American Airlines oskarżone o profilowanie rasowe – lekcje uczenia się dla innych linii lotniczych


<div _ngcontent-c14 = "" innerhtml = "

Getty

American Airlines znalazły się w gorącej wodzie i są oskarżony profilowania rasowego pasażera 30 czerwcath lot z Jamajki do Miami. Dr Tisha Rowe została poproszona o zatuszowanie swojego stroju; załoga lotnicza uznała, że ​​jej strój jest nieodpowiedni, i poproszono ją o deplanację, dopóki się nie ukryje. Dr Rowe, który jest lekarzem rodzinnym i akurat podróżował ze swoim 8-letnim synem, tweetowany o incydencie io tym, jak czuła się niesprawiedliwie ukierunkowana. Zgodziła się zakryć swój strój kocem, tak aby jej i jej synowi pozwolono wrócić na lot, ale dzieliła się tym, jak poniżający doświadczenie było. Po incydencie rzecznik American Airlines wydał przeprosiny i zapewnił, że firma jest „dumna, że ​​może obsługiwać klientów ze wszystkich środowisk”. Wydaje się, że te błędy takie jak te stają się coraz bardziej powszechne, o czym świadczy również Zjednoczone linie lotnicze incydent, który miał miejsce w 2017 r. Co mogą zrobić linie lotnicze, aby uniknąć takich sytuacji?

1. & nbsp;Szczegółowe i wyraźne zasady. Zgodnie z warunkami przewozu American Airlines polityka, wszyscy pasażerowie muszą „odpowiednio się ubierać; gołe stopy lub obraźliwe ubrania nie są dozwolone ”. To jedno zdanie wyjaśniające, jaki strój jest dozwolony w samolocie, jest niejasne, mylące i otwiera drzwi do uprzedzeń i dyskryminacji. Pierwszą rzeczą, jaką każda linia lotnicza powinna zrobić, jest stworzenie szczegółowej polityki dotyczącej stroju, która jest bardzo wyraźna i dokładna w odniesieniu do tego, który strój nie jest dozwolony podczas lotu. Dostarczenie przykładów konkretnych ubrań i butów, które uważa się za nieodpowiednie, zmniejszy dwuznaczność i niepewność.

2. Obiektywność z politykami i procedurami. Liczne raporty niesprawiedliwego traktowania pasażerów w lotach ujawnia brak obiektywności w zakresie stosowania zasad i procedur. Każda linia lotnicza powinna dysponować szczegółowym i jednolitym zestawem wytycznych udostępnianych pasażerom przed ich lotem. Zasady i procedury muszą być stosowane uczciwie wobec każdego pasażera, chyba że zaznaczono inaczej, oraz z przyczyn biznesowych. Jeśli, na przykład, linia lotnicza ma politykę, zgodnie z którą wózki muszą być umieszczane w pojemnikach napowietrznych, wówczas ta zasada powinna być stosowana do każdego pasażera. Preferencyjne traktowanie i brak spójności w stosowaniu zasad mogą sprawić, że pasażerowie poczują się lekceważeni i prześladowani. Ponadto traktowanie jednej osoby lub grupy osób niesprawiedliwie w oparciu o takie czynniki, jak rasa i płeć, może prowadzić do procesów sądowych i utraty reputacji.

3. Kompleksowe szkolenie włączenia. W kilku kontrowersyjnych incydentach, które miały miejsce między klientami linii lotniczych a pracownikami, pracownicy zachowywali się w odpowiedni sposób. Nawet jeden pracownik źle się zachowujący może narazić wizerunek i reputację firmy. W tej konkretnej branży, wymagającej dla pracowników szkolenia z różnorodności i integracji, może okazać się korzystne. Szkolenia powinny być również ciągłe i kompleksowe. Mike Waldron, dyrektor zarządzający ds. Różnorodności i rozwoju talentów w American Airlines, uczestniczył w 2017 roku HuffPost wywiad, że American Airlines obecnie wdrażają kilka strategii włączających, w tym posiłki Halal dla muzułmańskich klientów, jak również 20 różnych grup pracowników. Waldron wskazał również, że firma prowadzi internetowe szkolenia z różnorodności. Nie było jasne, jak często odbywają się te szkolenia; jednak coraz bardziej oczywiste staje się, że w oparciu o zróżnicowaną bazę klientów obsługiwaną przez linie lotnicze, należy wprowadzić bardziej wszechstronny program różnorodności i integracji.

4. & nbsp;Różnorodność i integracja to odpowiedzialność każdego. Dla pracowników linii lotniczych, którzy angażują się w zachowania dyskryminujące, powinny mieć poważne konsekwencje dla ich niewłaściwego postępowania. To prawdopodobnie zmniejszyłoby liczbę niesprawiedliwych zachowań. W przypadku pracowników, którzy wykazują zachowania dyskryminujące, należy stosować surowe kary. Nagradzani pracownicy, którzy pomagają firmie osiągnąć cele różnorodności, mogą również okazać się korzystne. Zarówno Microsoft, jak i Intel widzieli powodzenie łącząc cele różnorodności z zachętami pieniężnymi. Pracownicy, którzy pomagają firmie osiągnąć ich różnorodność i cele włączenia, powinni być nagradzani; może to zachęcić innych pracowników.

„>

American Airlines znalazły się w gorącej wodzie i są oskarżane o profilowanie rasowe pasażera 30 czerwcath lot z Jamajki do Miami. Dr Tisha Rowe została poproszona o zatuszowanie swojego stroju; załoga lotnicza uznała, że ​​jej strój jest nieodpowiedni, i poproszono ją o deplanację, dopóki się nie ukryje. Dr Rowe, który jest lekarzem rodzinnym i akurat podróżował ze swoim 8-letnim synem, tweetowany o incydencie io tym, jak czuła się niesprawiedliwie ukierunkowana. Zgodziła się zakryć swój strój kocem, tak aby jej i jej synowi pozwolono wrócić na lot, ale dzieliła się tym, jak poniżający doświadczenie było. Po incydencie rzecznik American Airlines wydał przeprosiny i zapewnił, że firma jest „dumna, że ​​może obsługiwać klientów ze wszystkich środowisk”. Wydaje się, że te błędy takie jak te stają się coraz bardziej powszechne, co było również świadkiem incydentu United Airlines, który miał miejsce 2017. Co mogą zrobić linie lotnicze, aby uniknąć takich sytuacji?

1 Szczegółowe i wyraźne zasady. Zgodnie z warunkami polityki przewozu American Airlines wszyscy pasażerowie muszą „odpowiednio się ubierać; gołe stopy lub obraźliwe ubrania nie są dozwolone ”. To jedno zdanie wyjaśniające, jaki strój jest dozwolony w samolocie, jest niejasne, mylące i otwiera drzwi do uprzedzeń i dyskryminacji. Pierwszą rzeczą, jaką każda linia lotnicza powinna zrobić, jest stworzenie szczegółowej polityki dotyczącej stroju, która jest bardzo wyraźna i dokładna w odniesieniu do tego, który strój nie jest dozwolony podczas lotu. Dostarczenie przykładów konkretnych ubrań i butów, które uważa się za nieodpowiednie, zmniejszy dwuznaczność i niepewność.

2. Obiektywność z politykami i procedurami. Liczne doniesienia o niesprawiedliwym traktowaniu pasażerów podczas lotów ujawniają brak obiektywności w zakresie stosowania zasad i procedur. Każda linia lotnicza powinna dysponować szczegółowym i jednolitym zestawem wytycznych udostępnianych pasażerom przed ich lotem. Zasady i procedury muszą być stosowane uczciwie wobec każdego pasażera, chyba że zaznaczono inaczej, oraz z przyczyn biznesowych. Jeśli, na przykład, linia lotnicza ma politykę, zgodnie z którą wózki muszą być umieszczane w pojemnikach napowietrznych, wówczas ta zasada powinna być stosowana do każdego pasażera. Preferencyjne traktowanie i brak spójności w stosowaniu zasad mogą sprawić, że pasażerowie poczują się lekceważeni i prześladowani. Ponadto traktowanie jednej osoby lub grupy osób niesprawiedliwie w oparciu o takie czynniki, jak rasa i płeć, może prowadzić do procesów sądowych i utraty reputacji.

3. Kompleksowe szkolenie włączenia. W kilku kontrowersyjnych incydentach, które miały miejsce między klientami linii lotniczych a pracownikami, pracownicy zachowywali się w odpowiedni sposób. Nawet jeden pracownik źle się zachowujący może narazić wizerunek i reputację firmy. W tej konkretnej branży, wymagającej dla pracowników szkolenia z różnorodności i integracji, może okazać się korzystne. Szkolenia powinny być również ciągłe i kompleksowe. Mike Waldron, dyrektor zarządzający ds. Rozwoju różnorodności i talentów w American Airlines, podzielił się w wywiadzie dla HuffPost z 2017 r., Że American Airlines obecnie wdrażają kilka strategii obejmujących posiłki Halal dla muzułmańskich klientów, a także 20 różnych grup pracowników. Waldron wskazał również, że firma prowadzi internetowe szkolenia z różnorodności. Nie było jasne, jak często odbywają się te szkolenia; jednak coraz bardziej oczywiste staje się, że w oparciu o zróżnicowaną bazę klientów obsługiwaną przez linie lotnicze, należy wprowadzić bardziej wszechstronny program różnorodności i integracji.

4. Różnorodność i integracja to odpowiedzialność każdego. Dla pracowników linii lotniczych, którzy angażują się w zachowania dyskryminujące, powinny mieć poważne konsekwencje dla ich niewłaściwego postępowania. To prawdopodobnie zmniejszyłoby liczbę niesprawiedliwych zachowań. W przypadku pracowników, którzy wykazują zachowania dyskryminujące, należy stosować surowe kary. Nagradzani pracownicy, którzy pomagają firmie osiągnąć cele różnorodności, mogą również okazać się korzystne. Zarówno Microsoft, jak i Intel odnieśli sukces, wiążąc cele różnorodności z zachętami pieniężnymi. Pracownicy, którzy pomagają firmie osiągnąć ich różnorodność i cele włączenia, powinni być nagradzani; może to zachęcić innych pracowników.