4 startupy środowiskowe napędzające gospodarkę o obiegu zamkniętym



<div _ngcontent-c17 = "" innerhtml = "

Gdy zbliżamy się do punktu krytycznego w kryzysie klimatycznym, z naukowcy ostrzegający przed katastrofalnymi konsekwencjami, coraz więcej z nas zdaje sobie sprawę, że nasz obecny model ekonomiczny musi się zmienić. Musimy przestać konsumować bez końca i przejść na sposób działania, który koncentruje się na ograniczeniu i ponownym wykorzystaniu cennych zasobów przyrody. Oto cztery firmy, które chcą pomóc nam stworzyć gospodarka o obiegu zamkniętym – taki, który eliminuje marnotrawstwo.

1. & nbsp; & nbsp; & nbsp; Recyclops

Ryan Smith jest 29-letnim założycielem Recyclops, usługi podobnej do Ubera, która wykorzystuje inteligentną aplikację do routingu opartą na technologii i lokalnych kierowców, aby zapewnić recykling krawężników na obszarach wiejskich, recykling progów dla mieszkań miejskich oraz biuro lub krawężnik recykling dla firm. Recyclops wyeliminował wiele problemów logistycznych, które poprzednio uniemożliwiały recykling poza tymi obszarami.

„Początkowo nie zamierzałem tworzyć firmy w gospodarce o obiegu zamkniętym. W rzeczywistości recykling naprawdę nie był na moim radarze – mówi Smith. Dorastając, jego rodzina miała łatwy dostęp do recyklingu, więc wziął to za pewnik. Następnie podczas studiów przeprowadził się do budynku mieszkalnego, który nie podlegał recyklingowi. Zaczął robić więcej badań i odkrył, że około 40% domów w USA nie ma dostępu do usług związanych z recyklingiem. Istnieje 34 milionów domów jednorodzinnych w regionach wiejskich i mniejszych społecznościach oraz 16 milionów mieszkań, które nie podlegają recyklingowi. Od tego czasu misją Smitha jest to zmienić.

Opracowując Recyclops, Smith szybko zdał sobie sprawę, że nie tylko rozwiązuje problem recyklingu, ale także problem logistyki. Każda społeczność ma odrębny zestaw wyzwań logistycznych, a Recyclops musi opracować różne strategie, aby recykling działał w każdym mieście. & Nbsp;

Rada Smitha dla początkujących twórców zmian polega na przetestowaniu wszystkiego. „Ktoś nam kiedyś powiedział, że jeśli nie stosujesz metody naukowej w swoim startupie, nie robisz tego dobrze. Ta porada wpłynęła na sposób, w jaki robimy wszystko w Recyclops. Za każdym razem, gdy nie testowaliśmy jakiegoś aspektu naszej firmy przed jej uruchomieniem, szybko za to zapłaciliśmy. I zwykle ma to postać większej awarii, co zwykle przekłada się na gotówkę ”.

2. & nbsp; & nbsp; & nbsp; Scrappy Pet Treats

George Greban jest założycielem Scrappy Pet Treats, firmy, która odzyskuje i przetwarza skorupki jaj ze strumienia odpadów przemysłu spożywczego i przekształca to cenne źródło wapnia w smakołyki dla zwierząt. Skorupki jaj są doskonałym źródłem natury węglanu wapnia, jednak ten bogaty zasób stał się poważnym problemem zanieczyszczenia przemysłu spożywczego na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych skorupy jaj zostały wymienione przez Agencję Ochrony Środowiska jako jeden z 15 największych problemów z marnotrawieniem żywności.

Scrappy Pet Treats odciągnęły ponad 10 ton skorupek jaj ze strumieni odpadów przemysłu spożywczego i przekształciły je w bogate smakołyki wapniowe dla zwierząt domowych – tworząc produkt, który po raz pierwszy doskonale wkracza w gospodarkę o obiegu zamkniętym. Zastrzeżony przez firmę, wolny od chemikaliów proces homogenizacji i pasteryzacji przekształca odzyskane skorupki jaja w wyjątkowo drobny proszek. W końcu Scrappy ma nadzieję nie tylko ograniczyć marnotrawienie żywności, ale także złagodzić degradację środowiska spowodowaną popytem na wydobywany wapń, który jest pobierany z wapiennych szczytów górskich i raf koralowych. & Nbsp;

Greban dorastał z jedzeniem. Jego rodzina jest właścicielem i prowadzi sieć restauracji śniadaniowych od ponad dwóch dekad. Z czasem zobaczył, ile ton skorupek jajka same ich restauracje wysyłają na wysypiska śmieci. Został doprowadzony do znalezienia rozwiązania. Kiedy zaczął badać odpady skorupek jaj, Greban odkrył, jak wszechobecny jest ten problem. Uświadomił sobie również, że rozwiązując problem marnotrawienia żywności, może pomóc w ograniczeniu niszczenia zasobów naturalnych w wyniku wydobycia wapnia. Ponadto nasze ciała faktycznie absorbują to organiczne źródło wapnia bardziej skutecznie niż wydobywany węglan wapnia. & Nbsp;

„Innowacje są modne, ale stanowią zagrożenie”, mówi Greban. Zdecydowanie zaleca, aby początkujący przedsiębiorcy oglądali filmy „drapieżnik kontra zdobycz” w National Geographic. Przypomnisz sobie, jak brutalna jest dżungla i jak ktoś zawsze próbuje ukraść Twój lunch. W tym przypadku jesteś drapieżnikiem, a ofiarą jest branża, którą próbujesz zakłócić. Przygotuj się do walki. Będziesz musiał pracować od 80 do 100 godzin tygodniowo i spać w biurze. Ale zrób pierwszy krok. Nie bój się Zaufaj swojemu krokowi. ”

3. & nbsp; & nbsp; & nbsp; FLI Right

Mark Hansen i Alice Murphy są współzałożycielami FLI Right, firmy, której celem jest wykorzystanie technologii transformacyjnych do wspierania 17 celów zrównoważonego rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych (SDG). Ich pierwszy wysiłek technologiczny, system FLI T3, ma bezpośredni cel w zakresie odpadów z tworzyw sztucznych, umożliwiając osobom fizycznym i przedsiębiorstwom przekształcanie pozostałości w użyteczne produkty – i potencjalne źródła dochodów. Na przykład lokalne browary mogą używać T3 do mielenia plastikowych sześciopakowych nośników i przerzucania ich do uchwytów lub podstawek. Dzięki T3 nawet tworzywa sztuczne z odpadów elektronicznych (np. Klawiatury komputerowe i telefony komórkowe) można przekształcić w małe przedmioty, takie jak doniczki.

Zarówno Hansen, jak i Murphy ścigali kariery w przemyśle lotniczym i obronnym oraz łączy ich głęboka pasja „wyobrażania sobie życia bez ograniczeń”. Kiedy odkryli, że ekonomia związana z recyklingiem tworzyw sztucznych jest bardzo trudna, skłonni byli podjąć działania. Społeczności zaprzestają programów recyklingu ze względu na wysokie koszty i szacuje się, że tylko 9% odpadów z tworzyw sztucznych podlega recyklingowi. Dzięki rozwiązaniu problemu u źródła, umożliwiając bezpośrednie przekształcanie odpadów z tworzyw sztucznych w cenne produkty, uzasadnienie biznesowe dla recyklingu zaczyna się zamykać. Lokalne społeczności i firmy mogą wykorzystać własny strumień odpadów z tworzyw sztucznych, aby zwiększyć zyski, przynieść korzyści planecie i zaangażować ludzi.

„Gdy nic nie jest pewne, wszystko jest możliwe”, mówi Hansen i Murphy do aspirujących twórców zmian. „Aby odnieść sukces, wystarczy znaleźć pasję, zbudować zespół i pracować, aż zmieni przyszłość”.

4. & nbsp; & nbsp; & nbsp; ponownie Przeznacz

Svanika Balasubramanian jest współzałożycielem, podobnie jak Peter Hjemdahl i Aditya Siroya, firmy rePurpose, której misją jest wzmocnienie infrastruktury gospodarki odpadami w krajach takich jak Indie i zapewnienie stabilnych źródeł utrzymania marginalizowanym pracownikom zajmującym się odpadami. RePurpose pomaga osobom i organizacjom zmierzyć ich ślad plastikowy, wziąć na siebie odpowiedzialność, finansując odzysk i recykling równoważnej ilości plastiku przez sprawdzone przedsiębiorstwa zajmujące się formalną gospodarką odpadami w Indiach, a także zmniejszać zużycie plastiku w zdyscyplinowany sposób dzięki spersonalizowanym poradom i narzędziom.

Nigdy nie spodziewałem się, że stworzę karierę wokół śmieci – mówi Balasubramanian – ale ponowne przeznaczenie stało się nieoczekiwanym, cudownym połączeniem podstawowych założeń zaszczepionych we mnie w dzieciństwie. Zostałem wychowany, aby szanować przyrodę i wierzyć, że wzmocnienie własnej społeczności było tak samo ważne, jak wzmocnienie własnej jaźni. RePurpose pomaga chronić nasze oceany oraz najbardziej wrażliwe ekosystemy i populacje naszego świata. Nie wyobrażam sobie robienia czegoś innego. ”

Osiem milionów ton plastik trafia do naszych oceanów każdego roku. Ogrom i bezosobowy charakter statystyk może prowadzić do apatii i bezczynności. RePurpose zdaje sobie sprawę, że musi uczynić ten problem, a rozwiązanie bardziej dostępnym, aby zmienić ludzkie zachowanie. Właśnie dlatego zaprojektowali model, który pomaga każdemu konsumentowi i firmie podjąć działania w celu uzyskania unikalnego plastikowego śladu.

Balasubramanian oferuje tę radę innym aspirującym twórcom zmian. "Miej wielkie marzenia. Chociaż podążamy za modelem lean startup, musisz marzyć, jeśli chcesz zainspirować ogromne zmiany i zmotywować innych do dołączenia do ciebie. I bądź przygotowany na to, że nie usłyszysz … dużo. Kiedy budujesz coś, co podważa status quo, prawdopodobnie napotkasz zamknięte drzwi, odepchniesz się i przeszkody. Kiedy tak się stanie, otrzep się i wróć do kołysania. ”

„>

Gdy zbliżamy się do punktu krytycznego kryzysu klimatycznego, kiedy naukowcy ostrzegają przed katastrofalnymi konsekwencjami, coraz więcej z nas zdaje sobie sprawę, że nasz obecny model gospodarczy musi się zmienić. Musimy przestać konsumować bez końca i przejść na sposób działania, który koncentruje się na ograniczeniu i ponownym wykorzystaniu cennych zasobów przyrody. Oto cztery firmy, które chcą pomóc nam stworzyć gospodarkę o obiegu zamkniętym – taką, która eliminuje marnotrawstwo.

1. Recyklopy

Ryan Smith jest 29-letnim założycielem Recyclops, usługi podobnej do Ubera, która wykorzystuje inteligentną aplikację do routingu opartą na technologii i lokalnych kierowców, aby zapewnić recykling krawężników na obszarach wiejskich, recykling progów dla mieszkań miejskich oraz biuro lub krawężnik recykling dla firm. Recyclops wyeliminował wiele problemów logistycznych, które poprzednio uniemożliwiały recykling poza tymi obszarami.

„Początkowo nie zamierzałem tworzyć firmy w gospodarce o obiegu zamkniętym. W rzeczywistości recykling naprawdę nie był na moim radarze – mówi Smith. Dorastając, jego rodzina miała łatwy dostęp do recyklingu, więc wziął to za pewnik. Następnie podczas studiów przeprowadził się do budynku mieszkalnego, który nie podlegał recyklingowi. Zaczął robić więcej badań i odkrył, że około 40% domów w USA nie ma dostępu do usług związanych z recyklingiem. Istnieje 34 milionów domów jednorodzinnych w regionach wiejskich i mniejszych społecznościach oraz 16 milionów mieszkań, które nie podlegają recyklingowi. Od tego czasu misją Smitha jest to zmienić.

Opracowując Recyclops, Smith szybko zdał sobie sprawę, że nie tylko rozwiązuje problem recyklingu, ale także problem logistyki. Każda społeczność ma odrębny zestaw wyzwań logistycznych, a Recyclops musi opracować różne strategie, aby recykling działał w każdym mieście.

Rada Smitha dla początkujących twórców zmian polega na przetestowaniu wszystkiego. „Ktoś nam kiedyś powiedział, że jeśli nie stosujesz metody naukowej w swoim startupie, nie robisz tego dobrze. Ta porada wpłynęła na sposób, w jaki robimy wszystko w Recyclops. Za każdym razem, gdy nie testowaliśmy jakiegoś aspektu naszej firmy przed jej uruchomieniem, szybko za to zapłaciliśmy. I zwykle ma to postać większej awarii, co zwykle przekłada się na gotówkę ”.

2. Scrappy Pet Treats

George Greban jest założycielem Scrappy Pet Treats, firmy, która odzyskuje i przetwarza skorupki jaj ze strumienia odpadów przemysłu spożywczego i przekształca to cenne źródło wapnia w smakołyki dla zwierząt. Skorupki jaj są doskonałym źródłem natury węglanu wapnia, jednak ten bogaty zasób stał się poważnym problemem zanieczyszczenia przemysłu spożywczego na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych skorupy jaj zostały wymienione przez Agencję Ochrony Środowiska jako jeden z 15 największych problemów z marnotrawieniem żywności.

Scrappy Pet Treats odciągnęły ponad 10 ton skorupek jaj ze strumieni odpadów przemysłu spożywczego i przekształciły je w bogate smakołyki wapniowe dla zwierząt domowych – tworząc produkt, który po raz pierwszy doskonale wkracza w gospodarkę o obiegu zamkniętym. Zastrzeżony przez firmę, wolny od chemikaliów proces homogenizacji i pasteryzacji przekształca odzyskane skorupki jaja w wyjątkowo drobny proszek. W końcu Scrappy ma nadzieję nie tylko ograniczyć marnotrawstwo żywności, ale także złagodzić degradację środowiska spowodowaną popytem na wydobywany wapń, który jest pobierany z wapiennych szczytów górskich i raf koralowych.

Greban dorastał z jedzeniem. Jego rodzina jest właścicielem i prowadzi sieć restauracji śniadaniowych od ponad dwóch dekad. Z czasem zobaczył, ile ton skorupek jajka same ich restauracje wysyłają na wysypiska śmieci. Został doprowadzony do znalezienia rozwiązania. Kiedy zaczął badać odpady skorupek jaj, Greban odkrył, jak wszechobecny jest ten problem. Uświadomił sobie również, że rozwiązując problem marnotrawienia żywności, może pomóc w ograniczeniu niszczenia zasobów naturalnych w wyniku wydobycia wapnia. Ponadto nasze ciała faktycznie absorbują to organiczne źródło wapnia bardziej skutecznie niż wydobywany węglan wapnia.

„Innowacje są modne, ale stanowią zagrożenie”, mówi Greban. Zdecydowanie zaleca, aby początkujący przedsiębiorcy oglądali filmy „drapieżnik kontra zdobycz” w National Geographic. Przypomnisz sobie, jak brutalna jest dżungla i jak ktoś zawsze próbuje ukraść Twój lunch. W tym przypadku jesteś drapieżnikiem, a ofiarą jest branża, którą próbujesz zakłócić. Przygotuj się do walki. Będziesz musiał pracować od 80 do 100 godzin tygodniowo i spać w biurze. Ale zrób pierwszy krok. Nie bój się Zaufaj swojemu krokowi. ”

3. FLI Prawo

Mark Hansen i Alice Murphy są współzałożycielami FLI Right, firmy, której celem jest wykorzystanie technologii transformacyjnych do wspierania 17 celów zrównoważonego rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych (SDG). Ich pierwszy wysiłek technologiczny, system FLI T3, ma bezpośredni cel w zakresie odpadów z tworzyw sztucznych, umożliwiając osobom fizycznym i przedsiębiorstwom przekształcanie pozostałości w użyteczne produkty – i potencjalne źródła dochodów. Na przykład lokalne browary mogą używać T3 do mielenia plastikowych sześciopakowych nośników i przerzucania ich do uchwytów lub podstawek. Dzięki T3 nawet tworzywa sztuczne z odpadów elektronicznych (np. Klawiatury komputerowe i telefony komórkowe) można przekształcić w małe przedmioty, takie jak doniczki.

Zarówno Hansen, jak i Murphy ścigali kariery w przemyśle lotniczym i obronnym oraz łączy ich głęboka pasja „wyobrażania sobie życia bez ograniczeń”. Kiedy odkryli, że ekonomia związana z recyklingiem tworzyw sztucznych jest bardzo trudna, skłonni byli podjąć działania. Społeczności zaprzestają programów recyklingu ze względu na wysokie koszty i szacuje się, że tylko 9% odpadów z tworzyw sztucznych podlega recyklingowi. Dzięki rozwiązaniu problemu u źródła, umożliwiając bezpośrednie przekształcanie odpadów z tworzyw sztucznych w cenne produkty, uzasadnienie biznesowe dla recyklingu zaczyna się zamykać. Lokalne społeczności i firmy mogą wykorzystać własny strumień odpadów z tworzyw sztucznych, aby zwiększyć zyski, przynieść korzyści planecie i zaangażować ludzi.

„Gdy nic nie jest pewne, wszystko jest możliwe”, mówi Hansen i Murphy do aspirujących twórców zmian. „Aby odnieść sukces, wystarczy znaleźć pasję, zbudować zespół i pracować, aż zmieni przyszłość”.

4. Ponowne zastosowanie

Svanika Balasubramanian jest współzałożycielem, podobnie jak Peter Hjemdahl i Aditya Siroya, firmy rePurpose, której misją jest wzmocnienie infrastruktury gospodarki odpadami w krajach takich jak Indie i zapewnienie stabilnych źródeł utrzymania marginalizowanym pracownikom zajmującym się odpadami. RePurpose pomaga osobom i organizacjom zmierzyć ich ślad plastikowy, wziąć na siebie odpowiedzialność, finansując odzysk i recykling równoważnej ilości plastiku przez sprawdzone przedsiębiorstwa zajmujące się formalną gospodarką odpadami w Indiach, a także zmniejszać zużycie plastiku w zdyscyplinowany sposób dzięki spersonalizowanym poradom i narzędziom.

Nigdy nie spodziewałem się, że stworzę karierę wokół śmieci – mówi Balasubramanian – ale ponowne przeznaczenie stało się nieoczekiwanym, cudownym połączeniem podstawowych założeń zaszczepionych we mnie w dzieciństwie. Zostałem wychowany, aby szanować przyrodę i wierzyć, że wzmocnienie własnej społeczności było tak samo ważne, jak wzmocnienie własnej jaźni. RePurpose pomaga chronić nasze oceany oraz najbardziej wrażliwe ekosystemy i populacje naszego świata. Nie wyobrażam sobie robienia czegoś innego. ”

Osiem milionów ton plastik trafia do naszych oceanów każdego roku. Ogrom i bezosobowy charakter statystyk może prowadzić do apatii i bezczynności. RePurpose zdaje sobie sprawę, że musi uczynić ten problem, a rozwiązanie bardziej dostępnym, aby zmienić ludzkie zachowanie. Właśnie dlatego zaprojektowali model, który pomaga każdemu konsumentowi i firmie podjąć działania w celu uzyskania unikalnego plastikowego śladu.

Balasubramanian oferuje tę radę innym aspirującym twórcom zmian. "Miej wielkie marzenia. Chociaż podążamy za modelem lean startup, musisz marzyć, jeśli chcesz zainspirować ogromne zmiany i zmotywować innych do dołączenia do ciebie. I bądź przygotowany na to, że nie usłyszysz … dużo. Kiedy budujesz coś, co podważa status quo, prawdopodobnie napotkasz zamknięte drzwi, odepchniesz się i przeszkody. Kiedy tak się stanie, otrzep się i wróć do kołysania. ”