Abhijit Banerjee, laureat Nagrody Nobla 2019, zastanawia się nad przywództwem w sektorze społecznym

[ad_1]

<div _ngcontent-c17 = "" innerhtml = "

W zeszłym tygodniu miałem szczęście usiąść na lunchu z ekonomistą MIT Abhijit Banerjee – jeden z trzech zwycięzców konkursu Nagroda Nobla w dziedzinie nauk ekonomicznych – na kilka godzin przed lotem do Szwecji. & Nbsp; Po przylocie do Sztokholmu Banerjee spotkał się ze swoimi współbiorcami, Esther Duflo (MIT) i Michael Kremer (Harvard), aby przyjąć nagrodę za, według słów komitetu Nagrody Nobla, „eksperymentalne podejście do łagodzenia globalnego ubóstwa”, które „w ciągu zaledwie dwóch dekad… zmieniło ekonomię rozwoju”, „pomogło zmniejszyć globalne ubóstwo” i wykazało „Wielki potencjał do dalszej poprawy życia najbiedniejszych ludzi na całym świecie”.

Jeśli nie jest codziennym doświadczeniem jeść lunch z laureatem Nagrody Nobla w drodze, aby odebrać jego nagrodę, to równie niezwykłe jest, aby odbiorca (-y) Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii byli ekonomistami, którzy również mają duże doświadczenie w prowadzeniu sektora społecznego i zarządzaniu organizacja. I jest to wręcz niezwykłe J-PAL, organizacja sektora społecznego, w której Banerjee, Duflo i Kremer odgrywali role przywódcze, jest pod każdym względem nadzwyczajna. Założony w 2003 r. J-PAL wyróżnia się w identyfikowaniu skutecznych interwencji, a następnie współpracuje z rządami i organizacjami pozarządowymi w celu ich przeprowadzenia. & Nbsp; Pchnął randomizowane próby kontrolne (RCT) na pierwszy plan oceny i zachęcał do akceptacji wyników RCT w globalna społeczność zajmująca się polityką gospodarczą. & nbsp;

Rzeczywiście, witryna J-PAL ma możliwość wyszukiwania połączyć do 986 randomizowanych ocen przeprowadzonych przez podmioty stowarzyszone w 83 krajach. & nbsp; Oceny te wykładniczo zwiększyły wpływ organizacji sektora społecznego i rządów, które ich używają, ponieważ pozwalają liderom i decydentom zrozumieć, czy interwencja naprawdę działa – czy nie – a następnie odpowiednio dostosować swoje programy. Przed powszechnym stosowaniem RCT wszyscy byliśmy w zasadzie „latającymi w ciemno”, podsycanymi nadzieją, że jesteśmy na dobrej drodze, ale bez żadnych danych potwierdzających lub prawidłowego kursu. Laureaci Nagrody Nobla w 2019 r. Wnieśli ogromny i trwały wkład, napędzając ruch, który przygotowuje tych, którzy pracują nad rozwiązywaniem problemów społecznych, do podejmowania decyzji opartych na danych.

Banerjee i ja omówiliśmy ekscytujące i głębokie implikacje pracy odbiorców w 2019 r. Dla sektora społecznego; takie wyzwania, jak wysoka cena RCT; oraz potencjalne rozwiązania tych problemów, w tym to, co z wielkim entuzjazmem postrzega jako „kolejną granicę”. Przedstawił swoje przemyślenia na temat zarządzania ludźmi: wyciągnął wnioski z tego, jak tworzyć dobre relacje robocze i wspierać najlepsze w swojej klasie zespoły, aby zbudować organizację kalibru wymaganą do zapewnienia trwałego wpływu. I Banerjee podzielił się, że dwoma osobistymi źródłami inspiracji w sektorze społecznym byli przywódcy Pratham i Fundacja Wątroby którzy niestrudzenie pracują w terenie, aby wywrzeć trwały wpływ na osoby żyjące w skrajnym ubóstwie w Indiach.

J-PAL wyposaża decydentów i liderów sektora społecznego w „zdobycie okularów”

Kiedy podróżowałem we Włoszech zeszłego lata, natknąłem się na sztukę uliczną „Blub”, która przedstawiała znane postacie pod wodą w okularach. Włoska przyjaciółka, Ilaria Maria Placco, wyjaśniła, że ​​w języku włoskim jest wyrażenie „bycia pod wodą”, gdy rzeczy są przytłaczające, a wskazówki Bluba, aby „zdobyć okulary” w takich czasach były źródłem inspiracji. Rozbrzmiało to u mnie, ponieważ postrzegam sektor społeczny jako miejsce, w którym woda często wydaje się głęboka i mętna, i pragnę go wykorzystać moja nowa kolumna aby zapewnić „gogle”, które pomogą nam wszystkim lepiej poruszać się po naszym sektorze. Moja zdolność do robienia tego jest jednak w dużej mierze uzależniona od głębokiego wkładu, jaki Banerjee, Duflo i Kremer wnieśli w dziedzinie ekonomii rozwoju. W rzeczywistości skutecznie zachęcili cały sektor społeczny do „złapania okularów” dzięki pionierskiemu wykorzystaniu losowych ocen, które pozwalają nam lepiej widzieć, co działa, a co nie. & nbsp;

The Szwedzka Akademia Nauk, w jego autor nagródchwalił Banerjee, Duflo i Kremera za wykazanie, w jaki sposób można rozwiązać problem globalnego ubóstwa poprzez podzielenie go na mniejsze, bardziej precyzyjne pytania na poziomie indywidualnym lub grupowym i udzielenie odpowiedzi na każde z nich za pomocą specjalnie zaprojektowanego eksperymentu terenowego. „W ciągu zaledwie dwudziestu lat” – wyjaśnił – „to podejście całkowicie zmieniło badania w dziedzinie zwanej ekonomią rozwoju. Te nowe badania przynoszą obecnie stały przepływ konkretnych wyników, pomagając złagodzić problemy globalnego ubóstwa. ”& Nbsp; Jak sam Banerjee wyjaśnił podczas lunchu:

Nastąpiła zmiana morza w stosunku do tego, co pamiętam dwie lub trzy dekady temu. Wcześniej sformułowano wiele ogólnych zasad… ale dyskusje krążyły wokół. Tak naprawdę byłem w pokoju podczas wielu z tych rozmów! Nie było wyraźnej ścieżki dotyczącej tego, co należy zrobić i jak to zrobić. Dziś wszystko się zmieniło. Teraz mamy dobre pojęcie o tym, co działa i jak wdrożyć. To bardzo ekscytujące czasy!

– Dr Abhijit Banerjee

Wyzwania i „kolejna granica”

Randomizowane oceny nie są bez ich krytyki. Jedną z najbardziej rozpowszechnionych skarg jest ich koszt, który często jest wysoki (częściowo dlatego, że badacze zazwyczaj muszą zbierać podstawowe dane od zera) i może być nie do przyjęcia dla niektórych organizacji. & Nbsp; J-PAL przyznaje, że RCT może nie być odpowiedni, jeśli „jest zbyt czasochłonny lub kosztowny, a zatem nieopłacalny”. & nbsp; Ale oprócz tych kilku przypadków, w których interwencja po prostu nie jest odpowiednia dla RCT, pozostają złotem standard. & nbsp; Jak powiedział kiedyś Duflo Nowojorczyk, RCT „eliminuje zgadywanie, czarodziejstwo, sprawność techniczną, intuicję, aby dowiedzieć się, czy coś ma znaczenie”.

To powiedziawszy, J-PAL ma „Inicjatywę nowych pomysłów”, która ma na celu wykorzystanie już istniejących danych administracyjnych (administracyjnych) w celu wywarcia wpływu społecznego. & Nbsp; W ciągu ostatnich pięciu lat firmy, rządy i organizacje non-profit na całym świecie znacznie rozszerzyły kolekcjonowanie i przechowywanie danych cyfrowych danych administracyjnych. Ale mimo że coraz więcej danych cyfrowych jest przechowywanych i gromadzonych, zdecydowana większość z nich nie jest jeszcze analizowana i wykorzystywana, we współpracy z badaczami, w pełnym zakresie. Stwarza to ogromne możliwości ulepszenia programów i polityk społecznych opartych na dowodach i danych. „Najbardziej podoba mi się to teraz” – powiedział Banerjee – „to nowa granica! Możemy przejść do korzystania z większej liczby danych administracyjnych w rządach, abyśmy mogli wykonywać szybkie RCT, które są mniej kosztowne, ponieważ nie musisz zbierać danych. Możemy zwiększyć liczbę decyzji opartych na danych, uzyskując dostęp do danych administracyjnych i analizując je oraz oceniając rozwiązania szybciej, taniej i dokładniej. ”

Refleksje na temat tworzenia najlepszych relacji roboczych

Budowanie organizacji J-PAL w ciągu ostatnich 16 lat wymagało wizji, wytrwałości, a być może, co najważniejsze, zespołu wyjątkowych ludzi działających na bardzo wysokim poziomie. & Nbsp; J-PAL ma obecnie podstawowy personel złożony z ponad 400 przeszkolonych specjalistów , sieć prawie 200 profesorów stowarzyszonych na całym świecie oraz sześć biur regionalnych obsługiwanych przez uniwersytety w Afryce, Europie, Ameryce Łacińskiej i innych krajach; Karaiby, Ameryka Północna, Azja Południowa i Azja Południowo-Wschodnia. Kiedy zapytałem Banerjee, czego nauczył się przez lata na temat zarządzania ludźmi i kierowania organizacją, odpowiedział: „Jest tylko kilka rzeczy, w których jestem dobry w odniesieniu do relacji roboczych: jestem dobry w wykrywaniu najlepszych talentów, ufajcie mojemu osądowi w stosunku do ludzi, a ja bardzo cenię jednostki Te kilka rzeczy robi różnicę. ”& Nbsp; Kontynuował:

Mój główny pogląd na temat budowania organizacji polega na tym, że musisz znaleźć najlepszych ludzi – najlepszych talentów – a potem im zaufać. Zaufaj im. Oznacza to, że musisz dać im ogromny szacunek i pobłażanie. A ponieważ jest to największy talent i ufasz im, mogą mieć tyle czasu, ile chcą i potrzebują. A ty odzyskasz tyle wydajności! Po prostu nie możesz zgadnąć podwójnie swojego zespołu. Jeśli ludzie w twoim zespole nie są doskonali, musisz ich podwójnie zgadnąć – co jest wielką stratą cennego czasu każdego.

– Dr Abhijit Banerjee

Źródła osobistej inspiracji: Liderzy z Pratham and the Liver Foundation

Kiedy zapytałem Banerjee o organizacje non-profit, które szanuje, i tych przywódców, którzy dają mu wielką osobistą inspirację, szybko zwiastował Pratham i Fundację Wątroby. Pratham był jednym z pierwszych organizacji non-profit prowadzących RCT z J-PAL i Banerjee współpracował ze swoimi liderami, dr. Madhav Chavan i Rukmini Banerji, przez ponad dekadę. & nbsp; (Pratham ukończył ponad 12 RCT z J-PAL przez ponad 15 lat). Banerjee skomentował: „Wpływ Pratham na życie milionów dzieci był ogromny; jest to po prostu wyjątkowa, najlepsza w swojej klasie organizacja, której udało się osiągnąć skalę w Indiach. ”

Banerjee pochwalił także lidera Fundacji ds. Wątroby z Bengalu, Dr. Abhijit Chowdhury, jako osobiste źródło inspiracji. & nbsp; Fundacja Wątroby działa częściowo na rzecz poprawy wiejskiej opieki zdrowotnej, częściowo poprzez szkolenie nieformalnych lekarzy lub IMP, i zwrócił się do Banerjee w 2010 r., ponieważ chcieli wiedzieć, czy ich wysiłki pozytywny wpływ. Analiza Banerjee utorowała drogę do ulepszonych i bardziej regularnych programów szkoleniowych dla nieformalnych dostawców opieki zdrowotnej, które poprawiły wyniki pacjentów. W trakcie tej pracy Banerjee docenił i zainspirował się przywództwem Chowdhury. „Chowdhury to ktoś, kto niestrudzenie pracuje, aby naprawdę zmienić życie biednych. Robi tak wiele rzeczy i osiąga tak wiele dobrego każdego dnia. Współczesny bohater. ”

Proszę szukać mojego następnego artykułu z udziałem Laureata Nagrody Nobla 2019, Esther Duflo i dyrektora wykonawczego J-PAL, Iqbal Dhaliwal.

„>

W zeszłym tygodniu miałem szczęście usiąść na lunchu z ekonomistą MIT Abhijitem Banerjee – jednym z trzech laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie nauk ekonomicznych w 2019 r. – zaledwie kilka godzin przed tym, jak miał wsiąść do samolotu do Szwecji. Po przyjeździe do Sztokholmu Banerjee spotkał się ze swoimi współbiorcami, Esther Duflo (MIT) i Michaelem Kremerem (Harvard), aby odebrać nagrodę za, zgodnie ze słowami komitetu Nagrody Nobla, „eksperymentalne podejście do walki z globalnym ubóstwem ”, Który„ w ciągu zaledwie dwóch dekad… zmienił ekonomię rozwoju ”,„ pomógł zmniejszyć globalne ubóstwo ”i wykazał„ ogromny potencjał dalszej poprawy życia osób najuboższych na całym świecie ”.

Jeśli nie jest codziennym doświadczeniem jeść lunch z laureatem Nagrody Nobla w drodze, aby odebrać jego nagrodę, to równie niezwykłe jest, aby odbiorca (-y) Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii byli ekonomistami, którzy również mają duże doświadczenie w prowadzeniu sektora społecznego i zarządzaniu organizacja. Jest wręcz zadziwiające, że J-PAL, organizacja sektora społecznego, w której Banerjee, Duflo i Kremer odgrywali role przywódcze, jest pod każdym względem wyjątkowa. Założony w 2003 r. J-PAL specjalizuje się w identyfikowaniu skutecznych interwencji, a następnie we współpracy z rządami i organizacjami pozarządowymi w celu ich przeprowadzenia. Pchnął randomizowane próby kontrolne (RCT) na pierwszy plan oceny i zachęcał do akceptacji wyników RCT w globalnej społeczności polityk gospodarczych.

Rzeczywiście, na stronie internetowej J-PAL znajduje się możliwy do przeszukiwania link do 986 losowych ocen przeprowadzonych przez podmioty stowarzyszone w 83 krajach. Oceny te gwałtownie zwiększyły wpływ organizacji sektora społecznego i rządów, które ich używają, ponieważ pozwalają liderom i decydentom zrozumieć, czy interwencja naprawdę działa – czy nie – i odpowiednio dostosować swoje programy. Przed powszechnym stosowaniem RCT wszyscy byliśmy w zasadzie „latającymi w ciemno”, podsycanymi nadzieją, że jesteśmy na dobrej drodze, ale bez żadnych danych potwierdzających lub prawidłowego kursu. Laureaci Nagrody Nobla w 2019 r. Wnieśli ogromny i trwały wkład, napędzając ruch, który przygotowuje tych, którzy pracują nad rozwiązywaniem problemów społecznych, do podejmowania decyzji opartych na danych.

Banerjee i ja omówiliśmy ekscytujące i głębokie implikacje pracy odbiorców w 2019 r. Dla sektora społecznego; takie wyzwania, jak wysoka cena RCT; oraz potencjalne rozwiązania tych problemów, w tym to, co z wielkim entuzjazmem postrzega jako „kolejną granicę”. Przedstawił swoje przemyślenia na temat zarządzania ludźmi: wyciągnął wnioski z tego, jak tworzyć dobre relacje robocze i wspierać najlepsze w swojej klasie zespoły, aby zbudować organizację kalibru wymaganą do zapewnienia trwałego wpływu. I Banerjee podzielił się tym, że dwoma osobistymi źródłami inspiracji w sektorze społecznym byli przywódcy Pratham i Fundacji Wątroby, którzy niestrudzenie pracują w terenie każdego dnia, aby wywrzeć trwały wpływ na osoby w skrajnym ubóstwie w Indiach.

J-PAL wyposaża decydentów i liderów sektora społecznego w „zdobycie okularów”

Kiedy podróżowałem we Włoszech zeszłego lata, natknąłem się na sztukę uliczną „Blub”, która przedstawiała znane postacie pod wodą w okularach. Włoska przyjaciółka, Ilaria Maria Placco, wyjaśniła, że ​​w języku włoskim jest wyrażenie „bycia pod wodą”, gdy rzeczy są przytłaczające, a wskazówki Bluba, aby „zdobyć okulary” w takich czasach były źródłem inspiracji. Rozbrzmiało to we mnie, ponieważ postrzegam sektor społeczny jako miejsce, w którym woda często wydaje się głęboka i mętna, i pragnę użyć mojej nowej kolumny, aby zapewnić „gogle”, które pomogą nam wszystkim lepiej poruszać się po naszym sektorze. Moja zdolność do tego jest jednak w dużej mierze oparta na głębokim wkładzie, jaki Banerjee, Duflo i Kremer wnieśli w dziedzinie ekonomii rozwoju. Rzeczywiście skutecznie zachęcają cały sektor społeczny do „złapania okularów” poprzez pionierskie stosowanie losowych ocen, które pozwalają nam lepiej zobaczyć, co działa, a co nie.

Szwedzka Akademia Nauk, w tle nagrody, chwali Banerjee, Duflo i Kremera za wykazanie, w jaki sposób można rozwiązać problem globalnego ubóstwa poprzez podzielenie go na mniejsze, bardziej precyzyjne pytania na poziomie indywidualnym lub grupowym i udzielenie odpowiedzi za pomocą specjalnie zaprojektowany eksperyment polowy. „W ciągu zaledwie dwudziestu lat” – wyjaśnił – „to podejście całkowicie zmieniło badania w dziedzinie zwanej ekonomią rozwoju. Te nowe badania przynoszą obecnie stały napływ konkretnych wyników, pomagając złagodzić problemy globalnego ubóstwa. ”Jak sam Banerjee wyjaśnił podczas lunchu:

Nastąpiła zmiana morza w stosunku do tego, co pamiętam dwie lub trzy dekady temu. Wcześniej sformułowano wiele ogólnych zasad… ale dyskusje krążyły wokół. Tak naprawdę byłem w pokoju podczas wielu z tych rozmów! Nie było wyraźnej ścieżki dotyczącej tego, co należy zrobić i jak to zrobić. Dziś wszystko się zmieniło. Teraz mamy dobre pojęcie o tym, co działa i jak wdrożyć. To bardzo ekscytujące czasy!

– Dr Abhijit Banerjee

Wyzwania i „kolejna granica”

Randomizowane oceny nie są bez ich krytyki. Jedną z najbardziej rozpowszechnionych skarg jest ich koszt, który często jest wysoki (częściowo dlatego, że badacze zazwyczaj muszą zbierać podstawowe dane od zera) i może być nie do przyjęcia dla niektórych organizacji. Rzeczywiście, J-PAL przyznaje, że RCT może nie być odpowiedni, jeśli „jest zbyt czasochłonny lub kosztowny, a zatem nieopłacalny”. Ale oprócz tych kilku przypadków, w których interwencja po prostu nie jest odpowiednia dla RCT, pozostają złotym standardem. Jak powiedział kiedyś Duflo Nowojorczyk, RCT „eliminuje zgadywanie, czarodziejstwo, sprawność techniczną, intuicję, aby dowiedzieć się, czy coś ma znaczenie”.

To powiedziawszy, J-PAL ma „Inicjatywę nowych pomysłów”, która ma na celu wykorzystanie już istniejących danych administracyjnych (administracyjnych) w celu wywarcia wpływu społecznego. W ciągu ostatnich pięciu lat firmy, rządy i organizacje non-profit na całym świecie znacznie rozszerzyły cyfrowe gromadzenie i przechowywanie danych administracyjnych. Ale mimo że coraz więcej danych cyfrowych jest przechowywanych i gromadzonych, zdecydowana większość z nich nie jest jeszcze analizowana i wykorzystywana, we współpracy z badaczami, w pełnym zakresie. Stwarza to ogromne możliwości ulepszenia programów i polityk społecznych opartych na dowodach i danych. „Najbardziej podoba mi się to teraz” – powiedział Banerjee – „to nowa granica! Możemy przejść do korzystania z większej liczby danych administracyjnych w rządach, abyśmy mogli wykonywać szybkie RCT, które są mniej kosztowne, ponieważ nie musisz zbierać danych. Możemy zwiększyć liczbę decyzji opartych na danych, uzyskując dostęp do danych administracyjnych i analizując je oraz oceniając rozwiązania szybciej, taniej i dokładniej. ”

Refleksje na temat tworzenia najlepszych relacji roboczych

Budowanie organizacji J-PAL w ciągu ostatnich 16 lat wymagało wizji, wytrwałości i, co najważniejsze, zespołu wyjątkowych ludzi funkcjonujących na bardzo wysokim poziomie. J-PAL zatrudnia obecnie ponad 400 wyszkolonych specjalistów, sieć prawie 200 profesorów stowarzyszonych na całym świecie oraz sześć biur regionalnych prowadzonych przez uniwersytety w Afryce, Europie, Ameryce Łacińskiej i na Karaibach, Ameryce Północnej, Azji Południowej i Azja Południowo-Wschodnia. Kiedy zapytałem Banerjee, czego nauczył się przez lata na temat zarządzania ludźmi i kierowania organizacją, odpowiedział: „Jest tylko kilka rzeczy, w których jestem dobry w odniesieniu do relacji roboczych: jestem dobry w wykrywaniu najlepszych talentów, ufajcie mojemu osądowi w stosunku do ludzi, a ja bardzo cenię jednostki Te kilka rzeczy robi różnicę. ”Kontynuował:

Mój główny pogląd na temat budowania organizacji polega na tym, że musisz znaleźć najlepszych ludzi – najlepszych talentów – a potem im zaufać. Zaufaj im. Oznacza to, że musisz dać im ogromny szacunek i pobłażanie. A ponieważ jest to największy talent i ufasz im, mogą mieć tyle czasu, ile chcą i potrzebują. A ty odzyskasz tyle wydajności! Po prostu nie możesz zgadnąć podwójnie swojego zespołu. Jeśli ludzie w twoim zespole nie są doskonali, musisz ich podwójnie zgadnąć – co jest wielką stratą cennego czasu każdego.

– Dr Abhijit Banerjee

Źródła osobistej inspiracji: Liderzy z Pratham and the Liver Foundation

Kiedy zapytałem Banerjee o organizacje non-profit, które szanuje, i tych przywódców, którzy dają mu wielką osobistą inspirację, szybko zwiastował Pratham i Fundację Wątroby. Pratham był jednym z pierwszych organizacji non-profit prowadzących RCT z J-PAL i Banerjee współpracował ze swoimi liderami, dr. Madhav Chavan i Rukmini Banerji, od ponad dekady. (Pratham wykonał ponad 12 RCT z J-PAL przez ponad 15 lat). Banerjee skomentował: „Wpływ Pratham na życie milionów dzieci był ogromny; jest to po prostu wyjątkowa, najlepsza w swojej klasie organizacja, której udało się osiągnąć skalę w Indiach. ”

Banerjee pochwalił także lidera Bengalskiej Fundacji ds. Wątroby, dr Abhijita Chowdhury'ego, jako osobiste źródło inspiracji. Fundacja Wątroby działa na rzecz poprawy wiejskiej opieki zdrowotnej częściowo poprzez szkolenie nieformalnych lekarzy lub IMP i zwróciła się do Banerjee w 2010 r., Ponieważ chcieli wiedzieć, czy ich wysiłki mają pozytywny wpływ. Analiza Banerjee utorowała drogę do ulepszonych i bardziej regularnych programów szkoleniowych dla nieformalnych dostawców opieki zdrowotnej, które poprawiły wyniki pacjentów. W trakcie tej pracy Banerjee docenił i zainspirował się przywództwem Chowdhury. „Chowdhury to ktoś, kto niestrudzenie pracuje, aby naprawdę zmienić życie biednych. Robi tak wiele rzeczy i osiąga tak wiele dobrego każdego dnia. Współczesny bohater. ”

Proszę szukać mojego następnego artykułu z udziałem Laureata Nagrody Nobla 2019, Esther Duflo i dyrektora wykonawczego J-PAL, Iqbal Dhaliwal.

[ad_2]