CES 2019: FoodMarble Aire Hands-on Review


Co jakiś czas widzimy, że technologia, którą znamy, może zmienić życie, a FoodMarble Aire jest jednym z nich. Pomyśl o tym jak o alkomatu, który określa nietolerancję pokarmową, i to w małym, przenośnym opakowaniu, łatwym w użyciu i opartym na tej samej technologii, co lekarze i szpitale. Co więcej, nie kosztuje ona tysięcy, i nie jest jednym z tych irytujących "wkrótce" produktów. Jest już gotowy do pracy.

Nietolerancja pokarmowa może być przerażająca, aby z nią żyć, do momentu wyniszczenia, ale identyfikując dokładnie, co powoduje twój problem, jest czasochłonnym, trudnym i często niedokładnym przedsięwzięciem. FoodMarble Aire umieszcza rozwiązanie w twojej kieszeni. Jego działanie polega na analizie wodoru w twoim oddechu, który jest spowodowany procesem fermentacji żywności rozkładanej w jelicie grubym.

Tutaj zaczynają się problemy. Ta fermentacja jest odpowiedzialna za wzdęcia, ból i gazy, z których nikt nie chce. Kiedy to się dzieje codziennie – często niespodziewanie – jest co najmniej nieprzyjemne. Śledząc aktywność trawienia przez cały dzień, po zjedzeniu posiłku i otrzymaniu natychmiastowych wyników, można stwierdzić, które produkty spożywcze mogą powodować problemy.

Używanie Aire FoodMarble

FoodMarble Aire to małe, kwadratowe urządzenie, które zawiera czujniki i baterię, którą wdychasz na jednym końcu. Łączy się z aplikacją w telefonie za pomocą Bluetooth, a bateria wystarcza na kilka dni, zanim będzie wymagać doładowania, w zależności od zastosowania. Nie wymaga silnego oddechu jak policyjny alkomat. Wdychasz przez trzy sekundy, a potem oddychasz przez pięć sekund w Aire. To wszystko – możesz ocenić, co robi twój żołądek, a wyniki są natychmiastowe. Miłym akcentem jest możliwość usunięcia i umycia ustnika również na jednostce głównej.

Andy Boxall / Digital Trends

Aby uzyskać bardziej szczegółowe wyniki, FoodMarble zawiera specjalne saszetki z proszkiem, które po zmieszaniu z wodą – i wypiciu – naśladują, jak organizm radzi sobie z głównymi grupami nietolerancji, takimi jak laktoza, inulina, sorbitol i fruktoza. Dają one znacznie jaśniejszy obraz miejsca, z którego pochodzą problemy związane z trawieniem. Każdy, kto ma już nietolerancję, prawdopodobnie będzie miał dobre pojęcie o tym, co powoduje problem, ale przygniecenie go – ponieważ może to być więcej niż jedna grupa – znacznie ułatwia wybór diety w przyszłości.

To mieszanka trackera stylu życia i trackera aktywności żołądkowej.

Poza tym, FoodMarble Aire może być użyty do ustalenia, które potrawy powodują problemy, gdy jesz poza domem. Na przykład, danie z jednego zakładu może być w porządku, ale to samo w drugim nie może. Korzystanie z Aire pomoże ci dowiedzieć się, który składnik stosowany w drugim naczyniu jest problemem. Brak nietolerancji pokarmowej i niezrozumienie podstawowej przyczyny oznacza dokonywanie umundurowanych wyborów lub po prostu ryzyko i życie z konsekwencjami. The FoodMarble Aire może pomóc usunąć tę niepewność.

Ponadto nietolerancja zmienia się z czasem, a to, co kiedyś było w porządku, nagle staje się problemem. Posiadanie urządzenia pod ręką, które może śledzić te zmiany, usuwa uczucie tonięcia towarzyszące takim sytuacjom. Aplikacja, którą widzieliśmy, wyglądała na czystą i dobrze zaprojektowaną, a także zawiera sekcje zawierające dane dotyczące snu i stresu, które również wpływają na trawienie. To mieszanka trackera stylu życia i trackera aktywności żołądkowej.

Technologia zmieniająca życie

FoodMarble Aire zaczęło działać jako urządzenie crowdfundingowe, a pierwsze jednostki zaczęły już działać. Wszyscy inni mogą iść Witryna FoodMarble teraz aby kupić urządzenie za 160 USD, i jest wyposażony w kabel ładujący i schludny mały pokrowiec. Płacisz 30 $ za cztery saszetki, aby przetestować poszczególne grupy żywności, które naszym zdaniem są niezbędne, przynajmniej na pierwszy użytek.

foodmarble aire 3
Andy Boxall / Digital Trends

W czasie naszego testu nie mieliśmy problemów z żołądkiem, co zaskakuje na czas CES, ale na pewno wkrótce wrócimy do "normalności". W ciągu nadchodzących tygodni będziemy testować wersję FoodMarble Aire, aby sprawdzić, czy może zmienić nasz sposób życia. To też nie jest hiperbola. Zespół opowiedział nam historię jednego użytkownika, który spędził 10 lat na testach i konsultacjach, aby dowiedzieć się, że miała nietolerancję laktozy, która nigdy nie wyjaśniła jej problemów. Trzy tygodnie spędził z Aire, a ona zidentyfikowała kolejną nietolerancję, która w połączeniu z korektą diety laktozy znacznie poprawiła jej jakość życia.

Trzy tygodnie, w porównaniu do 10 lat? Nie, nie wyolbrzymiamy wpływu tego urządzenia na kogoś, kto cierpi na jakąkolwiek nietolerancję pokarmową.