Alexandria Ocasio-Cortez wzywa Trumpa po wiadomości, że Amazon planuje zatrudnić 1500 pracowników w Nowym Jorku

[ad_1]

  • Ocasio-Cortez napisał na Twitterze, że Trump powinien bardziej skoncentrować się na pozbyciu się ulg podatkowych dla miliarderów po tym, jak pojawiły się wiadomości, że Amazon planuje otworzyć biuro w Nowym Jorku.
  • W lutym Amazon anulował pierwotne plany dodania 25 000 miejsc pracy w Nowym Jorku po tym, jak lokalni politycy – w tym Ocasio-Cortez – skrytykowali umowę, która dałaby Amazonowi ponad 1,5 miliarda dolarów ulg podatkowych.
  • Podczas lipcowego przemówienia Trump obwinił Ocasio-Corteza za decyzję Amazon o anulowaniu proponowanego ruchu.

Po tym, jak Wall Street Journal poinformował w piątek, że Amazon planuje otworzyć nowe biuro w Nowym Jorku, rep. Alexandria Ocasio-Cortez napisała na Twitterze, że administracja Trumpa „powinna bardziej skoncentrować się na zmniejszeniu pomocy publicznej dla miliarderów zamiast biednych rodzin”.

Ocasio-Cortez był głośnym przeciwnikiem pierwotnych planów Amazon dotyczących założenia sklepu w Nowym Jorku, co skłoniło urzędników miejskich do zaoferowania firmie ponad 1,5 miliarda dolarów ulg podatkowych.

W obliczu silnej reakcji Ocasio-Corteza i innych lokalnych polityków Amazon ogłosił w lutym, że nie będzie kontynuował proponowanej ekspansji. W tym czasie wielu nowojorczyków obwiniało tych samych polityków za spowodowanie wycofania się firmy, a tym samym kosztowanie miasta tysięcy miejsc pracy.

W lipcowym przemówieniu prezydent Trump zawołał Ocasio-Corteza, mówiąc, że „trzymała Amazonkę z dala od Nowego Jorku”.

W odpowiedzi na piątkowe wieści, że Amazon zabezpieczył dzierżawę w Hudson Yards, Ocasio-Cortez zabrał na Twittera, aby podwoić swoją poprzednią krytykę i wezwać administrację Trumpa do obrony poprzedniej umowy opartej na zachętach podatkowych.

Amazon poinformował Business Insider w piątek, że nie otrzyma żadnych specjalnych ulg podatkowych dla nowego biura. Ale nowe biuro jest znacznie mniejsze niż przewidywano w HQ2, a może nawet był to projekt, który był w trakcie prac Amazona.[ad_2]