6 cytatów na temat biznesu i życia od miliardera i 2-krotnego kandydata na prezydenta Rossa Perota


Filantrop zmarł we wtorek w wieku 89 lat.

lipiec
9 2019

2 min


Dwukrotny kandydat na prezydenta Ross Perot zmarł dziś po walce z białaczką.

Samodzielny miliarder rozpoczął swoją karierę w marynarce USA, a następnie pracował w sprzedaży w IBM. Perot założył swoją pierwszą firmę, Electronic Data Systems, w 1962 roku, mając na swoim koncie zaledwie 1000 dolarów. W końcu sprzedał firmę General Motors za 2,5 miliarda dolarów w 1984 roku. Później Perot założył Perot Systems, kolejną usługę technologii danych. W 1992 r. Perot był niezależnym kandydatem na prezydenta USA, co zaowocowało jedną z najbardziej udanych kampanii osób trzecich w historii Ameryki. Pobiegł ponownie w 1996 roku. Znany również ze swoich przedsięwzięć filantropijnych, Perot intensywnie przekazywał pomoc weteranom, działaniom militarnym i społecznym.

Oto niektóre z najbardziej wpływowych cytatów Rossa Perota.

Na udanym narodzie:

„Nie będziemy mieć wspaniałego kraju, dopóki nie pozbędziemy się nienawiści i podziałów i nie zejdziemy się jako zjednoczona, kochająca, zwycięska drużyna”.

Jak postępować jako społeczeństwo:

„Jestem wyjątkowy, jestem wyjątkowy, traktuj mnie jak człowieka, traktuj mnie z godnością i szacunkiem. … Każde społeczeństwo działające na tej podstawowej zasadzie będzie miało wyraźną przewagę. ”(Z przemówienia z kampanii, 1992)

W sprawie przyszłego zadłużenia:

„Nie kochamy naszych dzieci tak bardzo, jak nasi rodzice nas kochali? Oczywiście, że nie, nie możemy wydać ich pieniędzy. ”(Od a Stań twarzą w twarz z narodem rozmowa, 1992)

Jak wyjść z długu:

„Powstrzymaj upadek, ustabilizuj go i przekształć w rozwijającą się bazę przemysłową… dzięki wytwarzaniu najlepszych produktów na świecie” (z a Stań twarzą w twarz z narodem rozmowa, 1992)

Jak rozwiązywać problemy:

„Czy to będzie rozmowa, czy coś na ten temat”. (Z debaty prezydenckiej, 1992)

Na jego korzeniach:

„Narodził się Teksas. Wyhodowany w Teksasie. Kiedy umrę, będę martwy w Teksasie. Ha! ”(Z wywiadu Dallas News, 2016)