7 sposobów na zmniejszenie rachunków za energię elektryczną


Wskazówka 1: Wyciągnij wtyczkę urządzeń

Nawet jeśli nie korzystasz z urządzeń, nadal używają energii. Tak więc, kiedy skończysz z mikserem, tosterem, robotem kuchennym, a nawet telewizorem – wyciągnij wtyczkę – wszystko oprócz urządzeń wymagających stałej mocy, aby zachować specjalne ustawienie.

Wskazówka 2: Zaizoluj swoje gniazdka

Czy wiesz, że możesz tracić ciepłe (lub zimne) powietrze przez swoje gniazdka elektryczne? Umieściliśmy ognioodporną piankową izolację pod naszymi osłonami gniazd i przełączników, i byliśmy w stanie zaoszczędzić kilka dolarów miesięcznie na naszym rachunku za media.

Wskazówka 3: Wyłącz nieużywaną elektronikę

Jednym z najprostszych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na energii elektrycznej jest wyłączenie elektroniki, gdy jej nie używasz. Aby to ułatwić, zdobądź listwę zasilającą, taką jak SmartStrip, która uruchamia urządzenia w zależności od sposobu użytkowania urządzenia. Na przykład, po wyłączeniu komputera SmartStrip spowoduje odcięcie zasilania monitora, drukarki i skanera.

Wskazówka 4: Użyj jaśniejszej farby

Jeśli chcesz zdecydować się na ścianę w głębokim lub dziecięcym kolorze, powinieneś wiedzieć, że jaśniejsze kolory farby pomagają zużywać mniej energii, ponieważ odbijają światło i ciepło w pomieszczeniu lepiej niż ciemniejsze barwy.

Wskazówka 5: Zostań nocną sową

Możesz nie zdawać sobie sprawy, że większość firm elektrycznych pobiera więcej za energię w ciągu dnia niż w nocy. Skontaktuj się z lokalnym narzędziem, aby dowiedzieć się, czy ma to miejsce w Twojej okolicy. Jeśli tak, upewnij się, że robisz pranie, zmywanie naczyń, surfowanie po Internecie i inne energochłonne czynności poza godzinami szczytu. Zauważyliśmy różnicę w naszym rachunku za energię elektryczną, a Ty też.

Wskazówka 6: Użyj słoików do podgrzewania

Oto zgrabna sztuczka, aby utrzymać ciepło w domu bez wydawania centa na jesień i wiosnę: Wlej wodę do słoików lub szklanek (używamy oczyszczonych słoików salsy z usuniętymi etykietami) i układamy je wzdłuż parapetu. W ciągu dnia słońce podgrzeje wodę, która delikatnie ogrzeje powietrze, które w nocy dociera do twojego okna. Aby słoiki stały się jeszcze bardziej dekoracyjne, dodaj wstążki i kokardy lub dodaj barwniki do wody, aby uzyskać piękne odbicia w parapecie.

Wskazówka 7: Uważaj na telefony bezprzewodowe

Zwłaszcza jeśli jest to starszy model, Twój telefon bezprzewodowy może zużywać dużo energii. Trzymaj rachunki za energię, upewniając się, że przyciemniasz światła na wyświetlaczu (jeśli to możliwe) i nie zwiększając głośności, co może zmusić wzmacniacz telefonu do pracy dwa razy mocniej.

Zdobądź więcej wspaniałych wskazówek na temat naszego podcastu, subskrybując go iTunes lub Stitcher! Możesz również zarejestrować się w naszym biuletyn i śledź nas na Facebooku, aby poznać nasze codzienne wskazówki!

Zdjęcie dzięki uprzejmości Shutterstock.