10 rzeczy, które musisz wiedzieć dzisiaj


telefon nastolatki selfie

Większość Amerykanów nie wie, że Facebook jest właścicielem Instagram i WhatsApp.

Shutterstock


Dzień dobry! To są nowinki technologiczne, które musisz znać w ten czwartek.

  1. Wydano Business 100 Insider's Tech, jego coroczną listę 100 najbardziej wpływowych osób kształtujących technologię w Wielkiej Brytanii. Inżynierowie Rockstar, ambitni politycy, nieustraszeni kampanie i wschodzące gwiazdy TikTok – wszystko to pojawiło się na liście w 2019 roku.
  2. Niektórzy pracownicy Blizzarda podobno wyszli protestować przeciwko karze konkurenta „Hearthstone”, który opowiedział się za protestami w Hongkongu. Według raportu The Daily Beast około 30 pracowników Activision Blizzard zorganizowało strajk.
  3. GitHub stoi w obliczu sprzeciwu pracowników po tym, jak jego dyrektor generalny obronił umowę o wartości 200 000 USD z ICE. W odpowiedzi ponad 150 pracowników GitHub, w tym wiceprezes, podpisało list z prośbą o anulowanie kontraktu, donosi Washington Post.
  4. Twórca „Fortnite” powiedział, że nie ukarze graczy za mówienie o polityce, ponieważ Blizzard staje w obliczu oporu po zakazie konkurentowi za wspieranie protestów w Hongkongu. Tim Sweeney, dyrektor generalny Epic Games, powiedział, że firma nie będzie karać graczy „Fortnite”, którzy decydują się komentować politykę lub prawa człowieka.
  5. Dolina Krzemowa przegrywa wojnę z płaceniem podatku od dochodów z zaawansowanych technologii. OECD opublikowało propozycje, które pozwoliłyby rządom na opodatkowanie dochodów, a nie tylko zysków takich jak Google i Facebook.
  6. YouTube został upieczony przez amerykańskich senatorów jako „wybrany samochód” dla rosyjskiej propagandy sponsorowanej przez państwo. Senatorzy stwierdzili, że YouTube głównie nie był używany do rozpowszechniania rosyjskich dezinformacji, ale że był popularny w RT, sponsorowanym przez państwo rosyjskim serwisie informacyjnym.
  7. Podobno mniejszy, tańszy iPhone firmy Apple może pojawić się wcześniej niż oczekiwano. Nowy iPhone SE 2, jak się go nazywa, będzie towarzyszył wydaniu nowych modeli iPada Pro, zgodnie z nowym raportem analityka TF Securities Ming-Chi Kuo za pośrednictwem 9to5Mac.
  8. Senator Marco Rubio zwrócił się do rządu USA o zbadanie TikTok w związku z twierdzeniami, że cenzurowanie treści może zdenerwować Chiny. Rubio napisał na Twitterze, że „istnieje obszerny i rosnący dowód”, że TikTok cenzuruje treść „zgodnie z chińskimi wytycznymi rządu komunistycznego”.
  9. Apple ma podobno zaledwie kilka miesięcy od wprowadzenia akcesorium iPhone'a, które nosisz na głowie. Według raportu wybitnego analityka Apple'a Ming-Chi Kuo za pośrednictwem 9to5Mac, Apple przygotowuje zestaw słuchawkowy AR, który prawdopodobnie zostanie wprowadzony na rynek w drugim kwartale 2020 roku.
  10. Większość Amerykanów nie wie, że Facebook jest właścicielem Instagram i WhatsApp. Większość dorosłych w USA słabo spisała się w quizie wiedzy cyfrowej przeprowadzonym przez Pew Research, odpowiadając poprawnie na mniej niż połowę pytań.

Masz urządzenie Amazon Alexa? Teraz możesz usłyszeć 10 rzeczy w technice każdego ranka. Po prostu wyszukaj „Business Insider” w ustawieniach briefingu swojej Alexy.

Możesz także zapisać się do tego biuletynu tutaj – po prostu zaznacz „10 rzeczy w technice, które musisz wiedzieć”.