Barry staje się huraganem, beczkami w stronę wybrzeża Luizjany


Barry staje się huraganem, beczkami w stronę wybrzeża Luizjany

Astronoma NASA Christina Koch schwytała ten obraz tropikalnej burzy Barry 11 lipca 2019 roku.

Kredyt: NASA

Huragan Barry beczkuje na północny zachód w kierunku Luizjany, pakując maksymalne wiatry o prędkości 120 mil / h (120 km / h), z ulewnymi deszczami, falami sztormowymi i niebezpiecznymi wiatrami spodziewanymi wzdłuż północno-zachodniego wybrzeża Zatoki.

Od 11 rano ET Barry przemieszczał się na północny zachód w Zatoce Meksykańskiej z prędkością 9 km / h, a jego oko miało około 65 km na południe od Lafayette, Luizjana i około 80 km. na zachód od Morgan City, Luizjana. Huraganowi prognostycy spodziewają się, że huragan straci siłę w ciągu następnych kilku godzin i zostanie zdegradowany do tropikalnej burzy.

Narodowa Administracja Oceaniczna i Atmosferyczna (NOAA) wydała ostrzeżenie o huraganie z Intracoastal City w Luizjanie na Grand Isle, co oznacza, że ​​warunki huraganu spodziewane są gdzieś na tym obszarze w ciągu najbliższych 36 godzin.

Oczekuje się, że Barry skręci dziś wieczorem w kierunku północno-zachodnim, po czym w niedzielę (14 lipca) nastąpi zwrot w kierunku północy, powiedział NOAA. Przewiduje się, że centrum burzy poruszy dziś południową Luizjankę i środkową Luizjankę. Potem, w niedzielę, powinno się burzyć w północnej Luizjanie, prognozy NOAA.

„W Zatoce Meksykańskiej wciąż jest wiele opadów deszczu”, powiedział dyrektor Kennetham Center NOAA Hurricane Center podczas Facebook Live o 11 rano ET. Opady deszczu zaczną oddziaływać na części Luizjany, w tym na Nowy Orlean, powiedział.

Z powodu silnych wiatrów istnieje szansa, że ​​tornada odpłyną od Barry'ego. „Kilka tornad jest możliwych dzięki dzisiejszej nocy przez południowo-wschodnią Luizjankę, południową Missisipi i południową Alabamę”, zgodnie z prognozą NOAA.

Pierwotnie opublikowane na Live Science.