Amazon podobno wprowadza na rynek rozwój robota domowego Alexa na kołach – TechCrunch


Bloomberg doniósł w kwietniu zeszłego roku, że Amazon pracował nad domowym robotem o nazwie kodowej „Vesta” (po rzymskiej bogini kominka i domu) w zeszłym roku, a teraz publikacja mówi, że rozwój projektu trwa. Ponadto raport zawiera nowe szczegóły dotyczące specyfiki robota, w tym fakt, że będzie on rzeczywiście obsługiwał Alexę i miał koła, które pomogą mu się poruszać. Moje przerażające przedstawienie artysty tego, co mogłoby wyglądać, jest powyżej.

Plan Vesty najwyraźniej miał go wydać w tym roku, ale według źródeł Bloomberga nie jest jeszcze gotowy do masowej produkcji. I chociaż może się to skończyć i nigdy nie ujrzy światła dziennego, tak jak każdy projekt rozwijany przed wprowadzeniem na rynek, mówi się, że firma wkłada więcej zasobów inżynieryjnych i rozwojowych do zespołu pracującego nad jego wydaniem.

Zgodnie z raportem aktualne prototypy robota mają około pasa, a dzięki światowi wspomagają je wizje komputerowe. Przyjdzie, gdy zadzwonisz dzięki integracji z Alexą, zgodnie z wewnętrznym demo opisanym przez Bloomberga i powinien rzekomo oferować wszystkie te same funkcje, które otrzymujesz z urządzeniem Echo, w tym połączenia, zegary i odtwarzanie muzyki.

Aby uzyskać inne wskazówki dotyczące tego, jak mogłaby wyglądać Vesta, i kiedy kiedykolwiek się pojawi, dobrym modelem może być Kuri, robot opracowany przez firmę Bosch Mayfield Robotics, który został zamknięty rok temu i nigdy nie trafił na rynek. Kuri może również nagrywać wideo i robić zdjęcia, grać w gry i ogólnie wchodzić w interakcje z domem.

Tymczasem Amazon najwyraźniej przygotowuje wysokiej jakości głośnik Echo Sonos, który zadebiutuje w przyszłym roku.