości w świecie inteligentnych urządzeń Chromecast jest chyba najgłupszym z nich.

Ale jeśli chodzi o prostotę i łatwość obsługi, to bardzo dobrze. Urządzenia Chromecasta pozostawiają wszystkie inteligentne funkcje na urządzeniu mobilnym, działając po prostu jako kanał, przez który telewizor może uzyskać dostęp do treści. Znajdź to, co chcesz oglądać lub słuchać na swoim urządzeniu osobistym, „rzuć” je na Chromecasta jednym naciśnięciem przycisku, a voilà na telewizorze. Obejmuje to wszelkie treści, które możesz umieścić w oknie przeglądarki Chrome, tzn. Cokolwiek w sieci. Nie jest tak, że inne opcje są tutaj skomplikowane – w rzeczywistości wszystkie są do opanowania – ale Chromecast zajmuje tu najwyższe miejsce.

Zwycięzca: Chromecast, Chromecast Ultra

Moc przetwarzania

Oferty technologiczne Amazon Fire TV z 4K Ultra HD i Alexa Voice Remote

Cóż, technologia porusza się szybko, więc zwycięzcą w tej kategorii jest generalnie najnowszy produkt. Jeśli chodzi o naszą najnowszą aktualizację, będzie to Roku Premiere + i Fire TV Stick 4K, ale ponieważ Fire TV Stick 4K ma nieco więcej ciosu, to jest nasz wybór. Iść dalej!

Zwycięzca: Amazon Fire TV Stick 4K

Gry

Amazon Fire TV Streaming Stick 4K
Dan Baker / Digital Trends

Oczywiście, urządzenia Roku pozwolą ci grać Wściekłe Ptaki i garść innych uroczych gier, ale Fire TV Stick 4K ma dostęp do ogromnej biblioteki bardziej zaawansowanych tytułów (takich jak Machinarium i Minecraft). Te gry są bardzo atrakcyjne dla zwykłych graczy i stanowią coś więcej niż tylko nowość. Gry Chromecasta są w porządku, ale nie znajdziesz wiele dla zadowolenia tłumu z konsoli. Większość z nich to gry typu multiplayer Ryzyko, Bazgrać, i Monopol. Amazon niedawno zrezygnował z obsługi własnego kontrolera gier w nowszych modelach, ale znajdziesz rozwiązania innych firm, jeśli naprawdę chcesz grać w Fire TV Stick 4K.

Zwycięzca: Amazon Fire TV Stick 4K

Biblioteka aplikacji

roku streaming stick + screen home
Caleb Denison / Digital Trends

Jeśli chodzi o samą liczbę dostępnych aplikacji (nie licząc gier), urządzenia Roku, z dostępem do tysięcy aplikacji (lub kanałów, jak nazywa je Roku), wygrywają przez osuwisko. Możesz również użyć oficjalnej aplikacji Roku, aby wybrać zawartość na smartfonie.

Aplikacje Chromecasta (aplikacje „Cast Enabled”) również liczą się już w tysiącach, ale obsługa platformy castingowej między komputerami PC, Androidem i urządzeniami z systemem iOS może się różnić. Dobrą wiadomością jest to, że w przeciwieństwie do Roku i Amazon Fire TV, każda aplikacja na Androida lub iOS może być włączona w tryb Cast, jeśli deweloper wybierze, co spowoduje coraz większy wybór. Mówiąc o dokonaniu tego wyboru, Amazon i Google ogłosiły niedawno zakończenie waśni o usługi wideo, a najnowsza aktualizacja aplikacji Amazon Prime Video obsługuje teraz Chromecast natywnie. Niezależnie od tego, Roku nadal jest królem góry aplikacji.

Zwycięzca: Roku Premiere +, Roku Streaming Stick +

Interfejs użytkownika

Od kilku lat posiadamy jedno lub drugie urządzenie Roku, ale także poważnie poświęciliśmy czas na testowanie dekoderów i telewizorów. Ponieważ regularnie korzystamy z interfejsów Roku i Fire TV, jest to trudne zadanie. Interfejs Roku jest wyjątkowo przyjazny dla użytkownika – niektórzy mogą nawet nazywać go „bąbelkami” – podczas gdy interfejs Amazon Fire TV ma nieco więcej techno-flasha, ale wciąż jest w stanie zająć się biznesem. Chociaż generalnie preferujemy agnostyczny interfejs Roku, Amazon używa Alexa do wszystkich rodzajów funkcji sterowania głosem, z którymi Roku nie może konkurować.

Ze swojej strony Chromecast ma przyzwoitą funkcjonalność za pośrednictwem aplikacji Home, ale tak naprawdę nie ma tradycyjnego interfejsu użytkownika. Zamiast tego będziesz nawigował po aplikacjach i bibliotekach treści za pomocą telefonu, tabletu lub komputera. Podczas gdy to robi technicznie umieścił to za innymi urządzeniami, o ile dobrze sobie radzisz z wybranym urządzeniem do castingu, Chromecast jest niezwykle prosty.

Zwycięzca: Roku Premiere +, Roku Streaming Stick + i Amazon Fire TV Stick 4K (remis)