5 sposobów na uniknięcie marnotrawstwa stylu życia ratuje planetę – i twoje pieniądze


styl życia bez marnotrawstwa
Dorastając, prawie nigdy nie poddawałem recyklingowi (poza zamienianiem butelek po napojach i puszkach na depozyt w wysokości 10 USD w Michigan) i wzruszyłem ramionami jako zbyt kłopotliwy we wczesnej dorosłości – szczególnie, gdy mieszkałem na obszarach wiejskich, które nie zapewniały odbiór recykling krawężnika. Dopiero kilka lat temu przeprowadziłem się do Waszyngtonu, że recykling stał się dla mnie nawykiem, a teraz nie mogę sobie wyobrazić nie robić to.

Recykling chroni środowisko za niewielką opłatą. To dobry sposób na wykorzystanie odpadów, ale co jeśli moglibyśmy stworzyć zero odpadów?

Wiele ekologicznych organizacji non-profit zachęca konsumentów do stosowania tego stylu życia, który obejmuje takie praktyki, jak kompostowanie resztek kuchennych, wybieranie produktów z opakowaniami wielokrotnego użytku, minimalnymi lub bez opakowań, kupowanie używanych towarów i ponowne przeznaczanie przedmiotów, które zwykle wyrzucasz.

I staje się bardzo popularny – nie tylko dlatego, że pomaga ludziom czuć się lepszymi szafarzami planety, ale także dlatego, że pomaga im oszczędzać pieniądze. Chociaż możesz nie być gotowy do zanurzenia się w życie bez marnotrawstwa tak ekstremalnie, jak niektórzy z jego entuzjastów, wszystko, co robisz, aby być bardziej sumiennym wobec marnotrawstwa, jest krokiem we właściwym kierunku. Oto pięć sposobów przyjęcia stylu życia z niskim zużyciem odpadów, który może mieć bezpośredni wpływ na twoje finanse.

styl życia bez marnotrawstwa1. Mniej zmarnowanego jedzenia i mniejsze rachunki za zakupy.

Marnotrawstwo żywności stanowi zwykle duży procent naszych tygodniowych śmieci. Jednym z najlepszych sposobów na marnowanie mniejszej ilości żywności jest sporządzenie listy zakupów po planowanie posiłków – i kupuj przedmioty, które są na wyprzedaży, jeśli masz (lub możesz szybko stworzyć) plan dla nich przed ich wygaśnięciem.

Zero marnotrawstwa wskazują na zakup świeższych, bardziej lokalnych składników, jako kolejny sposób na ograniczenie ilości odpadów opakowaniowych, oszczędzaj pieniądze na zakupach i jedz zdrowiej. Kolejną prostą rzeczą, która oszczędza pieniądze, a jednocześnie utrzymuje mnóstwo plastiku poza wysypiskami, jest picie wody z kranu. Zainstaluj filtr kranowy, jeśli musisz, ale jest to ta sama woda, co w butelkach z oznakowaniem marki – naprawdę!

2. Mniejsze wydatki na produkty papierowe i inne artykuły jednorazowego użytku.

Większość z nas wyrzuca lub poddaje recyklingowi mnóstwo papierowych kubków, ręczników papierowych i toreb plastikowych. Mimo że początkowo są one droższe, wersje tych przedmiotów codziennego użytku wielokrotnego użytku (takie jak serwetki, ściereczki do naczyń, szmaty i torby płócienne) zmniejszają wydatki na materiały eksploatacyjne w dłuższej perspektywie – a może nawet natychmiast. Czy wiesz, że niektóre kawiarnie oferują zniżki, jeśli przyniesiesz kubek wielokrotnego użytku? To samo dotyczy wielu sklepów detalicznych, jeśli przyniesiesz płótno.

3. Nowe ubrania za (sposób) mniej.

Kupowanie używanej odzieży nie jest relegowane wśród tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na zakupy w nowych sklepach – jest to obecnie modna i ekologiczna rzecz. Wielu nieużytkowników robi zakupy z drugiej ręki, aby zabezpieczyć ubrania przed wysypiskami i pieniądze w kieszeniach. Jeśli „odzież używana” wywołuje zdjęcia nietypowych przedmiotów niskiej jakości, musisz odkryć więcej sklepów internetowych, aplikacji do wymiany ubrań i sklepów z odzieżą używaną w bogatych dzielnicach.

4. Produkty gospodarstwa domowego typu DIY obniżają koszty marek i opakowań.

Część kosztów produktów gospodarstwa domowego to ich opakowanie i marka, więc jeśli zdecydujesz się nie marnować i zrobić własny, automatycznie zaoszczędzisz. I to nie jest tak nużące, jak mogłoby się wydawać. Istnieje wiele pomocnych samouczków i zasobów online (Pinterest jest jednym z moich ulubionych miejsc), aby pokazać, jak tworzyć własne środki czyszczące i kosmetyki. Wiele z tych rozwiązań działa równie dobrze, jeśli nie lepiej niż ich odpowiedniki kupione w sklepie.

5. Zużycie mniej + tworzenie mniej odpadów = oszczędność czasu = oszczędność pieniędzy.

Jednym z najlepszych argumentów przemawiających za powiązaniem życia bez marnotrawstwa z bardziej oszczędnym życiem jest to, że zmusza cię do bycia bardziej świadomym konsumentem. Obserwowanie rodzajów produktów i opakowań, które zabierasz do domu, w celu zmniejszenia ilości odpadów, ostatecznie doprowadzi do usprawnienia zakupów i mniej impulsywnych wydatków. Ponieważ pomaga ludziom konsumować mądrzej i mniej, styl życia bez marnotrawstwa łączy się z oszczędnością i przynosi korzyści.

Czy uważasz, że możesz prowadzić styl życia bez marnotrawstwa? Jakie są inne zalety – lub wady?

Nota redaktora: Czy wiesz o usłudze zwanej planami posiłków za 5 USD? Za 5 USD miesięcznie wysyłają Ci przepisy na pyszne, zdrowe, a jednocześnie tanie jedzenie, które kosztuje zaledwie 5 USD za posiłek.

Kilku moich znajomych zapisało się i są w stanie jeść więcej w domu, ponieważ instrukcje są łatwe do wykonania, dzięki czemu wszystko jest wygodne. Umowa zawiera również listy zakupów spożywczych, co oszczędza im tyle czasu. Sprawdź to sam, klikając tutaj, a Ty również możesz być w stanie zaoszczędzić więcej i stać się zdrowszym w tym samym czasie.