5 rzeczy do zrobienia z góry, kiedy budowanie globalnej marki jest twoim celem<div _ngcontent-c14 = "" innerhtml = "

Jeśli budujesz globalną markę, która jest Twoim ostatecznym celem, wykonaj te czynności, by & nbsp; stworzyć podstawę, której Twoja firma będzie potrzebować.Zdjęcie: Austin Distel na Unsplash

Przedsiębiorcy często mają wysokie cele. Niezależnie od tego, czy próbujesz rozwijać dobrze prosperującą firmę mniej niż rok lub przekształcić się w Założyciel startupu o wartości miliona dolarów, właściwe cele są kluczowe w tworzeniu motywacji i motywacji niezbędnych do przekształcenia idei w rzeczywistość.

Ale co z tymi, którzy chcą wyrosnąć ze swojego niszowego rynku i stać się prawdziwie globalną marką? Rzeczywistość jest taka, że ​​niewiele osób osiągnie skalę Coca-Coli lub McDonald's, ale przy odpowiedniej strategii i sposobie myślenia, rozwój firmy na całym świecie może stosunkowo szybko stać się rzeczywistością.

Niedawno byłem na to wystarczająco szczęśliwy wywiad z Barney Waters, & nbsp; Prezes marki obuwia Klucz szwajcarski. Podczas naszej rozmowy poruszyliśmy wiele zasad, które odnoszą się do tego, co przedsiębiorcy muszą zrobić, gdy mają ostateczny cel, jakim jest zbudowanie prawdziwie globalnej marki.

Inny gość Geoffrey Leslie, dyrektor generalny i prezes firmy Screems, także ważony swoim & nbsp; wglądem z punktu widzenia firmy, która nie tylko stara się sprzedać produkt na arenie międzynarodowej, ale także & nbsp; działa ciężko & nbsp; wpływać na globalne zmiany środowiskowe, gospodarcze i społeczne. & nbsp; & nbsp;

Oto, co możesz zrobić (od dzisiaj), aby & nbsp; rozpocząć & nbsp; dotrzeć do & nbsp; globalnej publiczności z Twoją marką.

1. Znajdź wizję różnicującą

Jednym z punktów, który wielokrotnie uderzał w domu podczas mojej rozmowy z Waters, było znaczenie stworzenia wizji lub misji, która naprawdę odróżnia cię od konkurencji. W przypadku K-Swiss decyzja ta została podjęta markowe trampki dla przedsiębiorców takich jak Gary Vaynerchuk, a nie sportowców – coś, co z pewnością łamie formy tradycyjnych firm obuwniczych.

"Musisz mieć misję … która nie polega tylko na sprzedaży jak największej ilości trampek, ponieważ to nikogo nie inspiruje, chyba że dostaniesz część zarobków", mówi Waters.

"Ta idea nas inspirujących młodych przedsiębiorców to ważniejsza misja, w której każdego dnia możemy się pokazać i czuć, że mamy wpływ poza samą sprzedażą butów".

Tworząc takie kluczowe wyróżniki w swojej ogólnej wizji, możesz stworzyć głębszą platformę emocjonalną, która pozwoli Ci połączyć się z klientami z całego świata – i zainspirować cały zespół, by konsekwentnie dokładał wszelkich starań.

2. Nie zgub się w tłumaczeniu

Przeniesienie wizji (i produktów) na globalną publiczność może wydawać się zniechęcające. Ale będziesz znacznie bardziej prawdopodobne, aby odnieść sukces, gdy zaczniesz badania rynku globalnego od pierwszego dnia.

"Musisz spojrzeć na te same czynniki, które wpływają na twoją markę w kraju", wyjaśnia Leslie.

"Jakie marki są najlepszymi konkurentami w tej dziedzinie? Które kolory lub konwencje nazewnictwa będą najlepiej pasować do grupy docelowej w tej kulturze? Podobnie jak podczas badania rynku domowego, musisz głęboko nurkować, aby zrozumieć, co zadziała, a co nie. "

Wiele udanych globalnych marek zmieni swoje logo, kolory, a nawet nazwę, aby lepiej dostosować się do różnych kultur lub unikaj kulturowego faux-pas gdy rozprzestrzeniają się w nowych krajach. Nie bój się wprowadzać & nbsp; tych zmian w razie potrzeby.

W przypadku Screems producenci urządzeń do wytwarzania energii odnawialnej, znanych jako MAPSTPSwiedzieli, że jednym z ich największych rynków będą kraje najsłabiej rozwinięte (LDC) i że starają się, aby ich produkt był dobrze dopasowany do tej grupy odbiorców. Podczas gdy samowystarczalne urządzenie energetyczne jest idealne dla gospodarstw domowych na całym świecie, jego najsłabiej rozwinięte kraje, które wymagają tej formy domowego generowania energii, najpilniej i prawdopodobnie będą ją wcześniej stosować.

Ponieważ koszty energii są poważnym problemem dla tych krajów, Screems skupił większość swojego rozwoju na zapewnieniu, że ich cena za kWh jest daleko niższa od oferowanej przez amerykańskie i unijne firmy energetyczne.

Oprócz tego można bezpłatnie & nbsp; utrzymać niskie koszty dla użytkowników i zapewnić, że urządzenie może pomóc jak największej liczbie osób.

3. Upewnij się, że wszystkie elementy strategiczne są w pełni wyrównane

Podczas mojego & nbsp; czatu z Waters, poruszyliśmy słynne reklamy Kenny Powers, które K-Swiss uruchomił w 2011 roku. Chociaż reklamy zebrała wiele uwagi mediów i szybko okazało się wirusowe, Waters zauważył, że kampania ostatecznie miała niewielki wpływ na rzeczywistą sprzedaż marki.

"Zespół marketingowy stworzył tę niesamowitą wirusową historię, ale produkt nie spełniał założonych celów. & Nbsp; Buty nie były tak naprawdę & nbsp; dostosowane do tego rynku docelowego", wyjaśnia Waters.

"Otrzymałeś to żądanie, ale nie mogło się to spełnić, gdy ktoś wszedł do Foot Locker. Wyglądało to niemal tak, jakby trzy podmioty, sprzedaż, marketing i zarządzanie, działały przeciwko sobie – a nie w zgodzie. "

Nauczyliśmy się, że zespoły zarządzania, sprzedaży i marketingu muszą być w pełni wyrównane jeśli chcesz poprawić wyniki – niezależnie od tego, czy próbujesz dotrzeć do odbiorców krajowych czy międzynarodowych. Odłączenie między tymi podstawowymi zespołami sprawi, że klient będzie zdezorientowany i niezainteresowany twoim produktem.

4. Utrzymuj spójną tożsamość

Chociaż niektóre elementy brandingu mogą wymagać zmiany w miarę rozszerzania się w nowe części świata, twoje podstawowe zasady i tożsamość powinny zawsze pozostać niezmienione.

"Klienci powinni wiedzieć, czego się spodziewać, gdy wejdą w interakcję z Twoją marką, bez względu na to, gdzie się znajdują", mówi Leslie. "Konsekwentne przekazywanie swoich podstawowych zasad to budowanie marki, która pozostanie w świadomości konsumentów".

Wysokiej jakości produkty i usługi mają kluczowe znaczenie dla budowania ogólnej reputacji, ale również są ton i osobowość używane w kampaniach marketingowych. Całkowicie dopasowując elementy strategiczne, łatwiej będzie usprawnić i zarządzać biznesem w miarę ekspansji do nowych regionów.

W miarę rozszerzania się ważne jest, aby "… zachować czujność w obszarach, które mają bezpośredni wpływ na wrażenia klienta, takie jak szkolenia pracowników i standardy projektowania produktów. Konsekwentne wytyczne, praktyki i komunikaty dotyczące marki są kluczem do budowania lojalności klientów i zaufania ", mówi Leslie.

5. Zbuduj zespół wierzących

"Musisz mieć ludzi w budynku, którzy przychodzą każdego dnia, by dać krew, pot i łzy" – mówi Waters.

Wyjaśnia: "Trzeba pracować dwa razy mocniej niż operatorzy, którzy już mają rozpęd, mają już rytm, już mają siłę za sobą, świadomość rynku i klientów oraz lojalność. Już się toczą. Musisz zacząć od martwego przystanku, & nbsp; to wymaga ludzi, którzy są gotowi podjąć tę ciężką pracę. "

Choć utalentowani partnerzy okażą się kluczowe w zarządzaniu zadaniami, takimi jak ochrona IP, wysyłka międzynarodowa czy tłumaczenie treści, kluczem do globalnego sukcesu jest znalezienie osób, które wierzą w wizję Twojej firmy. Zmotywowany zespół, który jest kupiony w misji i gotowy poświęcić czas na osiągnięcie sukcesu, będzie kluczowy dla przetrwania Twojej marki, gdy wejdziesz na nowe rynki.

Rozszerzanie produktów lub usług poza granicami kraju jest niewątpliwie dużym przedsięwzięciem, pełnym wyzwań i możliwości. Ale od samego początku wdrażając te podstawowe elementy kultury firmy, będziesz lepiej przygotowany do przekształcenia tego snu w rzeczywistość.

">

Jeśli budowanie globalnej marki jest Twoim ostatecznym celem, wykonaj te kroki już dziś, aby stworzyć fundament, którego twoja firma będzie potrzebować.Zdjęcie: Austin Distel na Unsplash

Przedsiębiorcy często mają wysokie cele. Niezależnie od tego, czy próbujesz rozwijać dobrze prosperującą firmę mniej niż rok lub przekształcić się w Założyciel startupu o wartości miliona dolarów, właściwe cele mają kluczowe znaczenie w tworzeniu motywacji i motywacji niezbędnych do urzeczywistnienia Twojego pomysłu.

Ale co z tymi, którzy chcą wyrosnąć ze swojego niszowego rynku i stać się prawdziwie globalną marką? Rzeczywistość jest taka, że ​​niewiele osób osiągnie skalę Coca-Coli lub McDonald's, ale przy odpowiedniej strategii i sposobie myślenia, rozwój firmy na całym świecie może stosunkowo szybko stać się rzeczywistością.

Niedawno miałem szczęście wywiad z Barney Waters, Prezes marki obuwia Klucz szwajcarski. Podczas naszej rozmowy poruszyliśmy wiele zasad, które odnoszą się do tego, co przedsiębiorcy muszą zrobić, gdy mają ostateczny cel, jakim jest zbudowanie prawdziwie globalnej marki.

Inny gość Geoffrey Leslie, dyrektor generalny i prezes firmy Screems, również ważony swoim spostrzeżeniem z punktu widzenia firmy, która nie tylko stara się sprzedać produkt na arenie międzynarodowej, ale ciężko pracuje, aby wpłynąć na globalne zmiany środowiskowe, gospodarcze i społeczne.

Oto, co możesz zrobić (od dzisiaj), aby dotrzeć do globalnej publiczności z Twoją marką.

1. Znajdź wizję różnicującą

Jednym z punktów, który wielokrotnie uderzał w domu podczas mojej rozmowy z Waters, było znaczenie stworzenia wizji lub misji, która naprawdę odróżnia cię od konkurencji. W przypadku K-Swiss podjęto decyzję, aby stworzyć markowe buty sportowe dla przedsiębiorców, takich jak Gary Vaynerchuk, a nie dla sportowców, co z pewnością przełamuje tradycję tradycyjnych firm obuwniczych.

"Musisz mieć misję … taką, która nie tylko sprzedaje tyle tenisówek, ile to możliwe, ponieważ to nikogo nie inspiruje, chyba że dostaniesz część zysków", mówi Waters.

"Ta idea nas inspirujących młodych przedsiębiorców to ważniejsza misja, w której każdego dnia możemy się pokazać i czuć, że mamy wpływ poza samą sprzedażą butów".

Tworząc takie kluczowe wyróżniki w swojej ogólnej wizji, możesz stworzyć głębszą platformę emocjonalną, która pozwoli Ci połączyć się z klientami z całego świata – i zainspirować cały zespół, by konsekwentnie dokładał wszelkich starań.

2. Nie zgub się w tłumaczeniu

Przeniesienie wizji (i produktów) na globalną publiczność może wydawać się zniechęcające. Ale będziesz znacznie bardziej prawdopodobne, aby odnieść sukces, gdy zaczniesz badania rynku globalnego od pierwszego dnia.

"Musisz spojrzeć na te same czynniki, które wpływają na twoją markę w kraju", wyjaśnia Leslie.

"Jakie marki są najlepszymi konkurentami w tej dziedzinie? Które kolory lub konwencje nazewnictwa będą najlepiej pasować do grupy docelowej w tej kulturze? Podobnie jak podczas badania rynku domowego, musisz głęboko nurkować, aby zrozumieć, co zadziała, a co nie. "

Wiele odnoszących sukcesy światowych marek zmieni swoje logo, kolory, a nawet nazwę, aby lepiej dostosować się do różnych kultur lub uniknąć kulturowego faux-pas, gdy rozprzestrzeniają się one w nowych krajach. Nie bój się wprowadzać tych zmian w razie potrzeby.

W przypadku Screems producenci urządzeń do wytwarzania energii odnawialnej, znanych jako MAPSTPSwiedzieli, że jednym z ich największych rynków będą kraje najsłabiej rozwinięte (LDC) i że starają się, aby ich produkt był dobrze dopasowany do tej grupy odbiorców. Podczas gdy samowystarczalne urządzenie energetyczne jest idealne dla gospodarstw domowych na całym świecie, jego najsłabiej rozwinięte kraje, które wymagają tej formy domowego generowania energii, najpilniej i prawdopodobnie będą ją wcześniej stosować.

Ponieważ koszty energii są poważnym problemem dla tych krajów, Screems skupił większość swojego rozwoju na zapewnieniu, że ich cena za kWh jest daleko niższa od oferowanej przez amerykańskie i unijne firmy energetyczne.

Co więcej, instalacja jest bezpłatna, aby utrzymać niskie koszty dla użytkowników i zapewnić, że urządzenie jest w stanie pomóc jak największej liczbie osób.

3. Upewnij się, że wszystkie elementy strategiczne są w pełni wyrównane

Podczas mojego pogawędki z Waters, poruszyliśmy słynne reklamy Kenny Powers, które K-Swiss uruchomił w 2011 roku. Chociaż reklamy zebrała wiele uwagi mediów i szybko okazało się wirusowe, Waters zauważył, że kampania ostatecznie miała niewielki wpływ na rzeczywistą sprzedaż marki.

"Zespół marketingowy stworzył tę niesamowitą wirusową historię, ale produkt nie spełniał założonych celów. Buty nie zostały dopasowane do rynku docelowego ", wyjaśnia Waters.

"Otrzymałeś to żądanie, ale nie mogło się to spełnić, gdy ktoś wszedł do Foot Locker. Wyglądało to niemal tak, jakby trzy podmioty, sprzedaż, marketing i zarządzanie, działały przeciwko sobie – a nie w zgodzie. "

Nauczyliśmy się, że zespoły zarządzające, sprzedażowe i marketingowe muszą być w pełni dostosowane, jeśli chcesz poprawić wyniki finansowe – niezależnie od tego, czy próbujesz dotrzeć do odbiorców krajowych czy międzynarodowych. Odłączenie między tymi podstawowymi zespołami sprawi, że klient będzie zdezorientowany i niezainteresowany twoim produktem.

4. Utrzymuj spójną tożsamość

Chociaż niektóre elementy brandingu mogą wymagać zmiany w miarę rozszerzania się w nowe części świata, twoje podstawowe zasady i tożsamość powinny zawsze pozostać niezmienione.

"Klienci powinni wiedzieć, czego się spodziewać, gdy wejdą w interakcję z Twoją marką, bez względu na to, gdzie się znajdują", mówi Leslie. "Konsekwentne przekazywanie swoich podstawowych zasad to budowanie marki, która pozostanie w świadomości konsumentów".

Wysokiej jakości produkty i usługi mają kluczowe znaczenie w budowaniu ogólnej reputacji, ale również ton i osobowość używane w kampaniach marketingowych. Całkowicie dopasowując elementy strategiczne, łatwiej będzie usprawnić i zarządzać biznesem w miarę ekspansji do nowych regionów.

W miarę rozszerzania się ważne jest, aby "… zachować czujność w obszarach, które mają bezpośredni wpływ na wrażenia klienta, takie jak szkolenia pracowników i standardy projektowania produktów. Konsekwentne wytyczne, praktyki i komunikaty dotyczące marki są kluczem do budowania lojalności klientów i zaufania ", mówi Leslie.

5. Zbuduj zespół wierzących

"Musisz mieć ludzi w budynku, którzy przychodzą każdego dnia, by dać krew, pot i łzy" – mówi Waters.

Wyjaśnia: "Trzeba pracować dwa razy mocniej niż operatorzy, którzy już mają rozpęd, mają już rytm, już mają siłę za sobą, świadomość rynku i klientów oraz lojalność. Już się toczą. Musisz zacząć od martwego przystanku, a to wymaga ludzi, którzy są gotowi podjąć tę ciężką pracę. "

Choć utalentowani partnerzy okażą się kluczowe w zarządzaniu zadaniami, takimi jak ochrona IP, wysyłka międzynarodowa czy tłumaczenie treści, kluczem do globalnego sukcesu jest znalezienie osób, które wierzą w wizję Twojej firmy. Zmotywowany zespół, który jest kupiony w misji i gotowy poświęcić czas na osiągnięcie sukcesu, będzie kluczowy dla przetrwania Twojej marki, gdy wejdziesz na nowe rynki.

Rozszerzanie produktów lub usług poza granicami kraju jest niewątpliwie dużym przedsięwzięciem, pełnym wyzwań i możliwości. Ale od samego początku wdrażając te podstawowe elementy kultury firmy, będziesz lepiej przygotowany do przekształcenia tego snu w rzeczywistość.