Bosch wprowadza zarządzanie baterią w chmurze, aby przedłużyć żywotność baterii EV – TechCrunch


Bosch wprowadza na rynek nową usługę oprogramowania połączonego z chmurą, aby zarządzać i monitorować żywotność baterii pojazdów elektrycznych.

„Bosch łączy baterie pojazdów elektrycznych z chmurą. Usługi oparte na danych oznaczają, że możemy znacznie poprawić wydajność baterii i wydłużyć ich żywotność – powiedział w oświadczeniu dr Markus Heyn, członek zarządu Robert Bosch GmbH.

Nowa łączność umożliwi firmom zdalne monitorowanie stanu baterii i zarządzanie nią w celu zmniejszenia zużycia baterii nawet o 20%, według firmy Bosch .

Zbierając w czasie rzeczywistym dane z baterii o prędkości, z jaką są ładowane; liczba cykli ładowania, które przeszły; stres związany z szybkim przyspieszaniem i hamowaniem; i temperatura otoczenia, Bosch może zoptymalizować ładowanie i monitować kierowców o aktualizacje dotyczące przedłużenia żywotności baterii, zgodnie z firmą.

Pierwszym klientem tej nowej usługi połączonej z chmurą jest chiński gigant DiDi, który wita flotę pojazdów elektrycznych z oprogramowaniem Bosch w Xiamen.

Narzędzia są nie tylko normatywne, ale także przewidujące, co pozwala operatorom flot na określenie, kiedy bateria może się zużyć i zapewnić optymalną informację o tym, kiedy wymienić zużyte akumulatory, aby zapewnić najlepszą wydajność pojazdu, powiedział Bosch w oświadczeniu.

„Potężne akumulatory o długim okresie eksploatacji sprawią, że elektromobilność będzie bardziej opłacalna” – powiedział Heyn w oświadczeniu.

Bosch dostrzega w tych spostrzeżeniach trzy zalety. Są w stanie zredukować starzenie się baterii, skrócić czas konserwacji i naprawy, a dzięki zarządzaniu procesem ładowania mogą zapewnić, że baterie nie utracą wydajności i pojemności.