Andrew Ng opowie o tym, jak AI zmieni biznes w TC Sessions: Enterprise – TechCrunch


Jeśli chodzi o zastosowanie sztucznej inteligencji do otaczającego nas świata, Andrew Ng ma niewielu, jeśli w ogóle, rówieśników. Z przyjemnością informujemy, że renomowany założyciel, inwestor, ekspert AI i profesor Stanford dołączą do nas na scenie Sesje TechCrunch: Enterprise pokaż 5 września w Yerba Buena Center w San Francisco.

AI obiecuje przekształcić świat przedsiębiorstw o ​​wartości 500 miliardów dolarów jak nic od chmury i SaaS. Setki startupów już wykorzystują moment AI w obszarach takich jak rekrutacja, marketing i komunikacja oraz doświadczenie klientów. Oceany danych wymaganych do zasilania sztucznej inteligencji stają się coraz bardziej wartościowe, co z kolei napędza rozwój nowych platform danych, innej duży temat programu.

W zeszłym roku, Ng uruchomił fundusz AI o wartości 175 mln USD, wspierane przez wielkie nazwiska, takie jak Sequoia, NEA, Greylock i Softbank. Celem funduszu jest rozwijanie nowych firm z branży sztucznej inteligencji w modelu studyjnym i wydzielanie ich, gdy będą gotowe na najlepszy czas. Pierwszą z kohort tego funduszu jest Lądowanie AI, który również wystartował w zeszłym roku i ma na celu „umożliwienie firmom uruchomienia AI i osiągnięcie praktycznej wartości”. To fala firm będzie chciała złapać, jeśli Ng jest gdzieś blisko w swoim przekonaniu, że AI wygeneruje 13 bilionów dolarów PKB na świecie następne 20 lat. Słyszałeś to dobrze.

Podczas sesji TC: Enterprise redaktorzy TechCrunch poprosą Ng o szczegółowe informacje, jak wierzy, że AI będzie się rozwijać w świecie przedsiębiorstw i przyniesie duże zyski produktywności dla biznesu.

Jako były główny naukowiec w Baidu i główny założyciel Google Brain, Ng przewodził transformacji AI dwóch wiodących na świecie firm technologicznych. Dr Ng jest współzałożycielem Coursera, internetowej platformy edukacyjnej i założycielem deeplearning.ai, platformy edukacyjnej AI. Dr Ng jest również adiunktem na Wydziale Informatyki Uniwersytetu Stanforda ukończył studia na Carnegie Mellon University, MIT i University of California w Berkeley.

Bilety Early Bird do obejrzenia Andrew na sesjach TC: Enterprise są dostępne w sprzedaży za jedyne 249 USD, ale ceny pośpieszne wkrótce wzrosną o 100 USD! Studenci, kup bilety ze zniżką za jedyne 75 $ tutaj.