BMW prezentuje pierwszy całkowicie elektryczny Mini z Cooper SE – TechCrunch


Całkowicie elektryczny Mini Cooper był kiedyś samochodem demonstracyjnym i marzeniem fanów EV, ale teraz jest to samochód, który ludzie będą w stanie kupić, z prawdziwie konkurencyjnym zasięgiem i całkowicie elektrycznym układem napędowym. Nowy Mini Cooper SE jest pierwszym czysto elektrycznym samochodem marki o zasięgu od 235 do 270 kilometrów (146 do 168 mil) i szybkim charakterem przy prędkości do 50 kW.

Cooper SE może również zarządzać przyspieszeniem od zera do 60 w ciągu zaledwie 7 sekund i ma silnik pod maską, który jest w stanie dostarczyć równowartość do 181 KM. Otrzymasz natychmiastowe przyspieszenie, które jest naturalną korzyścią silników całkowicie elektrycznych i naprawdę szybki skok z linii do 37 mph w zaledwie 3,9 sekundy.

Oczywiście te numery wydajności nie pasują do czegoś takiego jak Tesla Model S (lub nawet model 3 w tym zakresie), a zakres podobnie nie jest na równi, co może być jego największym wyzwaniem. Ale klasyczny 3-drzwiowy projekt Mini Cooper jest sam w sobie, a cena pojazdu wynosi około 36 400 USD po przeliczeniu z 32,500 EUR kosztu początkowego, co może uczynić go atrakcyjnym dla kupujących na poziomie luksusowym .

Tymczasem jest to również pierwszy samochód elektryczny z rodziny BMW Group, który oferuje kierowcy wybór pomiędzy całkowitym zerwaniem regeneracji lub światłem, co oznacza, że ​​możesz zmienić agresywność pojazdu, gdy zwolnisz nogę z gazu. Jest to kolejna miła opcja dla osób przełączających się z samochodów gazowych lub po prostu chcących jak najlepiej dostroić wydajność.

Grupa BMW twierdzi, że rozpocznie wysyłanie tych ASAP z prawdopodobną datą dostawy w marcu 2020 r. I już cieszy się dużym zainteresowaniem wstępnie zarejestrowanych klientów.